MEGA MISJA 2015/2016 !!!

MEGA MISJA w Świetlicy Szkolnej !

Świetlica przy Publicznej Szkole Podstawowej rozpoczęła „Mega Misję”. Jest to program stworzony przez Fundację Orange. Do edycji pilotażowej wybrano tylko 25 świetlic z całej Polski, które rozpoczęły swoją przygodę w listopadzie. Kolejne 25 wystartuje w styczniu. Aby wziąć udział w konkursie, należało wysłać zgłoszenie wraz z filmem prezentującym możliwości świetlicy. Film o naszej świetlicy został nakręcony przy współpracy z panem mgr Wacławem Żywcem – nauczycielem informatyki w naszej szkole. I udało się! Zakwalifikowaliśmy się do programu.

Program trwa 10 miesięcy i należy przeznaczyć mu 3 godziny tygodniowo. Świetlica będzie realizować program opracowany przez ekspertów Fundacji i organizacji partnerskich. Zadaniem wychowawcy jest przeprowadzenie zajęć przygotowujących dzieci do odpowiedniego korzystania z mediów. Zadaniem dzieci jest podejmowanie ekscytujących wyzwań proponowanych przez platformę mega misji. Akcja dzieje się w Cyfrowym Laboratorium, w którym toczy się fabularna gra z udziałem animowanych bohaterów. Julka i Kuba (bohaterowie) potrzebują pomocy dzieci w walce z psotnikami. Każdy złapany psotnik to szereg zadań, które nauczyły dzieci konkretnej umiejętności ze świata nowych mediów. Bawiąc się i wykonując kolejne zadania, dzieci w świetlicy zdobędą nowe umiejętności, dzięki którym odkryją pożyteczne i edukacyjne aspekty internetu i nowych technologii. Najmłodsi przyswoją np. zagadnienia związane z bezpieczeństwem i etyką w mediach, zasadami komunikowania się, kreatywnym korzystaniem z narzędzi internetowych i aplikacji.

W edycji pilotażowej mamy szansę współtworzyć pierwszy w Polsce program zaangażowanej edukacji cyfrowej, realizowanej w świetlicach szkolnych. Z naszym udziałem będą rozwijać program tak, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby wychowawców i oczekiwania dzieci w przyszłych edycjach programu.

Udział w programie MegaMisja to:

- dostęp do filmów instruktażowych dla wychowawców świetlic,

- dostęp do sfabularyzowanych scenariuszy zadań edukacyjnych,

- dostęp do aktualizowanej wiedzy na temat edukacji cyfrowej,

- współtworzenie społeczności wychowawców świetlic w całej Polsce,

- certyfikat uczestnictwa,

- dostęp do nagród (analogowych pomocy edukacyjnych oraz multimediów) na rzecz szkoły,

- dobra i mądra zabawa i nauka wykorzystująca nowe technologie.

 

W Mega Misji wygrywa każda świetlica - nagrody zdobywa się za zaangażowanie, a nie rywalizację. Więcej informacji na stronie:

https://megamisja.pl/o-programie/