38-422 Krościenko Wyżne,  ul. Szkolna 34,  tel./fax. 0134315019,  e-mail:

Dodaj do ulubionych  | Ustaw jako startowa

Nie żyje Ksiądz Jan Szpunar - szanowany proboszcz naszej parafii, ale też długoletni katecheta i pracownik Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym.
Niektórzy spośród nas pamiętają jeszcze pierwsze spotkanie opłatkowe na plebanii, na które tuż po objęciu urzędu zaprosił grono nauczycielskie w styczniu 1989 roku. Swoim taktem, kulturą, humorem już wtedy potrafił przełamywać bariery. Okazało się, że wspólne kolędowanie zbliża. To nawiązanie kontaktu bardzo się przydało, bo półtora roku później religia wróciła do szkoły a Ksiądz Szpunar stał się szkolnym katechetą i jednym z nas. Przez 17 lat - do 2007 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę - codziennie imponował nam prostą i czytelną wiarą, niezwykle sumiennym i rzetelnym podejściem do katechetycznych obowiązków, ale też bardzo poważnym traktowaniem ludzi; starszych i młodszych, z którymi przyszło mu pracować i współpracować. Podziwialiśmy Jego zaangażowanie we wszystko, co robił, serce wkładane w przygotowanie oprawy liturgicznej nabożeństw z udziałem uczniów, organizację szkolnych wyjazdów do Częstochowy, rekolekcji, okolicznościowych programów religijnych, nauczycielskich wycieczek. Budził szacunek nieustanną ciekawością świata i zaangażowaniem w życie szkoły i Krościenka. Był autorytetem moralnym, na którym można się było w każdej sytuacji oprzeć.
Jeszcze przed rokiem, przy okazji rekolekcji, spotykał się z naszymi uczniami, by mówić o Kostaryce, swoich kontaktach z Janem Pawłem II, cudach Papieża. Jesienią z pasją i radością oprowadzał nauczycieli po swoich Bieszczadach. W maju tego roku opowiadał redaktorkom KLEKSA o Starym Kościelisku i cieszył się, że ta wiedza pójdzie między młodych krościeniaków. Więcej nie wpadnie na kawę, nie spotka się z dziećmi, niczego nie opowie. Pozostanie jednak w naszej pamięci jako niezwykły proboszcz, krościeniak z wyboru, świetny kompan i towarzysz pracy, ale przede wszystkim mądry przewodnik, którego będzie nam bardzo brakować.

Dyrekcja i nauczyciele PSP w Krościenku Wyżnym

statystyka Nasz kanał na YouTube Nasz profil na Facebooku
©PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w Krościenku Wyżnym.  Wszelkie prawa zastrzeżone.                          admin Administrator strony