38-422 Krościenko Wyżne,  ul. Szkolna 34,  tel./fax. 0134315019,  e-mail:

Dodaj do ulubionych  | Ustaw jako startowa


REJONOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W deszczowy i zimny dzień 6 kwietnia 2017r. na obiektach MOSiR w Krośnie rozegrane zostały eliminacje rejonowe w biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Prajzner i Miłosz Grygolec z klasy IVa oraz Emilia Albrycht z klasy IIIb. Uczniowie potwierdzili swą doskonałą formę zajmując miejsca na podium. Julia zajęła pierwsze miejsce, Emilka trzecie a Miłosz drugie. Wszyscy uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 24 kwietnia w Kolbuszowej. Należy zaznaczyć, że wyniki te są wynikiem ciężkiej i systematycznej pracy na treningach Klubu Biegacza GOSiR w Krościenku Wyżnym.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

tekst i zdjęcia: Tomasz NiżnikPOWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 3 kwietnia 2017r. na obiektach Zespołu Szkół w Iwoniczu odbyły się zawody powiatowe w drużynowo - indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali - w kategorii klas 3-4: Julia Prajzner, Emilia Albrycht i Miłosz Grygolec, klas 5-6: Dominika Hawrot, Szymon Szul, Kamil Czekański, Dawid Prach, Szymon Wójcik, Leon Pelczar i Radosław Bajgrowicz. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy. Julia Prajzner i Miłosz Grygolec zwyciężyli a Emilka Albrycht zajęła drugie miejsce. Cała trójka awansowała na zawody rejonowe. Pozostali uczniowie pobiegli na miarę swoich możliwości, godnie reprezentując naszą szkołę w powiecie.
Dziękujemy i gratulujemy !!!

tekst i zdjęcia: Tomasz NiżnikPOWIATOWA SIATKÓWKA W KROŚCIENKU WYŻNYM

W dniu 17 marca 2017r. nasza szkoła była organizatorem zawodów powiatowych w mini piłce siatkowej chłopców. Wzięło w nich udział siedem drużyn: SP Krościenko Wyżne, SP Korczyna, SP Wojaszówka, SP Potok, SP Łęki Dukielskie, SP Iwonicz, SP Targowiska Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Kmonk, Jakub Prajzner, Miłosz Trybus, Mateusz Niżnik, Dawid Prach, Szymon Szul, Milan Weber, Kamil Czekański, Radosław Bajgrowicz, Jakub Jurczak, Bartosz Marszałek. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Nasi chłopcy wygrali pierwszy mecz z SP Łęki Dukielskie 2:0, następnie przegrali z SP Potok również 2:0 i zajęli drugie miejsce w grupie. W półfinale zagrali ze zwycięzcami grupy pierwszej. Niestety przegrali z SP Wojaszówka 2:0. W meczu o trzecie miejsce po zaciętej i wyrównanej walce pokonali SP Targowiska 2:1. Miejsce na podium ucieszyło naszych zawodników i kibiców zebranych na balkonie hali. Pomimo tak wielu uczestników zawody przebiegły sprawnie, bezpiecznie, w miłej, sportowej atmosferze.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

  1. SP Wojaszówka
  2. SP Potok
  3. SP Krościenko Wyżne
  4. SP Targowiska
  5. SP Łęki Dukielskie
  6. SP Iwonicz
  7. SP Korczyna

Zawody sędziowali: Joanna Czekańska i Rafał Przymusiński oraz uczennice Dominika Hawrot i Anna Szelc

tekst i zdjęcia: Tomasz NiżnikAWANS DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 9 stycznia 2017 roku w Sieniawie odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z terenu całego powiatu, wyłonionych z eliminacji poszczególnych gmin: SP Krościenko Wyżne, SP Lubatowa, SP Jedlicze, SP Rogi, SP Rymanów. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy pewnie wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Tym samym awansowali do zawodów rejonowych.
Zawody rejonowe odbyły się w dniu 9 lutego 2017r. na hali przy Szkole Podstawowej Nr7 w Krośnie. W turnieju wzięli udział mistrzowie powiatów: jasielskiego - SP Nr2 Jasło, strzyżowskiego - SP Wiśniowa, krośnieńskiego - SP Krościenko Wyżne i miasta Krosna - SP7 Krosno. Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i po ambitnej walce uzyskali awans do półfinału wojewódzkiego. Pokonali drużynę z Jasła 6:3, następnie zremisowali z SPNr7 Krosno 6:6 i przegrali z SP Wiśniowa 8:7. Ostatecznie zajęli drugie miejsce co dało upragniony awans.
Drużyna wystąpiła w składzie: Piotr Kmonk, Jakub Prajzner, Miłosz Trybus, Mikołaj Ziajka, Jakub Jurczak, Szymon Szul, Mateusz Niżnik, Kamil Czekański, Bartosz Marszałek, Dawid Urban, Jakub Gołda, Radosław Bajgrowicz - trener Tomasz Niżnik.
GRATULACJE!!!

tekst i zdjęcia: Tomasz NiżnikTrójbój lekkoatletyczny

W dniu 8 czerwca 2016r na stadionie przy Zespole Szkół w Iwoniczu odbyły się zawody powiatowe w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: drużyna chłopców: Kamil Czekański, Radosław Bajgrowicz, Szymon Wójcik, Kacper Sznajder i Szymon Pudłowski, drużyna dziewcząt: Weronika Filar, Karolina Miśkowiec, Aleksandra Marszałek, Julia Terefenko i Dominika Hawrot. W zawodach wzięło udział 6 drużyn chłopców i 4 dziewcząt.
Nasi uczniowie tym razem musieli uznać wyższość drużyn z SP Posady Górnej, SP Lubatowej i SP Rymanowa. Dziewczynki wywalczyły drugie a chłopcy trzecie miejsce.
Gratulujemy młodym lekkoatletom!.

tekst i zdjęcia: Tomasz NiżnikPOWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 6 .10.2015 r. przy ZSR w Iwoniczu kolejny raz odbyły się zawody z rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej - powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe.

Klasyfikacja końcowa:
   Sandra Rymar - 1000m - 1 miejsce - awans do finału wojewódzkiego
   Aleksander Grygolec - 1000m - 1 miejsce - awans do finału wojewódzkiego
   Dominika Hawrot - 500m - 4 miejsce - awans do finału wojewódzkiego
   Julia Prajzner - 500m - 5 miejsce
   Weronika Filar - 500m - 17 miejsce
   Karolina Miśkowiec - 500m - 21 miejsce
   Julia Terefenko - 500m - 25 miejsce
   Miłosz Grygolec - 500m - 13 miejsce
   Radosław Bajgrowicz - 500m - 19 miejsce
   Szymon Wójcik - 500m - 20miejsce
   Jakub Wieszczak - 500m - 36 miejsce
   Prajzner Jakub - 1000m - 23 miejsce
   Dawid Prach - 1000m - 36 miejsce

Finał wojewódzki odbędzie się 21.10 w Kolbuszowej. Życzymy powodzenia finalistom.

tekst i zdjecia: Joanna CzekańskaGALERIA ZDJĘĆ LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W ROKU SZKOLNYM 2014-2015

zdjecia: Joanna CzekańskaZDJĘCIA Z ZAWODÓW SPORTOWYCH POZASZKOLNYCH 2014-2015

Regionalna Liga Piłki Siatkowej - Jedlicze;
unihokej - Korczyna;
piłka ręczna - Sieniawa

zdjecia: Joanna CzekańskaDzieci na medal

W dniu 19 czerwca 2015 roku w Głogowie Małopolskim zorganizowano finał wojewódzki konkursu "Baw się z nami", który kończył całoroczny cykl rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 6 drużyn, wyłonionych z zawodów rejonowych. Wśród najlepszych z najlepszych znalazła się reprezentacja z Krościenka Wyżnego. W konkursie udział wzięli uczniowie z rocznika 2005. Deszcz nie odstraszył najmłodszych sportowców walczących o tytuł najlepszego zespołu. Jak zwykle zawodom tym towarzyszyły wielkie emocje. Świetnie wypadli nasi reprezentanci, którzy wywalczyli 3 miejsce. Jest to najlepszy wynik w historii szkoły w tej dyscyplinie. Był on możliwy dzięki systematycznej i ambitnej pracy dzieci podczas dodatkowych zajęć. To dla nich wspaniały początek rywalizacji sportowej. Gratulujemy !!! Drużyna wystąpiła w składzie: Dominika Hawrot, Weronika Filar, Karolina Miśkowiec, Julia Terefenko, Aleksandra Piwińska, Radosław Bajgrowicz, Kamil Czekański, Szymon Wójcik, Leon Pelczar, Adam Hofman, Szymon Pudłowski - trener Tomasz Niżnik.

Ostateczna kolejność drużyn w finale:
   1. SP Głogów Młp.
   2. SP Nr 1 Sanok
   3. SP Krościenko Wyżne
   4. SP Nr 7 Stalowa Wola
   5. SP Niedźwiada Dolna
   6. SP Narol

tekst i zdjecia: Tomasz NiżnikFinał wojewódzki w trójboju lekkoatletycznym

Dnia 16 czerwca 2015 roku na stadionie Resovii w Rzeszowie został rozegrany finał wojewódzki w 3-boju lekkoatletycznym. W zawodach wzięło udział 24 drużyny w kategorii chłopców i 25 w kategorii dziewcząt. Każdy zawodnik musiał zaliczyć bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Drużyna chłopców z Krościenka Wyżnego zaprezentowała się bardzo dobrze i w gronie najlepszych z całego województwa zajęła 11 miejsce. Chłopcy uzyskali łączny wynik 381 pkt. a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny znów okazał się Jakub Prajzner gromadząc 104 pkt. Drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Prajzner, Dawid Urban, Mateusz Niżnik, Jakub Graba, Kamil Czekański, trener Tomasz Niżnik.
Brawa dla naszych reprezentantów!

Klasyfikacja drużynowa chłopców:
   1. SP Nr 14 Przemyśl - 460 pkt
   2. SP Nr 3 Tarnobrzeg - 460 pkt (gorszy wynik najlepszego zawodnika)
   3. SP Nr 9 Dębica - 432 pkt
   4. SP Nr 1 Frysztak - 419 pkt
   5. SP Nr 16 Przemyśl - 416 pkt
   6. SP Nr 1 Dynów - 415 pkt
   7. SP Nr 1 Rakszawa - 405 pkt
   8. SP Nr 7 Stalowa Wola - 396 pkt
   9. SP Nr 5 Dębica - 393 pkt
   10. SP Nr 27 Rzeszów - 392 pkt
   11. SP Krościenko Wyżne - 381 pkt
   12. SP Nr 15 Krosno - 375 pkt
   13. SP Zagórz - 371 pkt
   14. SP Krowica Sama - 370 pkt
   15. SP Nr 2 Nowa Dęba - 361 pkt
   16. SP Nr 1 Przeworsk - 357 pkt
   17. SP Nr 1 Mielec - 355 pkt
   18. SP Czarna Sędziszowska - 345 pkt
   19. SP Ulanów - 340 pkt
   20. SP Nr 2 Leżajsk - 330 pkt
   21. SP Nr 2 Jasło - 323 pkt
   22. SP Laszki - 320 pkt
   23. SP Nr 1 Brzozów - 316 pkt
   24. SP Wola Raniżowska - 315 pkt


tekst i zdjecia: Tomasz NiżnikAwans do finału wojewódzkiego

W dniu 6 czerwca na Stadionie "Wisłoka" w Strzyżowie odbyły się eliminacje rejonowe konkursu sportowego "Baw się z nami". Wystartowali w nich mistrzowie powiatu krośnieńskiego - SP Krościenko Wyżne, strzyżowskiego - SP Wiśniowa, jasielskiego - SP2 Osobnica, krośnieńskiego grodzkiego - SP7 Krosno.
Podobnie jak w zawodach powiatowych nasi uczniowie okazali się najlepsi i wywalczyli awans do finału wojewódzkiego.
Autorami tego sukcesu byli:
Dominika Hawrot, Weronika Filar, Karolina Miśkowiec, Julia Terefenko, Aleksandra Piwińska, Radosław Bajgrowicz, Kamil Czekański, Szymon Wójcik, Leon Pelczar, Adam Hofman, Szymon Pudłowski - trener Tomasz Niżnik.
Gratulujemy !!!

tekst i zdjęcia: Tomasz Niżnik


Podium dla naszych lekkoatletów

Dnia 2 czerwca 2015r w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyły się zawody powiatowe w trójboju lekkoatletycznym w kategorii chłopców i dziewcząt. Wzięli w nich udział uczniowie klas czwartych. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: skok w dal, bieg na 60m i rzut piłeczką palantową. Reprezentacja dziewczynek naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce a chłopców 1, tym samym uzyskali awans do finału wojewódzkiego w Rzeszowie.
Skład drużyny chłopców: Jakub Prajzner 4b, Dawid Urban 4b, Mateusz Niżnik 4c, Michał Kropaczek 4b, Piotr Kmonk 4b - trener Tomasz Niżnik.
Najlepszy wynik indywidualnie uzyskał Jakub Prajzner 116 pkt.

Wyniki klasyfikacji drużynowej chłopców:
   1 miejsce: SP Krościenko Wyżne 374 pkt.
   2 miejsce: SP Rymanów 326 pkt.
   3 miejsce: SP Lubatowa 255 pkt.
   4 miejsce: SP Jedlicze 186 pkt.

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnych zawodów.

tekst i zdjęcia: Tomasz Niżnik


Powiatowy konkurs "Baw się z nami"

W dniu 28 maja 2015 r. w Posadzie Górnej został rozegrany turniej sportowy pod nazwą "Baw się z nami" na szczeblu powiatu. Zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, przeznaczone są dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, którzy stawiają pierwsze kroki w rywalizacji sportowej. O kwalifikację do kolejnej rundy rywalizowały ze sobą drużyny z Iwonicza, Krościenka Wyżnego i Posady Górnej. Każda z nich składała się z 10 zawodników: 5 chłopców i 5 dziewczynek. Zawody zostały przeprowadzone w 7 konkurencjach: sztafeta, dodawanie skoków, zamiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały na bramkę. Po każdej konkurencji drużyny otrzymywały punkty w ilości zależnej od zajętego miejsca. Wszystkie zespoły walczyły z ogromnym zaangażowaniem. Zaciętej rywalizacji towarzyszyły wielkie emocje. Faworytem zawodów był gospodarz SP Posada Górna, której uczniowie od wielu lat nie mieli sobie równych i zajmowali wysokie miejsca w finałach wojewódzkich. Tym razem uczniowie naszej szkoły sprawili ogromną niespodziankę wygrywając zawody i awansując do etapu rejonowego. Spośród siedmiu konkurencji wygrali pięć, jedną zremisowali a tylko w jednej byli gorsi.
Naszą szkołę reprezentowali:
Dominika Hawrot, Weronika Filar, Karolina Miśkowiec, Julia Terefenko, Aleksandra Piwińska, Radosław Bajgrowicz, Kamil Czekański, Szymon Wójcik, Leon Pelczar, Adam Hofman, Szymon Pudłowski - trener Tomasz Niżnik.
GRATULUJEMY !!!
Życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja końcowa:
    I miejsce: SP Krościenko Wyżne 18,5 pkt. - awans
    II miejsce: SP Posada Górna 14,5 pkt.
    III miejsce: SP Iwonicz 7 pkt.

tekst i zdjęcia: Tomasz Niżnik


AWANS DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W dniu 21 kwietnia 2015r na hali SP5 w Krośnie odbyły się zawody rejonowe w mini piłce siatkowej chłopców. W zawodach wystartowali mistrzowie powiatów: jasielskiego - SP2 Osobnica, strzyżowskiego - SP Konieczkowa, krośnieńskiego - SP Krościenko Wyżne i Gminy Krosno - SP6 Krosno. Zawody rozegrano systemem ,, każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. W pierwszym meczu graliśmy z drużyną z Krosna, wygrywając 2:0. Następnie przegraliśmy w tie- breaku z drużyną SP2 Osobnica. Nasz ostatni mecz decydował o zdobyciu drugiego miejsca w turnieju, które dawało awans do półfinału wojewódzkiego. Po zaciętej walce wygraliśmy z SP Konieczkowa 2:0. Tym samym nasi chłopcy wywalczyli historyczny awans.
Drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Paweł Biedka, Mateusz Pelczar, Bartłomiej Pelc, Jakub Pudłowski, Damian Zajdel, Dawid Pelczar, Mateusz Zygar, Szymon Klamut, Kacper Liput, Kacper Prajsnar, trener Tomasz Niżnik.
Jesteśmy dumni z tak wspaniałych osiągnięć naszych sportowców. Życzymy naszej drużynie dalszych tak znakomitych sukcesów.

Wyniki:
   SP Krościenko Wyżne - SP 6 Krosno
   2:0 (25:17, 25:15)

   SP Konieczkowa - SP Osobnica
   0:2 (9:25, 19:25)

   SP6 Krosno - SP Konieczkowa
   1:2 (20:25, 25:14, 8:15)

   SP Krościenko Wyżne - SP Osobnica
   1:2 (16:25, 25:17, 7:15)

   SP6 Krosno - SP Osobnica
   1:2 (16:25, 25:20, 7:15)

   SP Krościenko Wyżne - SP Konieczkowa
   2:0 (25:21, 25:13)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

   1. SP 2 Osobnica
   2. SP Krościenko Wyżne
   3. SP Konieczkowa
   4. SP 6 Krosno


tekst i zdjęcia: Tomasz Niżnik


I MIEJSCE NA ZAWODACH POWIATOWYCH W MINI PIŁCE SIATKOWEJ W JEDLICZU

W dniu 19 marca 2015 r. na hali GOSiR w Jedliczu odbył się powiatowy turniej piłki siatkowej szkół podstawowych chłopców. W zawodach wzięło udział 5 zespołów - SP Jedlicze, SP Bratkówka, SP Lubatowa, SP Miejsce Piastowe oraz SP Krościenko Wyżne. Mecze rozgrywane były w systemie ,,każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.
Wyniki naszej drużyny przedstawiają się następująco:
Krościenko Wyżne - Miejsce Piastowe
    2 : 1 (20:12, 15:20, 15:11)
Krościenko Wyżne - Jedlicze
    1 : 2 (8:20, 20:5, 8:15)
Krościenko Wyżne - Lubatowa
    2 : 1 (20:18, 17:20, 15:13)
Krościenko Wyżne - Bratkówka
    2 : 0 (20:17, 20:16)
Klasyfikacja końcowa:
    I miejsce: SP Krościenko Wyżne
    II miejsce: SP Jedlicze
    III miejsce: SP Bratkówka
    IV miejsce: SP Lubatowa
    V miejsce: SP Miejsce Piastowe

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Paweł Biedka, Pelczar Mateusz, Pelc Bartłomiej, Pudłowski Jakub, Zajdel Damian, Pelczar Dawid, Zygar Mateusz, Klamut Szymon, Liput Kacper, Prajsnar Kacper, trener Tomasz Niżnik.
Gratulujemy chłopcom i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych.

tekst i zdjęcia: Tomasz Niżnik


REGIONALNA LIGA MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT - JEDLICZE SEZON 2014

Dnia 16 grudnia rozegrano VII turniej minisiatówki, który zakończył drugi sezon ligi. Cztery pierwsze turnieje odbyły się w pierwszej połowie roku, czyli grały w nim uczennice, które nie uczęszczają dziś do szkoły podstawowej. Turnieje rozgrywano systemem "każdy z każdym", czteroosobowymi drużynami w polu 7 x 7m. Poszczególne turnieje nie zawsze układały się tak, jakbyśmy tego oczekiwały. Jednak na koniec sezonu przyszedł moment, w którym dziewczynki pokazały, że potrafią walczyć na równi z pozostałymi drużynami, uwierzyły w siebie. Zajmowały w turniejach przeciętne, III miejsce, ale w VII pokonały wszystkie drużyny ,zajmując w nim zaszczytne I miejsce. Tym samym awansowały w ogólnej klasyfikacji na miejsce medalowe.
Trzeba przypomnieć, że jest to liga pozaszkolna, aby opłacić przejazdy dzieci organizowały kiermasze galaretkowe, tym samym uczyły się zaradności i przedsiębiorczości. Wiemy, że warto uczestniczyć w takich spotkaniach, młodzież ma szansę rozwijać swoje umiejętności techniczne, oswajać się ze stresem , uczyć się nad nim panować , miło spędzać czas i zawierać nowe znajomości.
Dziękujemy dyrektorowi GOSiRu w Jedliczu za danie nam takiej szansy oraz organizatorce - pani Beacie Wosiewicz - trenerce GOSIREK. Dziękujemy za liczne nagrody: medale i pamiątkowe koszulki dla wszystkich, ogromny puchar i piłkę do siatkówki.
Klasyfikacja końcowa:
   I miejsce ZS Korczyna
   II miejsce SP Lubatowa
   III SP Krościenko Wyżne
   IV GOSIRki Jedlicze

SKŁAD DRUŻYNY:
II runda: Sara Szarek, Karolina Kuliga, Sandra Rymar, Martyna Bajgrowicz, Weronika Marszałek, Karolina Jurczak, Katarzyna Pniak, Joanna Mercik.
I runda: Kinga Marszałek, Mirela Fejkiel, Edyta Haręzga, Natalia Klamut, Sara Szarek, Karolina Kuliga, Weronika Marszałek, Karina Hawrot.

tekst i zdjęcia: Joanna Czekańska


NAJLEPSI W POWIECIE

W dniu 27 listopada 2014r w Zespole Szkół w Korczynie, rozegrano zawody powiatowe w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Kacper Biały, Jakub Pudłowski, Bartłomiej Pelc, Paweł Biedka, Dawid Pelczar, Mateusz Pelczar, Mateusz Zygar, Kacper Prajsnar, Wiktor Pelczarski, Szymon Klamut. Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn: SP Korczyna, SP Zalesie, SP Rogi, SP Targowiska, SP Odrzykoń. Chłopcy wygrali wszystkie mecze i zdobyli pierwsze miejsce, za co otrzymali pamiątkowy dyplom i puchar. W finale pokonali drużynę z Targowisk 2:1. Zwycięstwo dało naszej szkole awans do półfinału wojewódzkiego w Sanoku. Cieszymy się z dobrego występu naszych uczniów, gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

tekst i zdjęcia: Tomasz Niżnik


SZALONE I POŻYTECZNE LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO - JESIEŃ 2014

zdjęcia: Joanna Czekańska


I TURNIEJ DWÓJEK SIATKARSKICH DZIEWCZĄT

Dnia 11 stycznia na hali sportowej przy SP w Krościenku Wyżnym odbył się oczekiwany przez dziewczęta Turniej Dwójek Siatkarskich. Po ogłoszeniu naboru szybko zapisało się 12 par chętnych do rywalizacji sportowej . Rankiem, w sobotę zawodniczki stawiły się na hali lekko poddenerwowane. Wcześniej rozlosowaliśmy już drużyny, które między sobą miały zawalczyć o wejście do części zasadniczej turnieju. 6 zwycięskich zespołów rozlosowaliśmy na dwie grupy zgodnie z wcześniej podanym regulaminem. Po zakończeniu rozgrywek, z których mecz finałowy był bardzo emocjonujący i dramatyczny wyłoniliśmy miejsca:
  • I miejsce: Mirela Fejkiel 6B i Weronika Marszałek 5B
  • II miejsce Kinga Marszałek 6B i Karina Hawrot 6B
  • III miejsce Partycja Wójcik 6B i Sabina Mercik 6B
Zwycięska para otrzymała w nagrodę po piłce siatkowej (ufundowane przez Urząd Gminy), a wszystkie trzy pary medale. Życzymy Im dalszych sukcesów sportowych.
Pozostałym parom dziękujemy za udział.

organizator: Joanna Czekańska


UDANY WYSTĘP W FINALE WOJEWÓDZKIM 4-BOJU LA

Po sukcesie odniecionym przez zawodniczki przed dwoma laty w finale wojewódzkim 3-boju la w Rzeszowie, w którym zajęły 5 miejsce, nadszedł czas na zmierzenie się w 4-boju lekkoatletycznym. Dyscyplina ta obejmuje dziewczęta klas 5-6 Szkoły Podstawowej. Skład drużyny częściowo uległ zmianom. Powiatowy 4-bój la odbył się w tym roku na pięknym, nowym stadionie lekkoatletycznym w Krośnie przy ulicy Bursaki. Przywitała nas majowa, potężna burza z piorunami, więc zawody odbyły się w mokrej aurze, niestety bez konkurencji skoku w dal. W rzucie piłką palantową nasze dziewczynki zaskoczyły sędziów, przerzucając wyznaczone przez nich metry, a w biegu na 60m górowały nad pozostałymi szkołami. Do biegu na 600m przygotowywały się bardzo ambitnie, biegając rano przed lekcjami. Oczywiście na mecie osiągnęły znakomite wyniki. Skoki w dal ćwiczyliśmy niestety - na materacach, ponieważ szkoła nie posiada takiej bazy sportowej.
Wynik drużyny (bez skoku) był wysoki, aż 811 pkt, przy czym wyniki drużyn pozostałych to: 626 i 580pkt. Nie mają zatem równych sobie w powiecie krośnieńskim. Wszystkie zawodniczki posiadały kolce do biegania dzięki pomocy ze strony prezesa Klubu Biegacza, pana Janusza Szmyda.
Finał wojewódzki w Rzeszowie odbył się 5 czerwca na stadionie Resowii. Zawody przebiegały niezwykle sprawnie biorąc pod uwagę obecność drużyn aż 26 powiatów, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Biegi na 60 i na 600m odbywały sie przy użyciu fotokomórki, więc wyniki były rzetelne. Dziewczynki wypadły w nich na dobrym poziomie, a rzuty wykonały na podobnym do powiatu. Ogromnie miłym zaskoczeniem były wyniki ze skoku w dal, gdzie dwie zawodniczki skoczyły powyżej 4,37mb.
W rezultacie sklasyfikowano nas na 9 miejscu na 26 powiatów województwa. Należy uważać ten wynik jako sukces, mając na uwadze, że szkoła z Krosna zajęła 15-te miejsce. Brakło nam do wyższych miejsc niewiele punktów.
Wyniki i nazwiska zawodniczek przedstawia zdjęcie tabeli.

Klasyfikacja końcowa:
  I - Narciarska Szkoła sportowa z Ustrzyk Dolnych 1302 pkt
  II - SP z Pysznicy
  III - SP4 Sanok
  .... 1113 pkt
  IX - SP Krościenko Wyżne 1112 pkt

Joanna Czekańska


SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO

Dnia 11 października 2012 roku w Zespole Szkół im. R. W. Pileckiego w Iwoniczu spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, radni, członkowie Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Sportowego w Rzeszowie, reprezentanci Organów Prowadzących, dyrektorzy szkół, nauczyciele, najzdolniejsi uczniowie oraz młodzież.
Tradycyjnie odbyło się Sportowe Podsumowanie Roku Szkolnego 2011/2012 powiatu krośnieńskiego szkół podstawowych, gimnazjów oraz lieców. Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Krościenku reprezentowali pani dyrektor Marta Such, nauczycielka wychowania fizycznego pani Joanna Czekańska oraz uczennice Katarzyna Kuliga i Adrianna Frydrych. Władze naszej Gminy reprezentował pan wójt Jan Omachel, gościnnie kierownik GOSiR pan Rafał Przymusiński oraz dyrektor gimnazjum pan Marek Aftanas.
Nasza szkoła zajęła w tym roku trzecie miejsce. Dało to 43 miejsce w województwie na 746 sklasyfikowanych szkół ziemskich i miejskich. Przypomnieć należy, że byliśmy dwukrotnie mistrzami powiatu ziemskiego, a w zeszłym roku sklasyfikowano nas na drugim miejscu. W dalszym ciągu jest to dla nas duży sukces. Drugie miejsce zajęła szkoła z Lubatowej zaraz po szkole z Posady Górnej.
Szkoła Podstawowa reprezentowała gminę w większości dyscyplin sportowych a najważniejsze osiągnięcia to:
   - finał wojewódzki w tenisie stołowym dziewcząt
   - półfinał wojewódzki w unihokeju chłopców
   - rejon w siatkówce dziewcząt
   - finał wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych
   - Indywidualne Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce
   - rejon w piłce ręcznej chłopców
Sukces ten jest efektem całorocznej pracy nauczycieli ze zdolną młodzieżą, przychylności dyrekcji szkoły oraz zaangażowania uczniów w sport szkolny. Utrzymanie takich wyników wiąże się z wieloma wyjazdami i sporymi wydatkami, lecz mając na uwadze jak ważnym czynnikiem w wychowaniu najmłodszych jest sport, życzymy sobie, by nigdy nie stało się to przeszkodą.
Na koniec chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy mieli wkład w osiągnięcie tego wyniku, za ich zaangażowanie i poświęcenie. Życzymy im także dalszych sukcesów na arenie sportowej.
Joanna Czekańska


PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKOŁY PODSTAWOWEJ

5 marca zakończyła się kilkumiesięczna przygoda z piłką ręczną. Pierwszy turniej na szczeblu powiatowym odbył się 13 grudnia 2012 roku, organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym – p. Czekańska i p. Szelc, sędzią głównym p. T. Niżnik. Turniej rozegrano systemem pucharowym.

Wyniki meczy w grupie:
SP Krościenko Wyżne – SP Lubatowa 7:0
SP Krościenko Wyżne – ZS Jedlicze 4:4

I półfinał:
SP Krościenko Wyżne – SP Wojaszówka 6:2

Mecz finałowy:
SP Krościenko Wyżne – SP Posada Górna 4:2
Mecz finałowy z trudnym rywalem z SP Posady Górnej był niezwykle zacięty.
Dziewczęta pokazały niezwykłą charyzmę w grze, odwagę i zdeterminowanie.
Niesamowicie ofiarna gra w obronie, waleczność w ataku oraz świetna gra bramkarki dały przewagę punktową, tym samym awans do rejonu.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: SP Krościenko Wyżne
II miejsce: SP Posada Górna
III, IV miejsce: SP Wojaszówka, ZS Jedlicze
V, VI miejsce: ZS Korczyna, SP Lubatowa

Rejon został rozegrany systemem „każdy z każdym” 5 lutego 2013 roku w SP NR5 Krosno (nowa hala w Suchodole). Cała drużyna rozegrała bardzo dobre, waleczne spotkania, wygrywając awans do półfinału wojewódzkiego z drugiego miejsca.

Wyniki meczy:
SP Krościenko Wyżne - SP Nr 7 Krosno 2:6 (zaliczony do półfinału)
SP Krościenko Wyżne - SP Nr 2 Jasło 1:0
SP Krościenko Wyżne – SP Wiśniowa 7:2
Awans do półfinału wojewódzkiego:

I miejsce: SP Nr 7 Krosno
II miejsce SP Krościenko Wyżne

Półfinał wojewódzki odbył się ponownie w Krośnie, przy udziale drużyn z rejonu, SP Besko oraz SP Grabownica, z którą nasza drużyna przegrała pierwszy mecz. Mecz z Krosnem został zaliczony z rejonu. Zawodniczki rozegrały świetne spotkanie z SP Besko (liderem zawodów) rozpoczynając drugą połowę z wynikiem 3:0 dla nas. Niestety w ostatniej minucie Besko zremisowało na 3:3. W tym spotkaniu należy wyróżnić punktującą Natalię, bramkarkę Angelikę i świetną obronę Moniki oraz Klaudii M. Zostały one pochwalone przez sędziego oraz organizatora turnieju.

Klasyfikacja:
I miejsce SP Besko (awans)
II miejsce SP Grabownica (baraże)
III miejsce SP Nr 7 Krosno
IV miejsce SP Krościenko Wyżne

Skład drużyny:
Atak: kapitan Natalia Bargieł VIA, Magdalena Kmonk VIA, Klaudia Urban VIA, Kinga Marszałek VB
Bramka: Angelika Korta VIB
Obrona: Klaudia Mercik VIB, Monika Fakadej VIA, Natalia Prajsnar VIA,
Rezerwa: Weronika Marszałek IVB, Karina Hawrot VB, Sara Szarek IVB, Katarzyna Pniak IVA

Prowadząca: Joanna Czekańska


FINAŁ WOJEWÓDZKI TENISA STOŁOWEGO - PO RAZ DRUGI - Luty -marzec 2012

W lutym w SP Iskrzynia odbył się turniej powiatowy tenisa stołowego dziewcząt. Gościło 6 drużyn. Nasze znakomite zawodniczki Katarzyna Kuliga oraz Adrianna Frydrych zajęły I miejsce wychodząc z powiatu na rejon.
W nieodległym czasie zagrały turniej półfinału wojewódzkiego w SP Gogołów. Dziewczęta wygrały turniej pokonując szkołę z Wojaszówki.
W finale wojewódzkim w Nowej Sarzynie na pięknym obiekcie MOSiRu Kasia została rozstawiona z rankingu wraz z najlepszymi zawodniczkami.
Złoty puchar zwycięstwa otrzymała szkoła ze Stalowej Woli, srebrny z Gnojnicy. W rezultacie szkoła z Krościenka Wyżnego sklasyfikowała się na V miejscu otrzymując niemała ilość punktów w rywalizacji IMS.
Gratulujemy i życzymy zawodniczkom dalszych sukcesów.
Joanna Czekańska


REJON W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT - Marzec 2012

W marcu zawodniczki szkolnej drużyny wyjechały do Jedlica na halę MOSu by rozegrać zawody na szczeblu powiatowym. Pani Czekańska rozlosowała grupę; wszystkich drużyn było 9. Drużyna wyszła z grupy z pierwszego miejsca, rozegrała mecz półfinałowy z SP Wojaszówka z pozytywnym wynikiem. W meczu finałowym pokonała trudnego rywala SP Posada Górna. Nasza mocniejsza część drużyny zagrała tego dnia bardzo ambitnie, wiedząc, że walczy o wejście do zawodów rejonowych. Radości nie było końca zarówno wśród dziewcząt jak i pani.
Wcześniej drużyna długo się przygotowywała, rozgrywała mecze treningowe na wyjeździe SP Trześniów (trzykrotnie), raz u nas. Był to bardzo mocny przeciwnik, dzięki któremu zawodniczki nabrały doświadczenia sportowego w czasie meczu.
Klasyfikacja końcowa powiatu:
I miejsce SP Krościenko Wyżne
II miejsce SP Posada Górna
III miejsce SP Wojaszówka

Skład I drużyny:
Adrianna Frydrych, Katarzyna Kuliga, Martyna Wacek, Dominika Haręzga
Skład II drużyny:
Magdalena Kmonk, Natalia Bargieł, Mercik Klaudia, Izabela Zygarowicz, Natalia Szul.
Zawody rejonowe odbyły się w SP Strzyżów, który gościł 4 najlepsze drużyny powiatu. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Klasyfikacja końcowa rejonu:
I SP Strzyżów
II SP powiat jasielski
III SP Krościenko Wyżne

Niestety brak dyspozycji czołowej części drużyny nie pozwolił na wyjście do półfinału z trzeciego miejsca.
Mimo tego, dziękuję dziewczynkom za chęci i zaangażowanie, że nie zawiodły zaufania w ich zdolności i wykorzystały szansę w powiecie, dając tym samym sporo radości.
Joanna Czekańska


Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 16.01.2012r w sali gimnastycznej rozegrany został szkolny turniej tenisa stołowego chłopców. Uczestniczyło w nim 15 uczniów z klas I-VI. Przed zawodami nie było zdecydowanego faworyta ponieważ chłopcy, którzy ćwiczyli w Klubie Tenisa Stołowego opuścili już mury szkoły podstawowej, a nowi adepci niezbyt często uczęszczali na treningi. Dla większości pierwszym kontaktem z tenisem były lekcje wychowania fizycznego, na których mogli poznać przepisy, podstawowe uderzenia oraz sprawdzić swoje możliwości.
Po rozlosowaniu par, zawodnicy przystąpili do rozgrywania meczy. Niespodzianką turnieju okazał się Paweł Biedka uczeń klasy 3a, który prezentował dobrą technikę i skuteczność gry. Wygrał wszystkie mecze i zajął pierwsze miejsce w turnieju. W meczu o drugie i trzecie miejsce zmierzyli się Miłosz Michna klasa 6b i Kacper Tomkowicz klasa 5a. Po zaciętym meczu wygrał Miłosz, który wraz z Pawłem będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych w Dukli. Dalsze miejsca zajęli: IV- Michał Niżnik klasa 5a, V-VI-Jakub Mezglewski klasa 6a i Arkadiusz Lenik klasa 6a.
Tomasz NiżnikWydarzenia sportowe w Szkole Podstawowej w I- semestrze roku szkolnego 2011/2012

Udział w zawodach sportowych organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy uczniowie naszej szkoły rozpoczęli od indywidualnych biegów przełajowych zorganizowanych dnia 27.09.2011r na trasie przy Zespole Szkół w Iwoniczu. Dzieci startowały w poszczególnych kategoriach wiekowych: dziewczynki z klas IV – na dystansie 600m – Patrycja Wójcik, Karina Hawrot, Eliza Lorens, Magdalena Żywiec. Do finału wojewódzkiego w Przemyślu awansowały Karina Hawrot zajmując drugie miejsce i Eliza Lorens czwarte miejsce. Obie te dziewczynki czynnie uczestniczą w treningach sekcji biegowej w Krościenku Wyżnym. Chłopcy z klas IV: Mikołaj Urban, Szymon Glazar, Emil Borek, Daniel Sznajder zajęli dalsze miejsca. Klasy starsze na dystansach 600 i 1000m reprezentowali: Kamila Graba, Martyna Wacek, Natalia Bargieł, Katarzyna Kuliga, Klaudia Urban, Kamil Mezglewski, Jakub Józefczyk, Arkadiusz Rymar. Najlepiej wypadli Kamila Graba zajmując drugie miejsce i Martyna Wacek trzecie miejsce. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i plecaki.
Dnia 4.10.2011r na stadionie ,,Resovi” w Rzeszowie odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw w Lekkoatletyce, który był dobrą okazją do sprawdzenia swoich możliwości na tle najlepszych z całego województwa. Nasza drużyna wystartowała w składzie: Kamila Graba i Martyna Wacek w biegu na dystansie 600m, Kamil Mezglewski na dystansie 1000m i Jakub Józefczyk w biegu na 60m. Bardzo ładnie zaprezentowała się Kamila Graba zajmując szóste miejsce poprawiając rekord szkoły czasem 1,54.
Dużym wyzwaniem dla naszej szkoły jest organizacja zawodów powiatowych w unihokeju i piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Zawody te od lat cieszą się dużym zainteresowaniem szkół naszego powiatu.
W dniu 17.11.2011r odbyły się zawody w unihokeju chłopców, w których udział wzięły drużyny: SP Odrzykoń, SP Targowiska, SP Korczyna, SP Zalesie, SP Rogi, SP Żarnowiec. Nasi chłopcy wywalczyli pierwsze miejsce pokonując w finale po rzutach karnych 3:0 drużynę z Odrzykonia i awansowali do półfinału wojewódzkiego. Zawody dziewcząt rozegrane zostały 21.11.2011r. Miały one trochę mniej szczęścia ponieważ przegrały z rewelacją zawodów drużyną z Zalesia. Ponadto udział wzięły drużyny: SP Wojaszówka, SP Żarnowiec, SP Korczyna. W turniejach piłki ręcznej rozegranych w dniach 12.12.2011r chłopcy i 19.12.2011r dziewczynki udział wzięło łącznie 15 drużyn. Swoją dominację w tej dyscyplinie sportu potwierdzili nasi chłopcy, którzy kolejny raz zwyciężyli pokonując w finale drużynę z Odrzykonia 6:3 i awansowali do zawodów rejonowych. Dziewczynki po raz kolejny zajęły drugie miejsce przegrywając w finale z Posadą Górną 1:5.
Półfinał wojewódzki w unihokeju chłopców odbył się 15.12.2011r w Bukowsku. W turnieju wzięło udział pięć szkół: SP6 Sanok, SP4 Sanok, SP7Krosno, SP Stara Wieś. Nasi zawodnicy wygrali z drużyną z Krosna, zremisowali ze Starą Wsią i przegrali dwa mecze z Sanokiem. Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce przegrywając trzecie bilansem bramkowym z drużyną ze Starej Wsi. Reprezentacja chłopców: Jakub Mezglewski, Kamil Mezglewski, Wiktor Pelczar, Arkadiusz Lenik, Jakub Józefczyk, Arkadiusz Rymar, Damian Pelc, Kacper Tomkowicz, Filip Pelczar, Kacper Jurczak, Bartosz Szelc, Miłosz Michna, Dawid Szmyd.
Reprezentacja dziewcząt: Katarzyna Kuliga, Adrianna Frydrych, Martyna Wacek, Natalia Bargieł, Klaudia Mercik, Katarzyna Filar, Natalia Szul, Kinga Marszałek, Dominika Marszałek, Kamila Graba, Magdalena Kmonk, Aleksandra Fejkiel, Izabela Zygarowicz, Angelika Korta.
Tomasz NiżnikWYNIKI SPORTOWE - II semestr 2010/2011

Czwórbój DZIEWCZĄT

Przybliża się czas wakacji, a wszelkie rywalizacje sportowe dobiegają końca. Ostatnimi zawodami dla dzieci przed zasłużonym odpoczynkiem były czwórbój i trójbój lekkoatletyczny.
Dnia 24 maja br. nasza dziewczęca drużyna wyjechała na czwórbój la do Rymanowa. Były to dziewczęta klas IV-VI, roczniki 1998-2000. Rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal techniką naturalną, rzut piłeczką palantową i bieg długi na 600m. Dziewczęta bardzo się starały osiągając następujące wyniki:
1. Kamila Graba kl. V – 238 pkt
2. Martyna Wacek kl. V – 21
3. Natalia Bargieł kl. IV – 198pkt
4. Sandra Zabojak kl. VI –
5. Klaudia Urban kl. IV –
6. Katarzyna Kuliga kl. V – 133pkt

Na dobry wynik drużyny złożyło się pięć najlepszych wyników indywidualnych dając razem 966pkt. Osiągnęły drugi wynik na pięć drużyn. Klasyfikacja końcowa:
1. SP Posada Górna - 1004pkt
2. SP Krościenko Wyżne – 966pkt
3. SP Lubartowa – ponad 900pkt.
Cieszymy się, że dziewczynki będą mogły za rok znowu wystąpić jako reprezentacja SP Krościenko Wyżne.

Finał Wojewódzki w trójboju dziewcząt

W kategorii dziewcząt z roczników 2000 i młodsze odbył się dnia 13 czerwca 2011r. trójbój la w Iwoniczu. Przyjechało 6 drużyn dziewczynek, aby podczas pięknej aury walczyć o wygraną. Do trójboju la należą następujące konkurencje: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Nasza żeńska reprezentacja pozwoliła się poznać z bardzo dobrej strony.
Oto ich wyniki:
1. Korta Angelika kl. IV – 137pkt
2. Klaudia Urban kl. IV – 128pkt
3. Kinga Marszałek kl. IV – 125pkt
4. Klaudia Mercik kl. IV – 112pkt
5. Monika Zygarowicz kl. IV – 98pkt

W składzie zabrakło z powodów zdrowotnych Natalki Bargieł, mimo to, cztery najlepsze wyniki pozwoliły uzyskać najlepszy wynik turnieju: 502pkt i zakwalifikować się do finału wojewódzkiego. Jest to od dawna najlepszy wynik w historii wyników dziewcząt w la.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Krościenko Wyżne – 502pkt
2. SP Jedlicze – 468pkt
3. SP Posada Górna – 425pkt

Nasza zawodniczka Angelika Korta uzyskała najlepszy wynik turnieju i otrzymała brawa oraz dyplom.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale wojewódzkim w Rzeszowie, dnia 16.06.2011r.
Dnia 16.06.2011 odbył się na stadionie lekkoatletycznym UR finał wojewódzki w trójboju la. Przyjechały 24 zwycięskie drużyny dziewcząt z powiatów. Pogoda dopisała, wręcz prosiło się o małą chmurkę na tym otwartym terenie.
Dziewczęta rozpoczęły rywalizację od biegu z bloków na 60m. Następnie przeszły na skok w dal. W rezultacie zakończyły z dobrymi wynikami pomiędzy 3,5 – 4,05. Po trzech oddanych skokach przeszliśmy na boisko treningowe gdzie wykonywano rzuty w dal piłeczką palantową. Tutaj także dokonały dobrych wyników pomiędzy 25-34mb. Przełożyło się to na dobrą punktację.
Jak okazało się nasza zawodniczka Klaudia Urban wykonała najlepszy rzut na finale osiągając 34mb.
Natalia Bargieł po biegu na 60m doznała urazu stopy, mimo to nie zrezygnowała z dalszych konkurencji. Wykonała bardzo dobry skok i rzut. Osiągnęła najlepszy wynik w drużynie – 151pkt. Ale blisko za nią – 149pkt – znalazła się Kinga Marszałek.
Punktacja drużyny:
1. Natalia Bargieł 151 pkt
2. Kinga Marszałek 149 pkt
3. Klaudia Urban 135pkt
4. Angelika Korta 133 pkt
5. Klaudia Mercik 124 pkt

Klasyfikacja ogólna:
I miejsce – SP Pysznica – 689pkt
II miejsce – SP Przemyśl – 639pkt
III miejsce – SP Nawsie - Wrzosteckie – 619pkt
IV miejsce – SP4 Sanok – 580pkt
V miejsce – SP KROŚCIENKO WYŻNE – 568 pkt

Drużyna otrzymała gratulacje z rąk wiceprezesa Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, p. Jacka Bigusa oraz pamiątkowy dyplom.
Joanna Czekańska

WYNIKI SPORTOWCÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ w I- semestrze roku szkolnego 2010/2011

TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA


Zaproszone do wzięcia udziału w rozgrywkach były reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, jak również tzw. ,,dzikie drużyny”. Drużyny mogły liczyć maksymalnie 10 zawodników w tym trzech zrzeszonych w klubach piłkarskich.
Organizatorem turnieju mogły być miejscowości, które mają boisko ,,Orlik”. W rundzie eliminacyjnej drużyny, które na swym terenie nie posiadają jeszcze boiska ,,Orlik” mogły zgłosić chęć gry na najbliższym ze względu na miejsce zamieszkania lub nauki zawodników. W naszej okolicy boiska tego typu znajdują się w Korczynie, Krośnie i Miejscu Piastowym. Po konsultacjach nasi uczniowie wraz z opiekunem wybrali boisko w Miejscu Piastowym. Z naszej Gminy do rozgrywek zgłosiło się trzy drużyny w tym jedna dziewcząt.
Dnia 12 września 2010r rozgrywane były mecze dziewcząt i chłopców klas czwartych i piątych. W rywalizacji dziewcząt wzięło udział sześć drużyn: SP Łężany, SP Rogi, ZS Miejsce Piastowe, SP Zalesie i UKS Lider Głowienka a wśród chłopców osiem drużyn: SP Łężany, SP Wrocanka, ZS Miejsce Piastowe, SP Zalesie, UKS Lider Głowienka SP Rogi SP Targowiska. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Dziewczynki jeden mecz zremisowały a drugi przegrały , i to nie pozwoliło im awansować do finału, natomiast chłopcy zwyciężyli swoją grupę pokonując drużyny z Miejsca Piastowego, Głowienki i Wrocanki. W finale spotkali się z drużyną z Targowisk. Aby wyłonić zwycięzcę zawodnicy musieli wykonywać serię rzutów karnych, ponieważ po regulaminowym czasie gry i dogrywce był wynik 0:0. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny, która w karnych wygrała 3:1.
Chłopcy wystąpili w składzie: Mezglewski Jakub, Mezglewski Kamil, Majchrowicz Radosław, Józefczyk Jakub, Jurczak Kacper, Zygar Michał, Szelc Bartosz, Filip Pelczar. Za zwycięstwo uczniowie otrzymali dyplom i pamiątkowe koszulki z logo turnieju.
Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza druga drużyna chłopców, w kategorii wiekowej 12 – 13 lat, która wywalczyła drugie miejsce przegrywając w finale z ZS Miejsce Piastowe.

SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010 W POWIECIE KROŚNIEŃSKIM

Dnia 15 października w Zespole Szkół im. Rotmistrza W. Pileckiego w Iwoniczu obyła się uroczystość Sportowego Podsumowania Roku Szkolnego 2009/2010 Powiatu Krośnieńskiego z udziałem zaproszonych gości, nauczycieli i młodzieży szkolnej. Reprezentantami Publicznej Szkoły Podstawowej była pani dyrektor Marta Such, nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Niżnik oraz uczniowie Adrian Szczurek, Jan Szmyd, Dominik Filar. W imieniu Gminy Krościenko Wyżne w uroczystości wzięła udział pani sekretarz Alicja Fejkiel-Guzik.

Z wielką dumą i radością przyjęliśmy okazały puchar oraz bon pieniężny na sprzęt sportowy jako nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w Powiecie Ziemskim. Tym bardziej jesteśmy dumni, gdyż sukces ten udało się powtórzyć drugi rok z rzędu. Drugie miejsce zajęła SP Jedlicze a trzecie SP Lubatowa. Nagrody wręczali starosta krośnieński Jan Juszczak i przwodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta krośnieński Jan Juszczak podziękował wszystkim nauczycielom za wypełnianie trudnej i odpowiedzialnej misji, życząc zauważenia, docenienia, satysfakcji i wdzięczności swoich wychowanków.
Dla naszej szkoły miniony rok szkolny obfitował w wiele znaczących sukcesów. Najważniejsze z nich to:
 Finał Wojewódzki w unihokeju w Bukowsku
 Finał Wojewódzki w tenisie stołowym w Rokietnicy
 Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w Rawie Mazowieckiej
 Finał Wojewódzki w piłce ręcznej w Mielcu
Wyniki te przełożyły się na znakomity wynik w klasyfikacji szkół podstawowych w województwie podkarpackim. Na 758 sklasyfikowanych nasza szkoła zajęła 15 miejsce, jako druga szkoła wiejska. Najlepszymi w sporcie są: SP4 Sanok, NSS Ustrzyki Dolne, SP4 Przemyśl, SP14 Przemyśl, SP1 Sanok, SP3 Tarnobrzeg.
Chcę serdecznie podziękować wszystkim uczniom za zaangażowanie i poświęcenie w minionym roku szkolnym.
Chcąc być wiernymi idei wychowania poprzez sport, będziemy nadal starać się aby każdy uczeń mógł brać systematyczny udział w atrakcyjnych zajęciach sportowych, a najlepsi zyskali szansę reprezentowania szkoły w zawodach wyższego szczebla.

TENIS STOŁOWY - Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych

W roku szkolnym 2009/2010 szkołę podstawową w zawodach tenisa stołowego reprezentowali uczniowie w składzie: Norbert Wojtuń, Adrian Szczurek, Rafał Józefczyk.
Chłopcy ci systematycznie trenują w Klubie Tenisa Stołowego w Krościenku Wyżnym osiągając bardzo wysokie wyniki w swej kategorii wiekowej.
Drogę do Mistrzostw Polski rozpoczęli od zawodów powiatowych rozegranych dnia 2 marca 2010r w Iskrzyni. Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn, jednak to nasi zawodnicy byli faworytami i bez trudu wygrali wszystkie mecze awansując do zawodów rejonowych we Frysztaku, które odbyły się 22.03.2010r. Na osiem drużyn biorących udział w zawodach przegrali tylko jeden mecz ze zwycięzcami zawodów SP Nr1 Frysztak.
Drugie miejsce w rejonie dało bezpośredni awans do finału wojewódzkiego, który zorganizowany został 5 maja 2010r w Rokietnicy koło Jarosławia. W zawodach wystartowało 12 drużyn. Nasza reprezentacja pierwszy mecz rozegrała z SP Dubiecko łatwo wygrywając 3:0. Kolejne mecze to dalsze wygrane w stosunku 3:1 z SP Łętownia i SP Nr12 Stalowa Wola. Te zwycięstwa dały awans do finału zawodów, w którym zmierzyli się z SP Nr1 Frysztak. Mecz rozpoczął się od wyniku 1:1 po grach pojedynczych. Następnie nasi uczniowie ulegli w deblu 3:2 i chcąc wygrać cały mecz musieli pokonać przeciwników w grach pojedynczych. Zarówno Norbert Wojtuń jak i Adrian Szczurek stanęli na wysokości zadania i po zaciętej grze pokonali swych rywali wygrywając cały mecz w stosunku 3:2. Był to niejako rewanż po przegranym finale w zawodach rejonowych.
Wygrywając te zawody chłopcy zdobyli mistrzostwo województwa, za co otrzymali złote medale, ogromny puchar i pamiątkowy dyplom. Pierwszy w historii tak wielki sukces dał wiele satysfakcji i zadowolenia naszej szkole oraz środowisku sportowemu. Mistrzowie Województwa Podkarpackiego zobowiązani są reprezentować region w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych, które w tym roku zorganizowane zostały w Rawie Mazowieckiej.
Dzięki środkom finansowym pozyskanym od Urzędu Gminy Krościenko Wyżne, Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Dębina”, Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Powiatowego Związku Sportowego w Krośnie nasi uczniowie mogli wziąć udział w tak prestiżowych rozgrywkach.
Zawody odbyły się w dniach 28-30.05. 2010r w Rawie Mazowieckiej, w województwie łódzkim. Ich organizatorami byli: Łódzki Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej. Wszystkie drużyny, które zgłosiły się do zawodów, zakwaterowane zostały w hotelu ,,Tatar”, a mecze rozgrywały w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Milenium” w Rawie Mazowieckiej. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn dziewczynek i trzynaście chłopców. Zespoły rozlosowane zostały do dwóch grup, w których grano systemem ,,każdy z każdym”. Nasi chłopcy trafili do grupy A wraz z mistrzami województw:
 1. ZSS Mysłowice - woj. śląskie
 2. SP Nr2 Rawa Mazowiecka – woj. łódzkie
 3. SP Dzonków – woj. zielonogórskie
 4. SP Złocieniec – woj. zachodniopomorskie
 5. SP Laskowice – woj. kujawsko-pomorskie
 6. SP Grabów Szlachecki – woj. lubelskie

Wszystkie mecze rozgrywane w grupach stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i o zwycięstwo było bardzo trudno. Nasi chłopcy w grupie wygrali mecz z Grabowem Szlacheckim, a w pozostałych okazali się słabsi od swych przeciwników, co spowodowało, że mogli walczyć o miejsca w przedziale 9 – 12. W kolejnym meczu pokonali mistrza województwa wielkopolskiego SP Szczodrzykowo 3:0, a w meczu o dziewiąte miejsce przegrali z SP Jemielnica, mistrzem województwa opolskiego1:3. Zawody rozgrywane były bardzo sprawnie w miłej i sportowej atmosferze. Nasi uczniowie wraz z innymi uczestnikami zawodów mogli podziwiać finał chłopców, w którym zmierzyli się SP Słopnice Granice z SP Nr1 Rawa Mazowiecka. Lepsi okazali się mistrzowie województwa małopolskiego - SP Słopnice. Wieczorem w ramach odpoczynku nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Rawę Mazowiecką, malowniczy zalew na rzece Rawce oraz ruiny zamku książąt mazowieckich. Ponieważ w tych dniach odbywały się także ,,Dni Rawy Mazowieckiej”, chłopcy mieli okazję widzieć występy znanych zespołów muzycznych.
Udział w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w tenisie stołowym jest dla naszych uczniów wielkim wyróżnieniem, dużym przeżyciem i sporym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że w przyszłości zaowocuje on kolejnymi wynikami na poziomie ogólnopolskim.
Reprezentantom naszej szkoły, gminy i województwa bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy pani dyrektor Marcie Such za umożliwienie wyjazdu, Stowarzyszeniu Kulturalnemu ,,Dębina” i Urzędowi Gminy za sfinansowanie pobytu naszych uczniów, poprzez który mogli rozsławiać swoją miejscowość i gminę.
Ten sukces pokazuje, że trening, wytrwałość w pracy z czasem przynosi owoce. Oby był on zachętą dla pozostałych uczniów do pracy i treningu.

WYNIKI SPORTOWE SZKOŁY PODSTAWOWEJ w II- semestrze roku szkolnego 2009/2010

Drugi semestr roku szkolnego 2009/2010 uczniowie rozpoczęli od udziału w zawodach powiatowych w koszykówce. Dnia 1 lutego w Posadzie Górnej zajęli piąte miejsce w tej dyscyplinie sportu.
Największym i najbardziej znaczącym sukcesem w rywalizacji dzieci w sporcie szkolnym jest udział drużyny w finale wojewódzkim. Aby awansować do grona najlepszych należy wygrać eliminacje powiatowe, rejonowe oraz półfinały. Ta sztuka udała się naszej drużynie i dnia 9 lutego 2010r w Bukowsku miała zaszczyt reprezentować szkołę i gminę w zawodach w unihokeju. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn: SP Gliny Małe, SP Gawłuszowice, SP Mokre, SP Nr1 Sanok, SP Nr4 Sanok, SP Krościenko Wyżne, SP Sokołów Małopolski, SP Nr6 Przemyśl, SP Nr1 Żurawica. Drużyny podzielone zostały na trzy grupy z których zwycięzcy awansowali do finałów. Nasi chłopcy rywalizowali z drużynami: SP Gawłuszowice i SP Sokołów Małopolski. Ostatecznie nasza drużyna zajęła siódme miejsce a nasi grupowi rywale drugie i trzecie w województwie. Wygrała drużyna z Sanoka Nr1.

Dnia 5 marca w Bukowsku odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców. Do finału wojewódzkiego bezpośrednio awansować mogła tylko jedna drużyna, a druga miała prawo walczyć w barażach. W zawodach wzięły udział drużyny: SP Haczów, SP Besko, SP Nr7 Krosno. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym”. Nasi uczniowie wygrali wszystkie mecze i po raz drugi w historii szkoły awansowali do finału. Skład drużyny: Radosław Jurczak, Dominik Filar, Patryk Bargieł, Adrian Szczurek, Jan Szmyd, Norbert Wojtuń, Rafał Józefczyk, Rafał Filar, Kamil Wójcik, Hubert Homotnik, Adrian Fejkiel.
Wyniki meczy:
SP Haczów – SP Besko (12:9)
SP Nr7 Krosno – SP Krościenko W. (4:6)
SP Haczów – SP Krościenko W. (7:11)
SPNr7 Krosno – SP Besko (10:9)
SP Besko – SP Krościenko W. (6:10)
SP Haczów – SPNr7 Krosno (16:12)

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce SP Krościenko Wyżne
II miejsce SP Haczów
III miejsce SPNr7 Krosno
IV miejsce SP Besko

W dniach 16-17.03.2010r w Korczynie odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Chłopcy wywalczyli IV miejsce a dziewczynki VII.
Dużym wydarzeniem sportowym naszej szkoły był udział w finale wojewódzkim w piłce ręcznej, który odbył się 26.03.2010r w Mielcu. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze drużyny województwa podkarpackiego tj: SP Nr1 Mielec, SP Nr1 Trzeboś, SP Nr1 Przemyśl i SP Krościenko Wyżne. Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. Nasi chłopcy wygrali jeden mecz ale pozwoliło to na zdobycie czwartego miejsca. Wyniki spotkań:
SP Nr6 Przemyśl –SP Trzeboś 11:9
SP NR11 Mielec –SP Krościenko Wyżne 9:2
SP Krościenko Wyżne –SP Trzeboś 10:14
SP NR11 Mielec - SP Nr6 Przemyśl 11:12
SP Nr6 Przemyśl –SP Krościenko Wyżne 9:10
SP Trzeboś - SP NR11 Mielec 10:9

Kolejność zespołów:
1 SP Nr6 Przemyśl
2 SP NR11 Mielec
3 SP Trzeboś
4 SP Krościenko Wyżne

Dnia 25.05.2010r w Rymanowie odbyły się zawody powiatowe w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Składa się on z czterech konkurencji: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000m chłopcy, 600m dziewczynki. Aby dobrze przygotować się do zawodów należy sporo czasu poświęcić na doskonalenie techniki wykonania poszczególnych konkurencji. Na wynik drużyny składa się suma punktów pięciu najlepszych zawodników każdej z drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Chłopcy: Adrian Szczurek, Jan Szmyd, Dominik Filar, Hubert Wojnar, Kamil Wójcik, Norbert Wojtuń, Dziewczynki: Magdalena Graba, Kamila Graba, Sylwia Machowska, Monika Glazar, Katarzyna Pelczar, Sandra Zabojak. W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn chłopców: SP Miejsce Piastowe, SP Świerzowa Polska, SP Jedlicze, SP Rymanów, a wśród dziewcząt cztery drużyny: SP Rymanów, SP Jedlicze, SP Rogi. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i po podliczeniu punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników okazało się, że najlepszą drużyną wśród chłopców jak i dziewcząt jest Krościenko Wyżne. Zwycięstwo w zawodach powiatowych dało awans bezpośrednio do finału wojewódzkiego w Rzeszowie.

Dnia 31.05.2010r w Lubatowej nasi młodzi sportowcy z klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursie ,,Baw się z nami”, który polega na gromadzeniu punktów w poszczególnych konkurencjach. W skład nich wchodzą m.in. wyścigi sztafetowe, skoki w workach, rzuty do celu. W zawodach wzięło udział cztery drużyny: SP Posada Górna, SP Iwonicz, SP Miejsce Piastowe. Nasi uczniowie wywalczyli trzecie miejsce za co od organizatorów otrzymali dyplom i smakołyki.

Trójbój lekkoatletyczny – w dniu 8.06.2010r w Iwoniczu odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym, w skład którego wchodzi: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową.. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki i chłopcy z klas czwartych. Była to dla większości z nich pierwsza okazja rywalizacji z uczniami innych szkół.. Skład drużyny dziewcząt: Kamila Graba, Martyna Wacek, Katarzyna Kuliga, Natalia Szul, Klaudia Parysz. Skład drużyny chłopców: Kacper Jurczak, Kamil Mezglewski, Wiktor Pelczar, Arkadiusz Lenik, Daniel Turoń. Do zawodów zgłosiło się pięć zespołów chłopców: SP Rogi, SP Jedlicze, SP Odrzykoń, SP Rymanów i cztery dziewcząt: SP Posada Górna, SP Jedlicze, SP Rogi. Indywidualnie najlepsze wyniki w naszej drużynie uzyskali Kamila Graba i Daniel Turoń, pozostali uczniowie zaprezentowali się na miarę swoich możliwości. W rezultacie dziewczynki zajęły wysokie drugie miejsce a chłopcy czwarte. Zawody wygrały wśród dziewcząt SP Posada Górna a wśród chłopców SP Rogi.


WYNIKI SPORTOWCÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ w I- semestrze roku szkolnego 2009/2010

Jak co roku rywalizację sportową szkół rozpoczęli lekkoatleci. W dniu 2 października 2009 r. w Iwoniczu odbyły się zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych, w których dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Biegi zorganizowane były na różnych dystansach w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uczniowie z roczników 1999-2000 (klasa III i IV) startowali w biegu na 500 m, natomiast starsi, urodzeni w latach 1997-1998 (klasa V i VI) biegali na dystansie 1000 m. Z każdego biegu czwórka najlepszych zawodników kwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Należy podkreślić, że konkurencja była duża, ponieważ w każdym biegu startowało ponad dwadzieścia zawodniczek i zawodników z różnych szkół.
Bieg na 500 m dziewcząt zdominowały uczennice naszej szkoły. Kamila Graba zajęła pierwsze miejsce, a Martyna Wacek stanęła na najniższym stopniu podium, co zagwarantowało im udział w finale wojewódzkim. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowane zostały także Marlena Wacek i Katarzyna Kuliga. Natomiast w biegu na 500m chłopców miejsca w drugiej dziesiątce zajęli bracia Kamil i Jakub Mezglewscy.
W starszej grupie wiekowej Magdalena Graba zajęła drugie miejsce w biegu na 1000m, a Jan Szmyd na tym samym dystansie był czwarty, co pozwoliło tej dwójce cieszyć się z awansu do finału.
Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych odbył się w Kolbuszowej w dniu 17 października 2009 r.
Kolbuszowa 2009 Wyniki uczniów SP Krościenko Wyżne przedstawiają się następująco:
- rocznik 1997-1998 (chłopcy)
- miejsce 29 - Szmyd Jan pkt 5
-rocznik 1997-1998 (dziewczęta)
- miejsce 23 - Graba Magdalena pkt 5
-rocznik 1999 - 2000
- miejsce 6 - Graba Kamila pkt 8
- miejsce 16 - Wacek Martyna pkt 6
Tak dobre wyniki naszych uczniów są dużą zasługą dobrze działającej sekcji biegowej, którą opiekuje się pan Janusz Szmyd i pani Katarzyna Czubska. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła była organizatorem zawodów powiatowych w unihokeju oraz piłce ręcznej.
Dnia 2 listopada 2009 r. zorganizowaliśmy zawody w unihokeju chłopców. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny w powiecie przystąpiły szkoły: SP Dobieszyn, SP Targowiska i SP Krościenko Wyżne. Rozegrano trzy mecze ,,każdy z każdym". Nasza drużyna bez większych problemów pokonała gości i zajęła pierwsze miejsce awansując do półfinału wojewódzkiego w Sanoku.
Wyniki meczy:
SP Dobieszyn - SP Targowiska 2 : 7
SP Dobieszyn - SP Krościenko Wyżne 0 : 6
SP Targowiska - SP Krościenko Wyżne 2 : 6
Zawody powiatowe w unihokeju dziewcząt miały odbyć się 5 listopada, lecz żadna z drużyn nie zgłosiła się do rozgrywek, tym samym dziewczynki bez walki awansowały do półfinału wojewódzkiego.
W naszej hali dnia 26 listopada rozegrane zostały zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców. Ta dyscyplina cieszy się dużym zainteresowaniem szkół naszego powiatu i każdego roku rozgrywki stoją na wysokim poziomie sportowym. Przez ostatnie lata szkoła, która wygrała powiat, zajmowała wysokie miejsca w województwie. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się pięć szkół: SP Odrzykoń, SP Krościenko Wyżne, SP Rymanów, SP Łężany, SP Lubatowa. Zawody rozegrane zostały w systemie ,,każdy z każdym". Nasza drużyna wygrała trzy mecze, a jeden zremisowała z SP Rymanów. Ponieważ identyczny wynik osiągnęła drużyna z Rymanowa, aby wyłonić zwycięzcę, należało obliczyć bilans bramkowy. Okazało się, że nasi chłopcy są lepsi o jedną bramkę i tym samym zwyciężyli, awansując do zawodów rejonowych.
Dnia 10 grudnia 2009 r. w Krośnie reprezentacja chłopców rywalizowała w zawodach rejonowych w piłce ręcznej. W turnieju wzięły udział cztery szkoły: SP 4 Jasło, SP 7 Krosno, SP Krościenko Wyżne, SP Godowa. Awans do półfinału wojewódzkiego mogły sobie zapewnić tylko dwie drużyny z zaliczeniem wyniku spotkania pomiędzy nimi. Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Jak się okazało, trzy drużyny zgromadziły taką samą liczbę punktów i aby wyłonić zwycięzcę, należało obliczyć bilans bramkowy. Po podsumowaniu okazało się, że najlepszą drużyną jest SP 7 Krosno, drugą SP Krościenko Wyżne, trzecią SP Godowa, a czwartą SP 4 Jasło. Najciekawsze jest to, że nasza drużyna awansowała z drugiego miejsca, ale wygrywając w zawodach z drużyną z Krosna ma zaliczone zwycięstwo w zawodach wojewódzkich. Nasi chłopcy po raz kolejny wykazali się wielkim hartem ducha, silnym charakterem, poświęceniem i odpornością na stres. Skład drużyny SP Krościenko Wyżne: Dominik Filar, Rafał Józefczyk , Adrian Fejkiel , Radosław Jurczak , Dominik Rysz, Kamil Wójcik, Patryk Bargieł , Hubert Homotnik , Norbert Wojtuń, Adrian Szczurek , Jan Szmyd .
Wyniki spotkań:
SP Godowa - SP7 Krosno 7 : 11
SP4 Jasło - SP Krościenko W. 2 : 6
SP Godowa - SP Krościenko W. 7 : 5
SP 7 Krosno - SP 4 Jasło 18 : 2
SP Godowa - SP 4 Jasło 18 : 3
SP Krościenko W - SP7 Krosno 6 : 4
Półfinał wojewódzki w unihokeju dziewcząt odbył się 3 grudnia br. w Bukowsku. Do gry zgłosiło się pięć szkół (SP Bukowsko, SP nr 4 Sanok, SP nr 6 Krosno, SP nr 2 Humniska, SP Krościenko Wyżne). Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym", a trzy najlepsze drużyny miały zapewniony udział w finale.
Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Bukowska, która wygrała wszystkie mecze i straciła tylko jedną bramkę. Nasza drużyna zajęła ostatecznie piąte miejsce, a do awansu zabrakło nam zwycięstwa w meczu z Humniskami, który niestety przegraliśmy 0:2. Na słabszy występ naszej drużyny na pewno wpływ miała absencja czterech zawodniczek, które ze względu na chorobę nie mogły brać udziału w zawodach. Poniżej wyniki naszej drużyny i tabela końcowa:
SP nr 4 Sanok - SP Krościenko Wyżne 2:0
SP Bukowsko - SP Krościenko Wyżne 3:0
SP Krościenko Wyżne - SP nr 6 Krosno 1:1
SP Krościenko Wyżne - SP nr 2 Humniska 0:2
1. SP Bukowsko
2. SP nr 4 Sanok
3. SP nr 2 Humniska
4. SP nr 6 Krosno
5. SP Krościenko Wyżne
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej (dziewcząt) odbyły się w Lubatowej w dniu 27 listopada 2009 r. Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły: SP Posada Górna, SP Rogi, SP Wojaszówka, SP Krościenko Wyżne, SP Lubatowa, SP Żarnowiec.
Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. W swojej grupie nasze dziewczynki zajęły pierwsze miejsce, awansując do półfinału. W meczu o finał nie sprostały jednak koleżankom z Rogów i ostatecznie zajęły trzecie miejsce.
Wyniki naszej drużyny:
SP Krościenko Wyżne - SP Lubatowa 4 - 3
SP Krościenko Wyżne - SP Żarnowiec 3 - 0
SP Żarnowiec - SP Lubatowa 1 - 4
Zawody wygrała drużyna z Posady Górnej, która w finale wysoko pokonała SP Rogi 7 - 1.
Skład drużyny dziewcząt: Katarzyna Pelczar, Katarzyna Kmonk, Monika Glazar, Kinga Bargiel, Iwona Pelczar, Sylwia Machowska, Magdalena Graba, Karolina Szarek, Klaudia Balawejder, Agnieszka Haręzga, Karolina Haręzga.
Ostatnimi zawodami, w których braliśmy udział, to półfinał wojewódzki w unihokeju chłopców, który odbył się w Sanoku w dniu 17 grudnia 2009 r. W zawodach wzięło udział pięć szkół: SP nr7 Krosno, SP Krościenko Wyżne, SP nr4 Sanok, SP nr 1 Sanok, SP Górki, a trzy najlepsze mogły zapewnić sobie awans do finału wojewódzkiego. Od początku wiadomo było, że faworytami turnieju są drużyny z Sanoka, a walka miała się odbyć o trzecie miejsce. Po rozegraniu wszystkich spotkań i podliczeniu punktów okazało się , że właśnie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce, czwarta była drużyna z Górek, a piąta z Krosna. Drużyna z Krościenka Wyżnego wystąpiła w składzie: Radosław Jurczak, Dominik Filar , Adrian Szczurek , Jan Szmyd , Rafał Józefczyk , Dominik Rysz , Norbert Wojtuń, Patryk Bargieł, Kacper Hawrot , Hubert Homotnik , Kamil Wójcik , Rafał Filar. Jak widać nasi uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki w sporcie awansując do półfinałów i finałów wojewódzkich. Sukcesów tych należy upatrywać w ich zaangażowaniu i poświęceniu temu co robią i czego się uczą oraz dobrej współpracy w zespole.
W nowym roku 2010 należy im życzyć zdrowia i wytrwałości.


Wydarzenia sportowe w Szkole Podstawowej w II- semestrze roku szkolnego 2008/2009

Drugie półrocze to dominacja naszej drużyny w zawodach tenisa stołowego. Uczniowie w składzie Tomoń Grzegorz, Wojtuń Norbert i Szczurek Adrian dotarli do finału wojewódzkiego w Jarosławiu gdzie 6 maja 2009r wywalczyli drugie miejsce ulegając jedynie gospodarzom turnieju. Aby dotrzeć do finału chłopcy wygrali zawody powiatowe w Iskrzyni 5 marca 2009r i zawody rejonowe w Gogołowie 24 marca 2009r. Reprezentanci naszej szkoły po raz pierwszy w historii uczestniczyli w finale wojewódzkim w łyżwiarstwie szybkim, który odbył się 19 lutego w Dębicy. Uczestnicy tych zawodów Jakubowicz Paulina, Pelczar Olga, Pelczar Angelika, Dzwolak Jarosław, Niżnik Dawid i Wójcik Bartłomiej przygotowywali się do nich trenując technikę jazdy na lodowisku w Krośnie. Było to nowe i bogate doświadczenie dla wszystkich uczestników.
Ponadto nasza szkoła i gmina reprezentowana była na zawodach finału wojewódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym w Rzeszowie na stadionie Resowi dnia 4 czerwca 2009r. W zawodach uczestniczyli: Ekiert Konrad, Majchrowicz Sylwester, Rysz Patryk, Habrat Bartosz, Kielar Konrad, Wiszyński Adrian.
Wymienione osiągnięcia naszych uczniów były poprzedzone rywalizacją i sukcesami na niższym szczeblu: powiatu i rejonu, których także byliśmy organizatorami. Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy co rocznie organizuje wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego. Nasza szkoła za rok 2008/2009 na 766 szkół zajęła 22 miejsce w województwie.

Dnia 16 października w Zespole Szkół w Iwoniczu obyła się uroczystość Sportowego Podsumowania Roku Szkolnego 2008/2009 Powiatu Krośnieńskiego. Naszą szkołę reprezentowała grupa nauczycieli i uczniów - pani dyrektor Marta Such, pan Tomasz Niżnik oraz Grzegorz Tomoń, Konrad Ekiert i Patryk Bargieł. Z wielką dumą i radością przyjęliśmy z rąk Starosty Krośnieńskiego okazały puchar oraz bon na sprzęt sportowy jako nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w Powiecie Ziemskim. Drugie miejsce zajęła szkoła z Lubatowej, a trzecie szkoła z Korczyny. Jest to pierwszy tak wielki sukces szkoły w sporcie, ale jak twierdzą nasi uczniowie - nie ostatni.
Należy przy tym poinformować, że postanowieniem Zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły pan Tomasz Niżnik, został nagrodzony dyplomem honorowym ,,Za zasługi rozwoju sportu szkolnego". Uznanie zyskały jego zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej na rzecz rozwoju szkolnej kultury fizycznej. Uroczyste wręczenie wyróżnień nastąpiło 23.09.2009r w Krośnie podczas Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów.

Wydarzenia sportowe w Szkole Podstawowej w I semestrze roku szkolnego 2008/2009

Rozpoczęty przed paroma miesiącami nowy rok szkolny 2008/2009 w naszej szkole obfitował w bardzo dobre wyniki sportowe uczniów. Jak co roku przystąpiliśmy do rywalizacji z pozostałymi szkołami naszego województwa zgodnie z Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych zatwierdzonym do realizacji przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Jacka Wojtasa oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego.
Szkolny Związek Sportowy działający w obszarze szkolnej kultury fizycznej przez wiele już lat wypracował dobry, zbieżny z interesami edukacji i wychowania program skierowany do wszystkich uczniów niezależnie od poziomu sprawności. Przedstawiony w kalendarzu wachlarz dyscyplin sportowych, obok sprawdzianu realizacji programu wychowania fizycznego w szkole, stwarza młodzieży możliwość udziału w rywalizacji sportowej.
Rywalizację w grach drużynowych rozpoczęliśmy od zawodów powiatowych w unihokeja chłopców zorganizowanych w naszej szkole dnia 29 października 2008r. W zawodach wzięły udział drużyny: SP Korczyna, SP Żarnowiec, SP Iskrzynia, SP Targowiska. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce, co dało im awans do półfinału wojewódzkiego w Sanoku. 5 listopada 2008r rywalizowały dziewczynki, które wywalczyły trzecie miejsce ulegając drużynom z Rogów i Targowisk. Kolejnymi zawodami, które organizowaliśmy, były zawody powiatowe w piłce ręcznej. W tej dyscyplinie sportu mamy w swej historii udział w finale wojewódzkim w 2006r. W zawodach powiatowych chłopców rozegranych w dniu 26 listopada nasi uczniowie okazali się najlepsi, pokonując drużyny ze szkół w Wojaszówce, Wróbliku Szlacheckim, Korczynie, Rogach, Lubatowej, Świerzowej Polskiej i awansowali do zawodów rejonowych. Dzień później dziewczynki walczyły w Korczynie i podobnie jak w unihokeju zajęły trzecie miejsce.
Ponieważ chłopcom udało się awansować na wyższy szczebel zawodów w dwóch dyscyplinach, wymagało to od nich sporo ciężkiej pracy na zajęciach UKS-u. Podczas sparingów z uczniami Publicznego Gimnazjum doskonalili elementy techniczne i taktyczne tych gier.
28 listopada 2008r reprezentanci naszej szkoły wyjechali na zawody półfinału wojewódzkiego w unihokeja do Sanoka, mając w pamięci pechowy występ w ubiegłym roku, kiedy w rzutach karnych odpadli z turnieju, zajmując czwarte miejsce. Tym razem, bogatsi o to doświadczenie, po wspaniałym występie wszystkich zawodników zajęli drugie miejsce. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Nam przypadło rywalizować ze szkołami: SP Haczów, SP Sanok nr4, SP Łubno Szlacheckie.
W drugiej grupie walczyły drużyny : SP Uherce, SP Sanok nr 1, SP Krosno nr 6. Nasze wyniki przedstawiały się następująco:
Krościenko Wyżne - Haczów 1 : 0
Krościenko Wyżne - Sanok nr 4 1 : 1
Krościenko Wyżne - Łubno Szlacheckie 4 : 0
W grupie zajęliśmy drugie miejsce i w półfinale zmierzyliśmy się z faworytem turnieju, drużyną Sanoka nr 1, której uczniowie trzy razy w tygodniu po dwie godziny trenują grę w hokeja. Po dramatycznym i zaciętym meczu nasi chłopcy w samej końcówce tego pojedynku zdobyli gola i wygrali 1 :0, co dało awans do finału. W finale naszym rywalem była także drużyna z Sanoka tym razem nr 4. W tym meczu okazaliśmy się słabsi o jednego gola i ulegliśmy po ładnej walce 1 : 2. Drugie miejsce w turnieju dało naszym uczniom dużo zadowolenia, dumy a zarazem awans do finału wojewódzkiego.
Finał wojewódzki z udziałem dziewięciu najlepszych szkół województwa odbył się 16 grudnia 2008r także w Sanoku. Wzięły w nim udział szkoły: SP Sanok nr1, SP Brzeźnica, SP Sokołów Małopolski, SP Sanok nr4, SP Gliny Małe, SP Żurawica, SP Stobierna, SP Krościenko Wyżne, SP Krzaki.
W ,,wielkim finale" nasi uczniowie wywalczyli szóste miejsce. Nadmienić należy, iż dzień wcześniej ci sami chłopcy walczyli w zawodach rejonowych w piłce ręcznej w Niebylcu, odnosząc kolejny znaczący sukces - drugie miejsce, co dało awans tym razem do półfinału wojewódzkiego. Te rozgrywki odbędą się już w nowym 2009 roku. W ostatnich meczach widać było u chłopców zmęczenie tym długim cyklem zawodów. Podkreślić należy, że w zawodach bierze udział dwunastu uzdolnionych sportowo uczniów. Są to: Ekiert Konrad kl 6b - kapitan drużyny, napastnik zdobywca większości goli. Frydrych Tomasz kl 6c i Niżnik Dawid kl 6a - bramkarze i obrońcy. Majchrowicz Sylwester kl 6c, Kielar Konrad kl 6a, Habrat Bartosz kl 6c, Wojtuń Norbert kl 5b, Wojtuń Tristan kl 6b, Wiszyński Adrian kl 6a, Bargieł Patryk kl 5b - skrzydłowi i obrońcy, Rysz Patryk kl 6c, Tomoń Grzegorz kl 6a - rozgrywający.
Nasi uczniowie odnieśli także sukcesy w indywidualnych biegach przełajowych. W dniu 2 października 2008r w Iwoniczu odbyły się zawody powiatowe w tej konkurencji. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas 3-4 (500m)Graba Kamila, która zajęła czwarte miejsce oraz Jan Szmyd - drugie, w kategorii klas 5-6(1000m) Wołosz Hubert zajął pierwsze miejsce a Graba Magdalena ukończyła bieg w połowie stawki.
Wysokie miejsca biegaczy zaowocowały awansem do finału wojewódzkiego w Kolbuszowej, który odbył się dnia 18 października 2008r. W tych zawodach bardzo wysokie drugie miejsce zajął Jan Szmyd uczeń klasy 4b za co otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, natomiast Wołosz Hubert zajął dwudzieste miejsce.

statystyka Nasz kanał na YouTube Nasz profil na Facebooku
©PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w Krościenku Wyżnym.  Wszelkie prawa zastrzeżone.