38-422 Krościenko Wyżne,  ul. Szkolna 34,  tel./fax. 0134315019,  e-mail:

Dodaj do ulubionych  | Ustaw jako startowa


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

zdjęcia: Iwona Janocha, Wacław ŻywiecSZKOLNY PIKNIK RODZINNY 2014

Dnia 17 czerwca przy Publicznej Szkole Podstawowej odbył się Szkolny Piknik Rodzinny zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. W programie: występy artystyczne (piosenki zaprezentowało kółko wokalne, wiersze przygotowali uczniowie klas III i ich wychowawcy, wystąpiła również gimnazjalistka Izabela Rachwał z wierszem "Strasna zaba" oraz uczennica klasy VI, laureatka wielu konkursów wokalnych powiatowych i wojewódzkich - Sabina Mercik). Zorganizowano dla dzieci wiele atrakcji m.in. fanty (nagroda główna - nielimitowany bilet do fikolandu), skręcane balony, malowanie twarzy, malowanie kredą na boisku, trampolinę. Dla rodziców zorganizowano rozgrywki sportowe. Dziękujemy serdecznie wszystkim za pomoc w przygotowaniu i organizacji pikniku a przede wszystkim: Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym, p.Ewie Filar (sklep ABC Krystyna Filar)- za pomoc w organizacji sklepiku, p.Marii Marszałek - za fanty i fotorelację z pikniku, p.Krzysztofowi Łuksa - za wypożyczenie trampoliny, p.Piotrowi Nóżka - za przywóz i rozłożenie trampoliny, p.Katarzynie Bartuś - za malowanie twarzy, p.Edycie Fejkiel - za pomoc przy sprzedaży fantów, uczennicom klasy VI - za pomoc w sklepiku, nauczycielom i innym pracownikom szkoły - za pomoc w opiece nad dziećmi, przygotowaniach i pracach porządkowych oraz rodzicom - za zaangażowanie i liczne przybycie.

tekst: Monika Węgrzyn"Na złote monety, srebrne dukaty i wszystkie skarby świata pasuję cię na Pirata..."
PIRACKI DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W piątek 6 czerwca odbył się Piracki Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej. Zabawa trwała trzy godziny w ramach zajęć pozalekcyjnych. Kapitanowie załogi pirackiej (przebrani wychowawcy świetlicy) przygotowali dzieciom wiele niespodzianek. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych: rzut rekinem do celu, macki ośmiornicy, przejście przez bagno, przeciąganie liny. Były również abawy przy muzyce pirackiej m.in. "Podchody", "Abordaż", "Przeprawa przez piasek", "List w butelce", "Sztorm na morzu", "Zagadki Kapitana".
Jak prawdziwi piraci poszukiwali złota na terenie szkoły. Każdy opracował swoją piracką mapę skarbów. Złoto w drewnianym kufrze odnaleziono i sprawiedliwie podzielono. W trakcie zabaw obowiązkowe były też przerwy na piracki napój żeglarza (sok pomarańczowy). Wspólnie z całą załogą przygotowaliśmy pirackie czapki. Odbyła się nawet bitwa morska z papierowymi kulami armatnimi. Uzbrojone drużyny stanęły naprzeciwko siebie. Na koniec pasowanie na pirata - żeglarza. W przerwach czyściliśmy pokład?, bo każdy marynarz musi pamiętać o porządku na pokładzie.
Słodkości w konkurencjach sportowych oraz czekoladowo-złoty skarb zostały ufundowane przez sklepy ABC Krystyna Filar oraz Delikatesy Centrum w Krościenku Wyżnym. Serdecznie dziękujemy! Ahoj!

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynPrzegląd Poezji Dziecięcej klas młodszych

Kolejny już Przegląd Poezji Dziecięcej w naszej szkole odbył się 6 czerwca 2014 r. Dzieci z klas I- III recytowały wiersze z klasyki dziecięcej. Występy oceniało Jury na czele z panią vice- dyrektor Marią Marszałek. Wśród 21 uczestników wyłoniono laureatów: I m. bezkonkurencyjnie zdobyła Zuzia Kalicińska, II m.- Antoś Gaj i Julia Terefenko, III m.- Martynka Fejkiel i Wojtek Michna. Na wyróżnienia zasłużyli- Weronika Filar i Milena Dziepak. Wszyscy recytatorzy pięknie przygotowali wiersze. Gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci nagrody książkowe. Dzieci zostały poczęstowane cukierkami, sponsorowanymi przez Delikatesy Centrum w Krościenku Wyżnym.

tekst i zdjęcia: Ewa Kubit, Jadwiga ParadyszXVI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wincentego Pola pod hasłem "A czy znasz ty, bracie młody..."

W dniu 5 czerwca 2014 roku w odbył się XVI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wincentego Pola pod hasłem "A czy znasz ty, bracie młody...", organizowany tradycyjnie przez Publiczną Szkołę Podstawową w Krościenku Wyżnym oraz Stowarzyszenie Kulturalne "Dębina". Uczestniczyli w nim recytatorzy z klas IV - VI. Ich popisy oceniało jury w składzie: Alina Kmonk, Wacław Turek, Edward Marszałek.
Niezwykła była sceneria spotkania, bowiem wiersze Wincentego Pola recytowano pod pomnikowym dębem jego imienia w Dębinie, nad stawem.
Po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyznano:
I nagrodę: Gabrieli Podkul z klasy VIa
II nagrodę: Weronice Marszałek z klasy Vb i Patrycji Pelczar z klasy VIc
III nagrodę: Jagodzie Przymusińskiej z klasy IVa i Dawidowi Pelczarskiemu z klasy VIa
Wyróżnieniami uhonorowano: Magdalenę Mercik z klasy VIc (ona otrzymała również nagrodę publiczności) oraz Sabinę Mercik z klasy VIb.
Gościem konkursu był Nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla - Tadeusz Mędrek, który ufundował nagrodę specjalną dla Sabiny Mercik oraz wyróżnienia dla Jagody Przymusińskiej i Magdaleny Mercik. Nagrodę publiczności otrzymała Magdalena Mercik.
Nagrodzonym i wyróżnionym wręczono książki ufundowane przez Stowarzyszenie Kulturalne "Dębina".

tekst: Maria Marszałek
zdjęcia: Edward Marszałek
nagranie: Wacław Żywiec

Wycieczka klas VI do rezerwatu przyrody "Jaś"

3.06.2014 r. klasy VI udały się na wycieczkę do rezerwatu przyrody "Jaś", który znajduje się w Krośnie. Klasy VI, wraz z opiekunami (p. Małgorzatą Liput-Gibadło, p. Radosławem Lorensem, p. Moniką Czarnowską i p. Joanną Czekańską), wyruszyły o godz. 9.30 na pieszą wędrówkę po ul. Południowej, by dostać się do Dębiny, gdzie dowiedzieliśmy się o drzewie Wincentym i o Wincentym Polu. Jego życiorys i historię tego drzewa opowiedziała Karolina Pelczar. Następnie udaliśmy się pod Aleksandra, o którym opowiedziała Gabrysia Podkul. Z kolei podziwialiśmy Jana, o którym dowiedzieliśmy się od Magdy Żywiec. Kolejnym punktem zwiedzania był główny cel wycieczki - rezerwat przyrody "Jaś" w którym pan Jan Luśnia opowiadał i pokazywał nam żaby i inne płazy. Oglądaliśmy tam również stawy naturalne i wykopane przez samego właściciela. Kolejnym etapem wycieczki był odpoczynek na parkingu koło Dębiny. Po czym pełni entuzjazmu udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

tekst: Sylwia SzelcKlasy drugie w Dębowcu i Dukli

27 maja klasy drugie wraz z wychowawczyniami, księdzem proboszczem i panią dyrektor uczestniczyły w pielgrzymce dziękczynnej do Dębowca i Dukli.
Najpierw udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu, który przybliżał historię objawienia Matki Bożej w La Salette. Następnie przewodnik zabrał wycieczkowiczów na spacer po Kalwarii Saletyńskiej, gdzie znajdują się figury odtwarzające objawienia. Po zaczerpnięciu wody z cudownego źródełka, dzieci udały się do kościoła i uczestniczyły w uroczystej mszy świętej w kaplicy z łaskami słynącą figurą Matki Bożej Płaczącej. Później udaliśmy się do Sanktuarium Świętego Jana z Dukli. Dzieci obejrzały tu bogatą polichromię kościoła przedstawiającą życie świętego Jana z Dukli oraz otoczoną kultem srebrną trumnę z relikwiami. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie cmentarza wojennego w Dukli. Uczniowie odmówili modlitwę za żołnierzy, którzy polegli na tych terenach. Uwieńczeniem wycieczki był spacer alejkami parku Muzeum Historycznego. Duży zachwyt budziły ciekawe eksponaty ciężkiego sprzętu wojskowego.
Pogoda i dobry humor dopisywały - wycieczka była więc bardzo udana!

tekst i zdjęcia: Irena Barańska, Anna SłowikKOLOROWO I SPORTOWO - wideoklip przygotowany w maju przez uczniów i nauczycieli szkoły na konkurs Kolorowe Boiska

nagranie: Maciej Filar, Wacław Żywiec
VII Krośnieński Konkurs Matematyczny "GALA MATEMATYKI" - Szymon Barański zajął III miejsce!

23 maja 2014 r. w Miejskim Zespole Szkół Nr 4 w Krośnie odbyła się uroczysta "GALA MATEMATYKI" połączona z podsumowaniem wyników VII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. W etapie finałowym uczestniczyło 95 uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami rozwiązywania trudnych zadań i problemów matematycznych. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Jakub Adamczyk, Martyna Bajgrowicz, Szymon Barański, Michał Kołodziej i Patrycja Pelczar. Uczeń Szymon Barański znalazł się w gronie wyróżnionych zajmując III miejsce. Również wysoką lokatę - piąte miejsce, zajął Michał Kołodziej. Gratulujemy wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów!

tekst i zdjęcia: Radosław LorensKolejne sukcesy reprezentantów kółka wokalnego!

W czwartek 15 maja 2014r. odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Chorkówce. Naszą szkołę reprezentowało dwóch wykonawców. A wyniki następujące: w grupie młodszej I miejsce dla Weroniki Filar z piosenką "Satelitte" a w grupie starszej II miejsce dla Sabiny Mercik z piosenką "Ragamuffin". Gratulujemy i cieszymy się z kolejnych osiągnięć.

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynŚwietliki dla Ojca Świętego!

Od lutego 2014 roku na zajęciach w świetlicy szkolnej trwały intensywne prace nad obrazem Ojca Świętego Jana Pawła II - patrona naszej szkoły. To bardzo ważna postać w naszym życiu.
Obraz wykonany został przez dzieci uczęszczające na świetlicę, wychowawców świetlicy oraz rodziców metodą quillingu (zwijanych paseczków). Nasza praca była wyjątkowo czasochłonna, składa się z ok. 25 tysięcy zwiniętych przez dzieci paseczków, z których potem wyklejony został szkic portretu. Efekt naszej pracy można obejrzeć w sali świetlicy szkolnej.

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynPapieskie uroczystości

8 maja 2014 r. szkoła uczestniczyła w poświęceniu pomnika Jana Pawła II, który stanął obok Izby Muzealnej. W uroczystości z udziałem uzdrowionej za przyczyną Jana Pawła II Floribeth Mora Diaz, wziął udział poczet sztandarowy, zaś dyrektor szkoły Marta Such, wraz z innymi zaproszonymi gośćmi, dokonała odsłonięcia popiersia Papieża. W asyście nauczycieli: Tomasza Niżnika i Radosława Lorensa złożyła też pod nim wiązankę kwiatów.
Z kolei 9 maja był dniem dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. W szkole odbył się uroczysty apel przypominający sylwetkę Ojca Świętego. Po nim wszystkie klasy, prowadzone przez sztandar, udały się na Mszę świętą do kościoła. Uczestniczyły też w spotkaniu z Floribeth Mora Diaz, która po krótkim świadectwie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Na koniec wszyscy udali się pod pomnik Papieża, by wziąć udział w modlitwie dziękczynnej oraz w hołdzie Janowi Pawłowi II złożyć wiązanki kwiatów od uczniów, rodziców, nauczycieli. Dyrektorzy szkół, w imieniu społeczności szkolnych, podziękowali pani Floribeth Mora za przyjazd do Krościenka oraz wręczyli jej drobne upominki. W uroczystości udział wzięli: Wojt Gminy Jan Omachel, Goście z Kostaryki wraz z towarzyszącym im ojcem Franciszkiem Filarem, Księża, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum oraz liczni parafianie. Całość uświetniła orkiestra dęta. Spotkanie pod pomnikiem prowadziła Iwona Janocha.

tekst: Maria Marszałek
zdjęcia: Anita Fal, Wacław Żywiec
Wycieczka klas pierwszych do Krempnej

W dniu 7 maja 2014 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych do Krempnej. Uczestnicy wycieczki najpierw zwiedzili Ośrodek Edukacyjny wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. W holu Ośrodka wycieczkowiczów przywitał największy polski drapieżnik niedźwiedź brunatny. Zwiedzanie Ośrodka rozpoczęło się obejrzeniem multimedialnego spektaklu przyrodniczego. W trakcie półgodzinnego pokazu przedstawiona została historia kształtowania się obecnego krajobrazu i przyrody Beskidu Niskiego na przestrzeni 90 mln lat. Podczas oglądania ekspozycji uczniowie zachwyceni byli wystawą przyrodniczą przedstawiającą rok z życia przyrody Parku w czterech porach roku. Dopełnieniem głównej ekspozycji była prezentacja wszystkich gatunków drzew występujących w Parku, wystawa poroży i czaszek. Dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych o wilku. Po zwiedzeniu Ośrodka odbyły się zajęcia na ścieżce przyrodniczej "Kiczera " im. prof. Jana Rafińskiego . Podczas terenowych zajęć warsztatowych dzieci poznawały historię regionu, warstwy budowy lasu, uczyły się rozróżniać gatunki drzew, roślin i zwierząt prowadziły obserwacje przyrodnicze.
Jednak najwięcej atrakcji dostarczył im pobyt w Stadninie Rumak w Kotani. Tam uczniowie jeździli konno . Ostatnim punktem wycieczki było ognisko połączone z pieczeniem kiełbaski. Wycieczka była bardzo udana, pełna miłych i niezapomnianych wrażeń.

tekst i zdjęcia: Jadwiga Paradysz, Ewa Kubit"Ojczyzno ma..."

W środę, 30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie z klasy V "b" przypomnieli społeczności szkolnej, jak doszło do tego wielkiego wydarzenia. Była to dla nas swoista lekcja historii, przeplatana deklamacją wierszy oraz śpiewem pieśni patriotycznych.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a zarazem drugą na świecie ustawą zasadniczą, która regulowała zakres działań władz państwowych oraz prawa obywatelskie. W trudnych dla naszego narodu czasach, stanowiła źródło nadziei na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

tekst: Justyna Bolek
zdjęcia: Justyna WęgrzyńskaAPEL WIELKANOCNY - 16.04.2014 r.

zdjęcia: Iwona Janocha, Bożena MiezinDZIEŃ ZIEMI 2014

15.04.2014 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi, które przygotowała klasa VIa.
Na 2 lekcji uczniowie klas 4-6 zeszli do sali teatralnej, aby obejrzeć występ. Dekorację do przedstawienia wykonaliśmy za pomocą pani Joanny Czekańskiej i wychowawczyni pani Małgorzaty Liput-Gibadło, która przygotował nas również do występu.
Przedstawienie obejmowało trudną tematykę dlatego mogły go zobaczyć tylko klasy starsze. W myśl tegorocznego hasła Święta Ziemi "Zmieniaj nawyki - nie klimat" przedstawienie pokazało dzieje naszej planety od jej stworzenia po XXI wiek.
Po występie przedstawiona została zwycięska prezentacja, ponieważ w tym czasie przeprowadzony został konkurs pt. "10 nawyków, które pomagają zachować naturalny klimat Ziemi".
Przeprowadzono również konkurs na plakat pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat". Wygrane prace można było zobaczyć na scenie podczas przedstawienia. W tym konkursie najlepiej spisały się następujące osoby:
   1. Marcelina Pelczar kl. IVb - Im.
   2. Szymon Glazar i Sebastian Pelczar kl. VIb - IIm.
   3. Emilia Kwolek kl. IVa - IIIm.

tekst: Sylwia Szelc
zdjęcia: Ada HaduchPASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI

11 kwietnia w naszej szkole zorganizowano uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki. O godz. 9.00 na świetlicy zebrali się uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, oraz P. dyrektor szkoły - Marta Such. Krótki program artystyczny pt. "Mole książkowe" przygotowali uczniowie klasy IIIa. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Zobowiązali się dbać o książki i je szanować. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki i dyplom.
Uczestnicy z zainteresowaniem śledzili przebieg uroczystości, byli zadowoleni z otrzymanych prezentów.

tekst: Teresa Migut
zdjęcia:Bożena MiezinKONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W środę, 9 kwietnia, odbył się w naszej szkole gminny etap VIII Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej. Zadaniem uczestników było przygotowanie i piękne wygłoszenie wybranego utworu polskiego poety. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. Anita Fal, p. Maria Kwolek i p. Teresa Migut. Komisja podkreśliła wysoki poziom konkursu i dobre wystąpienie wszystkich dzieci. Jej decyzją pierwsze miejsce zajęła Gabriela Podkul, recytująca wiersz M. Hemara "Gdybym...". Na drugim miejscu znalazła się Weronika Marszałek, która wygłosiła utwór K. K. Baczyńskiego "Elegia o... (chłopcu polskim)". Miejsce trzecie przyznano Patrycji Pelczar za interpretację wiersza T. Kubiaka "Tu wszędzie Polska". Jury wyróżniło również Jagodę Guzik - Przymusińską za piękną recytację utworu K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte".

Nagrodzone miejscami dziewczynki reprezentowały naszą szkołę i gminę 15 kwietnia 2014 r. w Iwoniczu, gdzie odbył się ostatni, powiatowy etap tego konkursu. Uczestniczyło w nim 25 uczniów, najlepszych recytatorów w swoich gminach. Komisja konkursowa przyznała dwa równorzędne miejsca pierwsze, z których jedno zajęła GABRIELA PODKUL. Serdecznie gratulujemy sukcesu! Dodać trzeba, że Gabrysia wygrała również poprzednie dwie edycje tego konkursu.

tekst i zdjęcia: Iwona JanochaKółko wokalne roku szkolnym 2013/2014

W bieżącym roku szkolnym reprezentanci kółka wokalnego mogą pochwalić się kolejnymi osiągnięciami;
- Rozpoczęliśmy od Powiatowego Konkursu Patriotycznego w listopadzie, na którym zdobyliśmy wyróżnienie (Marlena Szmyd) i wystąpiliśmy na koncercie galowym.
- Jako drugi był Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Dukli, z którego przywieźliśmy dwa puchary, za II miejsce (Sabina Mercik) i III miejsce (Marlena Szmyd) w kategorii klas IV-VI.
- W grudniu pojechaliśmy na Mikołajkową Drogę do Gwiazd w Chorkówce na szczeblu powiatowym i tam zdobyliśmy kolejne podium - II miejsce (Marlena Szmyd) i wyróżnienie (Sabina Mercik) w kategorii IV-VI.
- Następnie na Wojewódzkim Koncercie Kolęd zdobyliśmy wyróżnienie (Sabina Mercik) i wystąpiliśmy na uroczystym koncercie galowym.
- Tydzień temu uczestniczyliśmy w Powiatowym Konkursie "Ocalmy od zapomnienia" i tu kolejne sukcesy I miejsce (Sabina Mercik) w kategorii IV-VI, wyróżnienie (Milena Dziepak) w kategorii I-III i wyróżnienie (Gabriela Borek) w kategorii klas 0.
Przed nami kolejne konkursy w tym roku szkolnym i nie lada wyzwania. Trzymajcie za nas kciuki i życzcie powodzenia :-)

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynKlasa IVb w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W piątek, 28 marca 2014 r. uczniowie klasy IV b uczestniczyli w wycieczce do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Dzieci zapoznały się z historią hutnictwa, obserwowały produkcję szkła i jego zdobienie. Najwięcej emocji wzbudziły warsztaty, w trakcie których uczniowie sami zdobili szklane pisanki. Okazało się, że malowanie na szkle nie jest takie łatwe. Wycieczka była udana!

tekst i zdjęcia: Iwona Janocha"Powitanie Wiosny w świetlicy"

W piątek 21 marca "Świetliki" przywitały wiosnę uroczystymi lampionami. Dzieci własnoręcznie ozdabiały kuliste konstrukcje w piękne kwiaty. Wiosenne lampiony zawisły w sali świetlicy by codziennie przypominać nam o budzącej się do życia przyrodzie i pięknej pogodzie :-)
Pozdrawiamy wiosennie !!!

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynDzień Kobiet - 7.03.2014 r.

zdjęcia: Iwona JanochaPrzedszkolaki w szkole - 27.02.2014 r.

27 lutego gościliśmy w naszej klasie I b grupę starszaków, która przybyła pod opieką siostry Małgorzaty z Przedszkola św. Józefa. Obecni pierwszoklasiści opowiadali przyszłym pierwszakom o zajęciach, zabawach i obowiązkach szkolnych. Wszyscy uczestniczyli w rozmowie n/t kosmosu oraz wykonali kolorowe rakiety. Na zakończenie przedszkolaki i ich starsi koledzy zaprezentowali swoje prace na pamiątkowym zdjęciu.

tekst i zdjęcia: Ewa KubitDzień Zdrowia i Sportu - 26.02.2014 r.

W dniu 26 lutego w naszej szkole zorganizowany został ,,Dzień Zdrowia i Sportu" pod hasłem "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć". Celem imprezy było uświadomienie dzieciom, jak ważny jest aktywny i zdrowy styl życia. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od programu artystycznego przygotowanego przez uczniów z klasy IVa. Dowcipny, a zarazem pouczający program, uświadomił wszystkim, jak trudna jest umiejętność wyboru tego co zdrowe a odrzucenia produktów i zachowań szkodliwych. Następnie uczniowie przeszli do klas, gdzie wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowywali drugie śniadanie. Głównymi produktami przyniesionymi przez dzieci były: ciemne pieczywo, pomidory, sałata, ogórki i rzodkiewka. Całość nadzorowali nauczyciele, którzy w trakcie śniadania wygłosili prelekcję na temat zdrowego odżywiania i zwracali baczną uwagę na czystość przyrządzania potraw.
Kolejnym punktem imprezy był konkurs wiedzy o zdrowiu i sporcie. Klasy reprezentowane były przez czteroosobowe zespoły. Pozostali dopingowali swoich kolegów przebrani w kolorach owoców i warzyw. Wszystkie klasy przygotowały się do tego wspaniale i niemożliwe było wyróżnić jedną z nich. Dzieci prezentowały transparenty z hasłami prozdrowotnymi.
Konkurs wiedzy wygrała klasa VIB, kolejne miejsca zajęły klasy VIc, VIa, Vb i IVa, IVb, Va.
Następnie uczniowie przenieśli się na salę gimnastyczną, gdzie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Wyścigi sztafetowe wzbudziły wiele emocji. Wyrównany poziom sportowy nie pozwolił wyłonić jednoznacznie zwycięzcy, dlatego ogłoszono, że wygranymi są wszyscy, którzy wzięli udział w rywalizacji w myśl słów piosenki ,,wygrywa ten, kto dobrze bawi się i zasady fair play dobrze zna".
Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącą wiosną nasi uczniowie zapomną o komputerze i telewizorze, założą wygodne trampki i będą aktywnie spędzać czas wolny.

tekst: Tomasz Niżnik
zdjęcia: Iwona JanochaI Gminny Turniej Szachowy o Laur Dziecka - 19.02.2014 r.

W dniu 19 lutego 2014 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Krościenku Wyżnym odbył się I Gminny Turniej Szachowy o Laur Dziecka. Inauguracji turnieju dokonała dyrektor Marta Such, podkreślając jako matematyk, nieocenione walory jaką niesie "królewska gra". W rozgrywkach udział wzięło 24 uczniów z działającego przy szkole "Klubu Młodego Szachisty i Warcabisty". Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z podziałem na grupy turniejowe w klasach I-III i IV-VI. Turniej był jednocześnie eliminacją do rozgrywek powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej do których awansowało po 4 zawodników z poszczególnych kategorii ( chłopcy i dziewczynki osobno).
Poziom gry okazał się zupełnie przyzwoity, wszyscy uczestnicy zawodów przyswoili tajniki tej gry a zwycięzcy mają duże szanse na sukcesy w dalszych rozgrywkach. Cieszy przeważająca ilość dzieci w klasach I-III, gdyż tutaj upatrujemy przyszłych mistrzów. Turniej odbył się przy wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym, który ufundował nagrody, puchary i dyplomy.
Turniej sędziował Marian Lorenc. Zawody przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji , zobaczyliśmy uśmiechnięte twarze dzieci, które już nie mogą się doczekać następnego spotkania.
Na zakończenie zawodów nagrody, puchary, medale, dyplomy wręczyła dyrektor Marta Such. Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym w ramach wspierania rozwiązywania problemów alkoholowych w rodzinie.

Wyniki turnieju


tekst i zdjęcia: Marian LorencRondelkomania w I b - 18.02.2014 r.


Uczniowie z klasy I b uczą się zasad zdrowego odżywiania, więc na drugie śniadanie przygotowali sobie sałatki owocowe.

tekst i zdjęcia: Ewa KubitEtap wojewódzki konkursu przedmiotowego z matematyki - 2014

Michał KołodziejEtap wojewódzki konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.
Uczeń naszej szkoły - Michał Kołodziej w dniu 8 lutego 2014 roku wziął udział w wojewódzkim etapie konkursu matematycznego. Poprzednie etapy (rejonowy i szkolny) ukończył z bardzo wysokimi wynikami. Michał KołodziejPomimo kontuzji palca, która znacznie utrudniała pisanie, podjął walkę w etapie finałowym i już można mu gratulować wysokiego osiągnięcia (w konkursie wystąpiło 80 najlepszych młodych matematyków z Podkarpacia).
Na końcowe wyniki czekamy do końca lutego i mocno trzymamy kciuki, za jak najwyższy wynik i tytuł laureata dla Michała.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensDzień Babci i Dziadka - 20 stycznia 2014 r.


Tłumy specjalnych gości odwiedziły świetlicę szkolną w poniedziałkowe popołudnie 20 stycznia. Wszystko z powodu uroczyście obchodzonego Dnia Babci i Dziadka.
Dzieci z oddziałów zerowych zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na specjalnie dla nich przygotowane przedstawienie, aby podziękować im za miłość i wsparcie jakim darzą je każdego dnia. Program artystyczny został przygotowany wspólnie przez 3 odziały klas zerowych. W pierwszej części programu artystycznego dzieci zaprezentowały jasełka pt. Betlejemska Dobranocka, natomiast w drugiej wyśpiewały i wyrecytowały babciom i dziadkom najlepsze życzenia z okazji ich święta.
Mimo stresu najmłodszych, którzy pewnie pierwszy raz występowali przed tak dużą publicznością wszystko udało się znakomicie. Po uroczystości dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i poczęstowały słodkościami.

tekst: Jadwiga Szajna
zdjęcia: Justyna WęgrzyńskaXVI Koncert Kolęd Stowarzyszenia Kulturalnego "DĘBINA" - występy uczniów (19.01.2014 r.)

nagranie: Edward Marszałek, Wacław Żywiec
KONKURS KOLĘD 2014

15 stycznia odbył się w naszej szkole coroczny konkurs kolęd klas IV-VI. Został on poprzedzony koncertem wykonanym przez klasy młodsze. W konkursie zwyciężyła klasa 4b, kolejne miejsca zajęły odpowiednio klasy 6b i 6a.
Występy klas zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani mgr Justyny Bolek.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensSzkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej 2014

Michał Kołodziej10 stycznia w Świetlicy przy Publicznej Szkole Podstawowej odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej 2014 zorganizowany przez wychowawców świetlicy.
Na festiwalu zaprezentowało się 26 wykonawców z grupy młodszej (klasy 0-III) uczęszczających na moje kółko wokalne.
Gościnnie wystąpiła uczennica klasy VI - Sabina Mercik, która wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę na konkursach, festiwalach powiatowych i ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć.
Na festiwalu pojawili się również rodzice by dopingować swoim pociechom stawiającym na scenie swoje pierwsze kroki. Atmosfera była wyjątkowa, starsi uczestnicy, bardziej wprawieni w publicznych występach wspierali swoim śpiewem z widowni najmłodszych kolegów stojących na scenie.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, gipsową figurkę oraz słodycze. Wrażenia artystyczne niezapomniane. Dzieci przygotowywały się do swoich solowych występów od dwóch miesięcy, praktycznie codziennie. Dziękuję za ich intensywną pracę, odwagę i determinacje.
Dziękuję również naszym niezawodnym już od paru lat sponsorom: sklep Delikatesy Centrum w Krościenku Wyżnym oraz sklep ABC Krystyna Filar.

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynIV Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych "Jasełka 2014" - Krościenko Wyżne, 4 stycznia 2014 r.

nagranie: Edward Marszałek
Jasełka 2013

20 grudnia 2013 roku w naszej szkole zostały przedstawione Jasełka w ten sposób uczniowie upamiętnili Boże Narodzenie i przygotowali się do obchodów Świąt. Aktorzy przygotowani zostali przez s. mgr Irenę Staroszczyk i p. mgr Justynę Bolek.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensWycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W dniu 13 grudnia 2013 r. grupa 25 uczniów z klas IV-VI uczestniczyła w wycieczce do krośnieńskiego Centrum Dziedzictwa Szkła. Wizyta w CDS rozpoczęła się od zwiedzania obiektu. Obejrzeliśmy ekspozycję wyrobów ze szkła, malowidło 3D, obserwowaliśmy pracę hutników przy piecu, grawerowanie szkła, powstawanie witrażu oraz mieliśmy okazję podziwiać wystawę Czesława Zubera zatytułowaną "Refleksy i refleksje".
Po zwiedzeniu wystawy były jeszcze szybkie zakupy w sklepie i wszyscy z niecierpliwością udali się na warsztaty malowania bombek. Z wielkim zaangażowaniem i zapałem każdy tworzył swoje własne małe, niepowtarzalne dzieło sztuki. Radą przez cały czas służyli prowadzący warsztaty animatorzy. Po zapakowaniu pięknych bombek do pudełeczek, każdy miał jeszcze okazję wybić swój własny pamiątkowy, szklany talar.
Po zakończonej pracy wszyscy raźnym krokiem wrócili do busa i ruszyliśmy w drogę powrotną. Po przyjeździe na miejsce, każdy odebrał swoją bombkę i udał się do domu.

tekst i zdjęcia: Justyna WęgrzyńskaWizyta Świętego Mikołaja

Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Święty Mikołaj w towarzystwie swoich pomocników, obdarował dzieci prezentami. Klasom: III, IV, V i VI również sprawił miłą niespodziankę. Uczniowie wraz z wychowawcami pojechali do kina na film "Kraina lodu". Samorząd Uczniowski obiecał, że za rok znów zaprosi Świętego Mikołaja do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zechce nas odwiedzić.

tekst i zdjęcia: Justyna Bolek"Złote Serca" dla Emilki

W niedzielę, 24 listopada 2013 r., w Sali Domu Ludowego odbył się Koncert Charytatywny "Złote Serca". Celem imprezy było zgromadzenie funduszy na leczenie i rehabilitację sześcioletniej Emilki Rysz -niepełnosprawnej od urodzenia mieszkanki naszej wsi. Na koncert przybyło wielu zaproszonych gości, wśród nich między innymi: pan Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, pan Jan Omachel, wójt gminy, radni, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji społecznych, księża. Na scenie Domu Ludowego wystąpili: koleżanki i koledzy dziewczynki z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, wokaliści ze Studia Piosenki SWING w Krośnie, soliści i zespoły muzyczne z miejscowych szkół, schola młodzieżowa z Parafii Ojców Kapucynów w Krośnie, duet akordeonowy i wielu innych. Na sprzedaż wystawiono prace miejscowych twórców, licytowano wyroby rękodzieła: ozdoby świąteczne wykonane przez panią Bożenę Kmonk i Iwonę Pelczar, ozdoby orgiami przekazane przez pana Andrzeja Pudło, ręcznie zrobione bombki choinkowe Łukasza Jurczaka oraz Marii Kmonk, makietę kościoła parafialnego pana Bolesława Pudłowskiego, a także świetne grafiki Błażeja Kmonka. Działała kawiarenka z domowymi ciastami upieczonymi przez członków Rady Sołeckiej i mamę Emilki. Można było wypić kawę lub herbatę serwowaną przez firmę HERMINA. Przeprowadzono też zbiórkę publiczną do puszek. Każdy darczyńca otrzymywał "złote serduszko" jako podziękowanie za przyłączenie się do akcji.
Jako pomysłodawca akcji byłem bardzo mile zaskoczony pozytywnym odzewem wśród mieszkańców naszej gminy oraz przedsiębiorców, do których zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie. Przy tej okazji pragnę im serdecznie podziękować. Dziękuję też członkom komitetu organizacyjnego z Publicznej Szkoły Podstawowej, Rady Sołeckiej i Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym. Jestem bardzo wdzięczny osobom, które wsparły mnie na różne sposoby w tym niełatwym przedsięwzięciu: Małgorzacie Niżnik, Iwonie Tylce, Sebastianowi Frydrychowi, Maciejowi Filarowi, Joannie Czekańskiej, Anicie Fal, Agnieszce Tylce, Piotrowi Nóżce oraz Katarzynie Marszałek i Radosławowi Lorensowi, którzy koncert prowadzili. Wyrazy wdzięczności kieruję również do małych i dużych Artystów oraz ich Opiekunów za przygotowanie występów stojących na bardzo wysokim poziomie. Chcę też podziękować harcerzom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu imprezy.
Okazało się, że ludzi o złotym sercu jest w naszej miejscowości wielu. Zebrane pieniądze na pewno pomogą w rehabilitacji Emilki, może dzięki nim szybciej stanie na własnych nogach. Do czterech puszek zebrano podczas spotkania 8091,60 zł. Pieniądze te już zostały wpłacone na specjalne subkonto Emilki. Dla nas, jako organizatorów, ważny jest też integracyjny wymiar całego przedsięwzięcia. Sala Domu Ludowego pękała w szwach, przez scenę przewinęło się ponad stu pięćdziesięciu wykonawców, zaś kilkadziesiąt osób zaangażowało się w organizację i obsługę wydarzenia. W tym czasie byliśmy razem, złączeni jednym wspólnym celem. To wartość, którą należy cenić.
Wierzę, że powtórzymy to za rok!
Tomasz Niżnik

Organizację koncertu wsparli sponsorzy:
   Pan Jan Omachel, Wójt Gminy Krościenko Wyżne
   Pan Dariusz Sobieraj, Radnemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego
   Panowie Eugeniusz i Kazimierz Pelczarowie, właściciele Firmy PELMET
   Pan Władysław Chrobak, właściciel Firmy WALTER w Pustynach
   Pan Waldemar Fejkiel, właścicielowi Cukierni W-Zetka
   Pan Henryk Chmiel, właściciel PHG HERMINA w Krośnie
   Pani Barbara Przybyła, właścicielka Firmy Zdobienia Szkła Gospodarczego w Krościenku Wyżnym
   Pan Sławomir Marszałek, właściciel Sklepu ,,GROSZEK" w Krościenku Wyżnym
   Pan Jerzy Hajduk, właściciel Sklepu Spożywczo - Przemysłowego w Krościenku Wyżnym
  Państwo Krystyna i Antoni Filarowie, właściciele Sklepu Spożywczo - Przemysłowego w Krościenku    Wyżnym
   Pan Marek Barzyk, właściciel Gospodarstwa Pasiecznego w Krościenku Wyżnym
   Pan Jerzy Liput, właściciel Firmy Usługi Transportowe w Krościenku Wyżnym
   Pan Marek Tomkowicz, właściciel Firmy Usługi Budowlane w Krościenku Wyżnym
   Pan Maciej Śliwiński, właściciel Firmy Usługi Budowlane w Krościenku Wyżnym
   Pani Wioletta Michna, właścicielka Firmy ,,MEDIALIVE"
   Firma Dekoracje Ślubne ,,SCARLETT" w Krościenku Wyżnym
   Pani Halina Zygarowicz, właścicielka Sklepu Spożywczo - Przemysłowego w Pustynach
TURNIEJE PRZEBIERAŃCÓW w klasach 1 A i 1B oraz 2A i 2B - listopad 2013 r.

W odziałach młodszych dzieci uczestniczyły w ciekawym turnieju sportowym. Reprezentacja klasy to 5 dziewczynek i 5 chłopców, pozostali dopingowali rówieśników. Rozegrano 5 przebieranych konkurencji:
    1. Pani Sprzątająca z miotłą
    2. Narciarz na hulajnodze
    3. Kucharz z jajkiem
    4. Pływak na deskorolce
    5. Rzuty piłeczką do "żywego" worka (wychowawca).
Dzieciaki z niesamowitym zacięciem i chęcią wygranej uczestniczyły w zabawie, w której doping przeplatał się z głośnym śmiechem, spowodowanym niezapomnianym widokiem bawiących się, przebranych maluchów.
W klasach pierwszych wygrała klasa 1B, w klasach drugich - 2A.
Ale wygrana nie była tu bynajmniej najważniejsza! Celem organizatora była właśnie taka zabawa, która wywoła pozytywne emocje i uśmiech na twarzach wszystkich - przez dłuższy czas. Trzeba przyznać, że również panie wychowawczynie miały pełne ręce roboty!
W nagrodę każda klasa otrzyma pamiątkowy dyplom oraz piłkę!

organizacja, tekst oraz zdjecia: Joanna CzekańskaKonkurs "Rymowanek angielskich" - 12 listopada 2013 r.

W dniu 12 listopada 2013r. w sali numer 16 odbył się konkurs "Rymowanek angielskich". Udział wzięło dziewięcioro uczniów z klas czwartych. Uczestnicy po wylosowaniu numerków rozpoczęli recytację swoich utworów. Komisja w składzie p. Beata Delimat i p. Renata Zroska- Kalicińska przy ocenie wzięła pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, wymowę oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wyniki przedstawiają się następująco:
    I miejsce - Emilia Kwolek i Jagoda Przymusińska
    II miejsce - Alicja Sajdak
    III miejsce - Diana Szul
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwa: MacMillan, Express Publishing i Longman.

tekst i zdjecia: Beata Delimat"Idą Pierwszaki dawne maluchy...."

16 października 2013 r. w Dniu Patrona Szkoły dzieci z klas pierwszych zostały uroczyście przyjęte do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym. W obecności pani dyrektor i rodziców ślubowanie na sztandar szkoły złożyło i zostało pasowanych na uczniów 49 pierwszoklasistów.
Pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów na drodze szkolnych obowiązków.

Oto nowi uczniowie naszej szkoły:

Klasa I a
- wychowawczyni Jadwiga Paradysz

1. Barabasz Kacper
2. Bargiel Patryk
3. Borek Wiktoria
4. Bosek Gabriela
5. Czarnowski Wojciech
6. Dudka Monika
7. Findysz Zuzanna
8. Gierlach Gabriela
9. Grygolec Miłosz
10. Knap Mateusz
11. Kniaziewicz Julia
12. Liput Paweł
13. Marszałek Bartosz
14. Michna Wojciech
15. Mika Piotr
16. Omachel Joanna
17. Pelczar Aleksandra
18. Pelczar Joanna
19. Pelczar Katarzyna
20. Pelczar Weronika
21. Prajzner Julia
22. Sajdak Jakub
23. Szałankiewicz Paweł
24. Zabojak Szymon
25. Zajdel Robert
Klasa I b
- wychowawczyni Ewa Zygarowicz- Kubit

1. Boczar Kamila
2. Czyżowska Natalia
3. Fejkiel Martyna
4. Filar Mateusz
5. Filip Oliwia
6. Frydrych Szymon
7. Gaj Antoni
8. Glazar Wiktoria
9. Jurczyk Jakub
10. Krężałek Radosław
11. Kuliga Wiktoria
12. Lorens Natalia
13. Miśkowiec Mateusz
14. Pelczar Piotr
15. Perłowska Monika
16. Smoleń Jakub
17. Starzak Dominika
18. Szajna Miłosz
19. Szelc Karol
20. Urban Szymon
21. Wieszczak Jakub
22. Zabojak Anastazja
23. Zagórska Patrycja
24. Ziajka Justyna


tekst i zdjecia: Ewa KubitDzień Patrona 2013

16 października, jak co roku w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Patrona - Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, po której uczestnicy uroczyście przeszli do szkoły. Zamiast zwykłych lekcji w tym dniu odbyły się zajęcia wychowawcze i apel poświęcony Janowi Pawłowi II.

tekst i zdjecia: Radosław Lorens
Część zdjęć pochodzi ze strony parafii: http://parafiakroscienkowyzne.pl
  zobacz>>>Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy

10 października 2013 roku uczniowie klas szóstych naszej szkoły udali się na Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Na miejscu o godzinie 11 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych przybyłych szkół. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało nam się zobaczyć najważniejsze miejsca na Jasnej Górze, a w drodze powrotnej, wieczorem, zatrzymać się w Łagiewnikach.

tekst i zdjecia: Radosław LorensXIV Sejmik Ekologiczny Węglówka 2013 r.

26 września bieżącego roku odbył się XIV Sejmik Ekologiczny pod hasłem ,, Bądź przyjacielem zwierząt", w którym wzięła udział również nasza szkoła. Reprezentowały ją: Marlena Szmyd, Sylwia Szelc oraz Gabriela Podkul pod opieką pani Małgorzaty Liput - Gibadło.
O godzinie7.45 odbyła się zbiórka pod Publiczną Szkołą Podstawową w Iskrzyni. Tam pod szkołę podjechał autobus którym udałyśmy się w stronę Węglówki. Po drodze zabieraliśmy reprezentacje z innych szkół. Kiedy dotarłyśmy na miejsce miło przywitała nas dyrektor Szkoły w Węglówce. Na samym początku każda z nas otrzymała numer grupy do jakiej będzie należeć. Później miało miejsce piękne przedstawienie związane z tematyką spotkania, a następnie wraz z uczestnikami innych szkół udałyśmy się na obrady sejmiku. Po trwającej 15 minut przerwie, nadszedł czas zaprezentowania się grup na scenie. Dyrektor szkoły pani Ewa Rygiel ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pod hasłem ,,Ochrona zwierząt - moda czy konieczność"?, w którym brałyśmy udział. Jednak naszej szkole nie udało się zdobyć żadnego miejsca. Niedługo po tym odbyła się prelekcja na temat nietoperzy. Niestety sejmik dobiegł końca. Zakończył się wspólnym obiadem. Z uśmiechem na ustach i medalem za udział w konkursie XIV Sejmiku Ekologicznego o godzinie 12. 40. wróciłyśmy do domu.
Według nas warto było wziąć udział w sejmiku. Dało nam to wiele radości oraz możliwość zdobycia nowej wiedzy.

tekst: Marlena Szmyd, Sylwia Szelc, Gabriela Podkul
zdjęcia: Gabriela PodkulPróbna ewakuacja szkoły - 26 września 2013 r.

zdj. Iwona JanochaTURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - wrzesień 2013

W typowo jesiennej aurze 16 września rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska na hali w Krościenku Wyżnym. Pogoda nie pozwoliła na wyjście z młodzieżą na boisko "Orlik" przy GOSIR. Koordynatorem i głównym sędzią był pan Artur Szelc, który zajmuje się animacją sportu na tzw. "Orliku". Opiekunami drużyn byli p. J. Czekańska i p. T. Niżnik. Dzieci rozgrywały mecze w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców: 4 i 5 klasy SP oraz osobno klasy 6 SP z 1 klasą Publicznego Gimnazjum.
Klasyfikacja końcowa w grupach:

Chłopcy:
   I miejsce 5b
   II miejsce 5a
   III miejsce 4a
   IV miejsce 4b

Dziewczęta:
   I miejsce Dzikie Koty 5b
   II miejsce Minionki 5a
   III miejsce 4a
   IV miejsce Fredki 4b

Chłopcy starsi:
   I miejsce 6 A
   II miejsce Gimnazjum
   III miejsce 6 BC

Dziewczęta starsze:
   I miejsce Gimnazjum I
   II miejsce 6 B
   III miejsce Gimnazjum II
   IV miejsce 6 C

Zawodnicy dali z siebie wszystko, kibice nie zawiedli z dopingiem i co najważniejsze obyło się bez pomocy lekarskiej.Przed rozpoczęciem każdy uczestnik otrzymał od organizatora pamiątkową koszulkę, a na koniec batonika i soczek.

Joanna CzekańskaWYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2013/2014

W dniu 19.09.2013 roku odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Swoje głosy oddawali przedstawiciele klas IV-VI i kandydaci do Samorządu Uczniowskiego. Opiekunem został p. Radosław Lorens.

zdj. Radosław LorensROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

zdj. Radosław Lorens


statystyka Nasz kanał na YouTube Nasz profil na Facebooku
©PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w Krościenku Wyżnym.  Wszelkie prawa zastrzeżone.