38-422 Krościenko Wyżne,  ul. Szkolna 34,  tel./fax. 0134315019,  e-mail:

Dodaj do ulubionych  | Ustaw jako startowa


Uroczyste pożegnanie klas VI - 26.06.2015 r.

zdjęcia: Wacław ŻywiecApel podsumowujący rok szkolny 2014/2015.

zdjęcia: Bożena Miezin, Radosław Lorens
Spotkanie z leśnikiem panem Adamem Zygarowiczem

23 czerwca 2015 r. w naszej szkole, w Sali nr 22 odbyło się spotkanie z leśnikiem panem Adamem Zygarowiczem, który opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy dotyczących środowiska leśnego. Przedstawił również kilka faktów ze swojego życia. Dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że w Nadleśnictwie Kołaczyce pracuje już 31 lat, za co go podziwiamy.
Nauczył nas jak rozpoznawać rośliny. Bardzo ciekawie opowiadał nam o środowisku pracy. Zapoznalismy się z zachowaniem różnych zwierząt oraz pogłębiliśmy swoją wiedzę o roślinach. Zadawaliśmy dużo pytań, na które Pan leśniczy wyczerpująco nam odpowiadał. Wiemy już na przykład jak zwalczać zanieczyszczenia i postępować wobec zwierząt.
Cieszymy się, że mieliśmy okazję porozmawiać z kimś tak doświadczonym. Mino iż żegnamy mury tej szkoły i idziemy do gimnazjum mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.


tekst: Paulina Kandefer i Karolina Jurczak
zdjęcie: Maciej GrzymałaSzkolny Piknik Rodzinny za nami!

W czwartek 18 czerwca 2015r. odbył się Szkolny Piknik Rodzinny. Organizatorem pikniku jest Świetlica Szkolna. W programie przewidziano występy artystyczne oraz wiele atrakcji dla dzieci. Piosenką "A ja wolę moją mamę" rozpoczęło kółko wokalne, następnie dzieci z klas III zaprezentowały swój program słowno-muzyczny skierowany do wszystkich mam i tatusiów, wystąpiły grupy taneczne trenujące w naszej szkole w ramach zajęć z projektu "Szkoła inspiracji" oraz dzieci z zajęć "Śpiewam po angielsku" również z projektu.
Nie brakowało atrakcji ruchowych, kolejka do trampoliny ciągle rosła. Dla tych najaktywniejszych przewidziano konkursy i konkurencje sportowe (dla dzieci i rodziców), które odbywały się na jednej połowie boiska szkolnego. Drugą połowę zajęły artystyczne dusze głodne konkursów plastycznych (malowanie kredą i inne).
Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy (tygrysy, pieski, mumie, hello kity, serduszkowe tatuaże) oraz skręcane balony (kwiatek, żyrafa, piesek, kotek, łabędź, szable i miecze).
Na koniec przewidziano również zabawy z chustą Klanza dla najmłodszych, które poprowadziły dwie panie "Piratki". Pogoda udała się, humory dopisywały zatem piknik zaliczamy do udanych.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za ufundowanie nagród w konkursach, za przekazanie fantów oraz rodzicom za pomoc przy organizacji pikniku.
Podziękowania przesyłamy do:
  - Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Rymanowie
  - Starostwa Powiatowego w Krośnie
  - Sklepu ABC Krystyna Filar
  - Świetlicy Socjoterapeutycznej w Krośnie
  - wszystkich rodziców, którzy pomagali w zdobyciu sponsorów, pomagali przy organizacji pikniku, w przywiezieniu i rozłożeniu trampoliny, sprzedaży fantów, sprzedaży w sklepiku.
Zebrane pieniążki, w kwocie 620,93 zł, decyzją dzieci, zostaną przeznaczone na zakup klocków MEGA WAFLI do świetlicy Szkolnej.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

tekst: Monika Węgrzyn
zdjęcia: Radosław JermakKonkurs plastyczny na plakat przedstawiający maskę teatralną - symbol teatru - maj 2015 r.

Imprezą towarzyszącą Przeglądowi Teatrzyków Angielskojęzycznych był konkurs plastyczny na plakat przedstawiający maskę teatralną. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas I-VI. Jury w składzie: pani Teresa Migut i pani Justyna Węgrzyńska oceniało prace w dwóch grupach wiekowych: uczniów klas I-III oraz uczniów klas IV-VI. W grupie dzieci młodszych I miejsce zdobyła praca Szymona Niemca z klasy I c, zaś w grupie dzieci starszych najlepszą pracą okazał się plakat wykonany przez Jagodę Józefczyk z klasy Vb, który został znakiem tegorocznego Przeglądu Teatrzyków Angielskojęzycznych.

tekst i zdjęcia: Renata KalicińskaPrzegląd Teatrzyków Angielskojęzycznych - 29 maja 2015 r.

Chwile emocji, ulotne wrażenia, uczucie zachwytu... i już po wszystkim. Tak to w teatrze bywa. Okazją do przeżywania tych chwil był Przegląd Teatrzyków Angielskojęzycznych, w którym wzięły udział grupy teatralne z trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Zalesiu, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iskrzyni oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, która pełniła rolę gospodarza. Uczniowie z Zalesia przygotowali sztukę p.t. "The Tailor of Swaffham". Grupa z Iskrzyni zaprezentowała przedstawienie noszące tytuł "You Must Wait". Gospodarze przedstawili legendę o smoku wawelskim zatytułowaną "The Cracow Dragon".
Występy obejrzeli uczniowie uczęszczający na świetlicę oraz rodzice i dziadkowie aktorów. Słodki poczęstunek w postaci cukierków dla wszystkich zebranych ufundowała pani Katarzyna Wieszczak, właścicielka sklepu Nasze Polskie Delikatesy we Wróbliku Szlacheckim, której składamy serdeczne podziękowania.
Dziękujemy również szkolnej świetlicy za wypożyczenie strojów do przedstawienia, a pani od plastyki za smoczą jamę.

tekst i zdjęcia: Renata KalicińskaI miejsce Szymona Pelczara w XXI Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym!!!

"Logopedyczne eko-zwierzaki" to temat XXI Ogólnopolskiego logopedycznego konkursu plastycznego. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Tomczak, Konrad Wnęk, Szymon Niemiec, Łukasz Pelczar, Szymon Tomczak, Szymon Pelczar.
I miejsce zdobył Szymon Pelczar! Wielkie gratulacje dla zwycięzcy oraz pozostałych uczestników z naszej szkoły, prace były naprawdę wyjątkowe, ciekawe i czasochłonne! Prace laureatów można obejrzeć na stronie wydawnictwa komlogo.pl w zakładce konkursy.

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynPowiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej


20 maja 2015r. odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej o zasięgu powiatowym. Reprezentantka kółka wokalnego - Angelika Gonet otrzymała III miejsce z piosenką "Derniere danse" francuskiej piosenkarki Indila. Gratulujemy!
W tym samym czasie odbywały się tez przesłuchania do XX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki w Miejscu Piastowym. Tam reprezentowały naszą szkołę (w kategorii wiekowej I-III): Amelia Filar, Gabrysia Borek oraz Weronika Filar. Do koncertu finałowego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę zakwalifikowała się Weronika Filar z piosenką "Telefon".

tekst i zdjęcia: Monika Wegrzyn
Szkolny Festiwal Piosenki 2015

21 maja 2015 roku w Sali świetlicy szkolnej odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej. Wystąpiło 23 wykonawców z klas 0-III uczęszczających na zajęcia kółka wokalnego. Wśród małych artystów emocje przed występem sięgały zenitu, ale każdy wystąpił jak prawdziwa gwiazda estrady. Na koniec dla wszystkich występujących przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę - lody ? Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice i dziadkowie. Dziękujemy ! A oto lista naszych małych wokalistów:
   - Julita Gomółka "Na podwórku w piaskownicy"
   - Konrad Wnęk, Maja Lorenc, Amelia Zabojak, Oliwia Przybyła "Kolorowe obrazki"
   - Zuzanna Aftanas, Zuzanna Filar, Maja Czekańska, Nikola Grzegrzółka "Leśne duszki"
   - Patrycja Kohut, Julia Kohut, Angelika gonet "moje nogi lubią tańczyć"
   - Maria Gaj "Tabliczka muzyczka"
   - Amelia Filar "Mały świat"
   - Oliwia Garziel, Anastazja Zabojak "Prosto z bajki"
   - Gabriela Borek "Ene, due, rabe swing"
   - Michał Pniak "Mały odkrywca"
   - Karol Michna, Kacper Lorens "Pan komputer"
   - Lena Suti "Z liściem na trzy czwarte"
   - Zuzanna Kalicińska "Jak, gdzie, dlaczego"
   - Weronika Filar "Telefon"tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynIV Gminny Konkurs z Języka Angielskiego - Czarnorzeki, 21 maja 2015 r.
II miejsce: Zuzanna Kalicińska, klasa III A
wyróżnienie: Natalia Trybus, klasa III B


tekst i zdjęcia: Renata KalicińskaPromujemy Zdrowy Styl Życia

11 maja 2015r, w naszej szkole odbył się apel pod hasłem "Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć", przygotowany przez klasę Va wraz z wychowawcą panem Tomaszem Niżnikiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VI, nauczyciele, dyrekcja szkoły. Celem było promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz kształtowanie postaw, zachowań i nawyków, które w przyszłości zaowocują lepszą kondycją zdrowotną naszego społeczeństwa. Każdy człowiek podświadomie czuje, że zdrowie jest najważniejszą wartością w jego życiu. Od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego edukacja zdrowotna jest podstawowym prawem każdego ucznia. Zdrowa dieta, ruch każdego dnia to nasze zadanie. Do tego właśnie w przedstawieniu zachęcali i przekonywali ,,Marlenkę" i jej rodzinę koledzy z klasy. Dziękujemy za brawa i pozytywne przyjęcie naszych prób aktorskich.


tekst i zdjęcia: Tomasz NiżnikWycieczka klas piątych do Wadowic i Inwałdu

W piątek, 15 maja 2015 r., uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Wadowic i Inwałdu. Najpierw zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, w którym zgromadzono pamiątki po naszym papieżu. Następnie dzieci miały możliwość skosztowania wadowickich kremówek. Później wycieczka udała się do Inwałdu. Piątoklasiści odwiedzili średniowieczne chaty kowala, tkacza, garncarza i powroźnika, po czym zwiedzili zamek i salę tortur. Pod opieką przewodnika zobaczyli także najsłynniejsze budowle świata, zgromadzone w Parku Miniatur. Wycieczkę kończyły zabawy w lunaparku.


tekst i zdjęcia: Iwona JanochaŚwięto Polskiej Niezapominajki 2015

15 maja przypada Święto Polskiej Niezapominajki . W naszej szkole obchodziliśmy je dzień wcześniej, ze względu na wyjazd klas piątych na wycieczkę. Klasy starsze wyruszyły na wyprawę w poszukiwaniu Niezapominajki - wędrówka rozpoczęła się od Starego Kościeliska, gdzie redaktorzy KLEKSA złożyli bukiet niezapominajek jako znak naszej pamięci o tych wszystkich, którzy żyli i pracowali w Krościenku przed nami. Następnie klasy pod opieką nauczycieli udały się na spacer Literackim Szlakiem Drzew, zatrzymując się pod kolejnymi tworzącymi go drzewami: lipą "Cecylią", dębami: "Janem", "Aleksandrem", "Ludwikiem", "Sewerynem", "Wincentym". Pod tym ostatnim gawędę o Niezapominajce wygłosił nasz gość -p. Edward Marszałek. Tutaj też przeprowadzono konkursy wiedzy o drzewach z Literackiego Szlaku Drzew, do których nagrody ufundowało Nadleśnictwo Dukla. Leśniczka, p. Maria Stankiewicz, opowiedziała o tzw. martwych drzewach w dębinie, a konkretnie o zwalonym dębie leżącym obok "Wincentego". Na koniec uczestnicy spotkania zostali poczęstowani słodyczami od Stowarzyszenia Kulturalnego "Dębina". W czasie przerwy rozdano też, zorganizowaną przez KLEKSA, pocztę niezapominajkową. Ostatnim przystankiem był dąb rosnący obok kapliczki Chrystusa bez ręki w dębinie, któremu proponujemy nadać imię "Antoni" na pamiątkę lekarza Antoniego Lorensa.
W tym dniu redaktorzy KLEKSA złożyli też bukiety niezapominajek pod pomnikiem Grunwaldzkim i na cmentarzu cholerycznym. Atrakcją był specjalny numer gazetki szkolnej KLEKS - po raz pierwszy wydrukowany w całości w kolorze.


tekst: Maryla Marszałek
zdjęcia: Edward MarszałekLUBLIN - 13 maja 2015 r.
Wyjazd do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie zorganizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych "Mały ekolog" i "Przyroda po angielsku" projektu edukacyjnego "Szkoła inspiracji"


zdjęcia: Renata Kalicińska, Radosław LorensUczniowie klas IV w Kopalni Soli "Wieliczka" - 12 maja 2015 r.


zdjęcia: Radosław LorensPoznajemy atrakcje turystyczne Zakopanego i walory przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego - klasa VIa, Zakopane, 6-7 maja 2015 r.


tekst i zdjęcia: Renata KalicińskaIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej


30 kwietnia 2015 roku w Internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iwoniczu odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie. Wśród 25 przedstawicieli szkół podstawowych z terenu całego powiatu znalazły się trzy reprezentantki naszej szkoły. Były to: Jagoda Przymusińska, Alicja Sajdak i Alicja Michna. Dziewczynki zwróciły na siebie uwagę konkursowego Jury ciekawym wykonaniem przygotowanych wierszy, zaś Jagoda została uhonorowana II miejscem. Cieszymy się z sukcesu, tym bardziej, że to już kolejna edycja konkursu, w której nasza szkoła zajmuje w rywalizacji najlepszych recytatorów w powiecie najwyższe miejsca na podium.


tekst: Maryla Marszałek
zdjęcia: Iwona JanochaOPOWIEDZ NAM, OJCZYZNO...

W środę, 29 kwietnia 2015 r. upamiętniliśmy zbliżającą się rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V b przedstawili swoim koleżankom i kolegom okolicznościowy program, który tłumaczył doniosłość tego historycznego wydarzenia. Teksty wierszy i pieśni odnosiły się do przeszłości, ale nawiązywały też do współczesnego rozumienia takich pojęć, jak WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA. Udany występ i piękne stroje młodych aktorów podziwiała zasłuchana widownia.

tekst i zdjęcia: Iwona JanochaUczniowie naszej szkoły w Warszawie

W dniach 24-25 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Najliczniejszą grupę stanowili uczestnicy zajęć "Ścisły umysł" organizowanych w ramach projektu "Szkoła inspiracji". Dzieci odwiedziły między innymi Centrum Nauki Kopernik. Uroki, zabytki i ciekawostki związane ze stolicą prezentował przewodnik - pan Bogusław Kurek. Po wycieczce pozostało wiele miłych wspomnień.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensŚwiatowy Dzień Ziemi - 22 kwietnia 2015 r.

W środę, 22 kwietnia 2015 r. nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie klasy IV c pod opieką wychowawczyni, Małgorzaty Liput - Gibadło, przygotowali program artystyczny i zaprezentowali go klasom starszym. Obchodom towarzyszyły konkursy organizowane przez nauczycieli przyrody: panią Małgorzatę Liput - Gibadło i pana Radosława Lorensa.
Pierwszym z nich był konkurs plastyczny "Z energią zmieńmy źródła". Wpłynęło na niego 18 plakatów wykonanych przez uczniów klas IV - VI. Najwyższe lokaty zdobyli:
   I miejsce: Patrycja Tomkowicz (kl. Vb)
   II miejsce: Emilia Jurczyk i Weronika Marszałek (kl. VIb)
   III miejsce: Wojciech Piękoś i Bartek Kurylak (kl. VIb).
Kolejny to konkurs na prezentację multimedialną "Odnawialne źródła energii". Laureatami tego konkursu zostali:
   I miejsce: Jacek Pelczar (kl. VIa)
   II miejsce: Roksana Kielar (kl. IVc)
   III miejsce: Kamila Bogusz (kl. IVa) i Szymon Pelczar (kl. Vb).
Najlepszą prezentację pokazał Jacek podczas apelu z okazji Dnia Ziemi.

zdjęcia: Iwona JanochaGminny etap IX Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej

W poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się gminny etap IX Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej. Uczestniczyło w nim piętnastu uczniów klas starszych, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Każdy recytator zaprezentował jeden utwór autorstwa polskiego poety. Poziom tych występów był wysoki i wyrównany. Jury przyznało wyróżnienia: Weronice Marszałek, Karolinie Jurczak, Kindze Zygar, Aleksandrowi Grygolcowi i Krzysztofowi Marszałkowi. Natomiast w gronie najlepszych znalazły się: Jagoda Guzik - Przymusińska (I miejsce), Alicja Michna (II miejsce) i Alicja Sajdak (III miejsce). Te trzy dziewczynki reprezentować będą naszą szkołę i gminę w etapie powiatowym tego konkursu, który odbędzie się 30 kwietnia w Iwoniczu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

tekst i zdjęcia: Iwona JanochaW Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego przyznano naszej Świetlicy Szkolnej tytuł honorowy "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi".

Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca do nauki i zabawy. Szkoły przystępujące do konkursu przyjęły na siebie zadania, których wykonanie było oceniane przez jury punktowo, w skali od "1" do "0". Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" było uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań.

Konkurs trwał od 1 października 2014r. do 28 lutego 2015 r. W tym okresie świetlica szkolna realizowała zadania ujęte w konkursie. Wychowawcy uczestniczyli w szkoleniu zakończonym egzaminem i otrzymali certyfikaty.

W ramach konkursu zorganizowano;
   1. Teatrzyk z udziałem dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe
   2. Pogadankę, quiz i ogólnoszkolny konkurs pod hasłem "Zdrowie na talerzu"
   3. Pogadankę o wakacyjnych podróżach, przygodach, pamiątkach - praca z mapą
   4. Bal Harrego Potera i konkurs na czarodziejską czapkę i różdżkę
   5. Zajęcia profilaktyczne dotyczące niebezpieczeństw związanych z Internetem
   6. Konkurs recytatorski dla klas I-III
   7. Pogadankę dotyczącą świetlicy "Czy świetlica bawi, uczy i wychowuje?"
   8. Spotkanie z rodzicami, dziadkami "Czytanie łączy pokolenia"
   9. Ogólnoszkolny konkurs plastyczny, literacki, fotograficzny "Jesienny spacer dla ucznia"
  10. Wychowawcy opracowali opinie dotyczącą pracy z uczniem zdolnym i mającym trudności w nauce         oraz ukończyli 40 godzinny kurs dotyczący pracy na świetlicy.

Nagrody dla uczestników konkursów ufundowali wychowawcy świetlicy szkolnej oraz sklep ABC Krystyna Filar.tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynWIELKANOC 31.03.2015 r. - apel okolicznościowy przygotowany przez klasy Ia, Ib i Ic

zdjęcia: Bożena MiezinWarsztaty recytatorskie dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

Dnia 25 marca świetlicę szkolną odwiedzili uczniowie uczęszczający na kółko recytatorskie, prowadzone w ramach projektu "Szkoła inspiracji" przez panią mgr Iwonę Janochę. Mali recytatorzy przygotowali dla nas krótkie wierszyki - zagadki, różnorodne ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia dykcyjne, m.in. liczyliśmy wrony bez ogona, dmuchaliśmy niewidzialne piórko oraz czytaliśmy cytaty Tacyta. Ogólnie mówiąc było ciekawie, wesoło i czekoladowo, bo nie obyło się bez słodkich nagród. Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję na kolejne.

tekst i zdjęcia: Bożena FilarApel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015 (30.01.2015 r.)

zdjęcia: Bożena Miezin, Wacław ŻywiecInnowacja pedagogiczna "Drama, film i reklama w nauczaniu języka angielskiego" - czym zajmowaliśmy się w pierwszym semestrze?

Innowacja obejmuje cykl zajęć pozalekcyjnych dla chętnych uczniów z klas III i IV. Zajęcia mają na celu wypracowanie w uczniach umiejętności swobodnego posługiwania się językiem obcym w celu przekazania określonych treści. W ramach zajęć uczniowie w formie zabawy uczyli się czynnie wykorzystywać język angielski do realizacji konkretnego zadania artystycznego. W pierwszym semestrze wdrażania innowacji dzieci zgłębiły tajniki robienia reklam. Przygotowały i nakręciły krótkie reklamy produktów, które można znaleźć na terenie szkoły: lektury ze szkolnej biblioteki, soków i batoników ze szkolnego sklepiku oraz zimowych kurtek ze szkolnej szatni. Ponadto uczniowie rozpoczęli pracę nad przygotowaniem przedstawienia, a jej kontynuacja nastąpi w drugim semestrze.

tekst i zdjęcia: Renata KalicińskaPodsumowanie akcji "Góra Grosza 2014"

W grudniu 2014 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę "grosików".
Łącznie zebrano ponad 5 tysięcy monet, o łącznej wartości ponad 180 zł. Pieniądze zostaną przekazane Towarzystwu NASZ DOM - organizatorowi akcji "Góra Grosza".
Co ciekawe nasi uczniowie zebrał ponad 80 monet w walucie euro.
Wszystkim nauczycielom i uczniom dziękujemy za okazane wsparcie.

Radosław LorensDzień Babci i Dziadka

   "Dziś dla Babci słońce mamy
   I całuski dla Dziadziusia
   Dziś życzenia wnuczek składa
   I piosenki śpiewa wnusia.
"

Tymi słowami przywitały swoich gości uczniowie z klasy II a i II b w piątkowe popołudnie w dniu 23 stycznia. Dzieci przygotowały dla swoich babć i dziadków uroczystość z okazji ich święta. Spotkanie przy kawie, herbacie i słodkościach odbyło się w świetlicy szkolnej, która wypełniła się po brzegi. Babcie i dziadkowie mieli okazję zobaczyć popisy recytatorskie, wokalne i aktorskie swoich wnuków, a humorystyczna scenka " Wywiad z Babcią" rozbawiła wszystkich widzów. Wnukowie wierszem i piosenką wyrazili, jak bardzo ich Babcie z Dziadkowie są potrzebni, kochani i szanowani. Obiecali, że tak będzie na co dzień, a nie tylko od święta. Nie obyło się oczywiście bez łez, wzruszeń i mocnych uścisków podczas składania życzeń oraz wręczania laurek i upominków.

tekst: Ewa Kubit, Jadwiga Paradysz
zdjęcia: Elżbieta PelczarSzkolny Konkurs Kolęd

Dnia 14 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd. Wzięły w nim udział wszystkie klasy starsze: IV-VI. Publiczność z zachwytem słuchała występów poszczególnych zespołów. Komisja długo obradowała, gdyż wybór zwycięzcy nie był łatwy. W rezultacie I miejsce przyznano klasie VIa, która w nagrodę będzie reprezentować naszą szkołę w Gminnym Koncercie Kolęd. Kolejne miejsca na podium zajęły klasy: VIb i IVb. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

tekst i zdjęcia: Justyna Bolek"Kółko wokalne w Mikołajkowej drodze do gwiazd"

10 grudnia 2014 roku dziewczynki z kółka wokalnego reprezentowały naszą szkołę na "Mikołajkowej Drodze do gwiazd" w Chorkówce - konkurs piosenki o zasięgu powiatowym. Nasze przedstawicielki znalazły się w grupie 18 dzieci w kategorii I-III. Na sukcesy nie musieliśmy długo czekać; po krótkich naradach jury ogłosiło, że nagrodę Grand Prix w kategorii I-III otrzymuje Weronika Filar (kl.III) z piosenką "Kropelki", I miejsce w kategorii I-III otrzymuje Gabriela Borek (kl.I) z piosenką "Śpiewam i tańczę" a wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymuje Maria Gaj (kl.I) z piosenką "Kolorowe obrazki". Nie pozostawiliśmy za wiele miejsca na podium swoim konkurentom :-) Talentu nie da się ukryć. Gratulujemy serdecznie !!!

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynOgólnoszkolny konkurs "JESIENNY SPACER DLA UCZNIA" zorganizowany przez świetlicę szkolną został rozstrzygnięty!

14 listopada 2014r. świetlica ogłosiła ogólnoszkolny konkurs "Jesienny spacer dla uczniów" w ramach ogólnopolskiego konkursu "Baw się i ucz. Świetlica przyjazna uczniowi". Prace gromadzono do 26. 11 2014r.
Wszystkie złożone w przewidzianym terminie prace konkursowe (plastyczne, literackie, fotograficzne) zostały zamieszczone na specjalnie przygotowanej tablicy. W konkursie wzięło udział 26 uczestników w trzech kategoriach wiekowych; kl 0, I-III, IV-VI.
Zwycięzców wyłonili uczniowie szkoły. Każdy mógł oddać 1 głos w jednej kategorii wiekowej za pomocą specjalnie przygotowanych listeczków w odpowiednim kolorze przyporządkowanym odpowiedniej kategorii. Nad głosowaniem czuwali wychowawcy świetlicy. Ocenianie rozpoczęto 26 listopada i zakończono 27 listopada. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki żelkowy prezent a zwycięzcom; Michał Omachel w kategorii kl. 0, Łukasz Pelczar w kategorii kl.I-III oraz Aleksandra Lorens kl.IV-VI, wręczono atrakcyjne nagrody ufundowane przez sklep ABC Krystyna Filar. Zwycięskie prace można nadal oglądać w sali świetlicy szkolnej.

tekst i zdjęcia: Monika WęgrzynNAJLEPSI W POWIECIE

W dniu 27 listopada 2014r w Zespole Szkół w Korczynie, rozegrano zawody powiatowe w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Kacper Biały, Jakub Pudłowski, Bartłomiej Pelc, Paweł Biedka, Dawid Pelczar, Mateusz Pelczar, Mateusz Zygar, Kacper Prajsnar, Wiktor Pelczarski, Szymon Klamut. Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn: SP Korczyna, SP Zalesie, SP Rogi, SP Targowiska, SP Odrzykoń. Chłopcy wygrali wszystkie mecze i zdobyli pierwsze miejsce, za co otrzymali pamiątkowy dyplom i puchar. W finale pokonali drużynę z Targowisk 2:1. Zwycięstwo dało naszej szkole awans do półfinału wojewódzkiego w Sanoku. Cieszymy się z dobrego występu naszych uczniów, gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

tekst i zdjęcia: Tomasz NiżnikKonkurs "Rymowanek Angielskich" - 2014

W dniu 13 listopada 2014 r. w sali nr 16, odbył się konkurs "Rymowanek Angielskich" dla klas IV. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego poprzez krótkie rymowanki oraz sprawdzenie umiejętności zapamiętywania nowego słownictwa i poprawnej wymowy. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas IV, którzy samodzielnie wybierali rymowanki przygotowane przez panią mgr Beatę Delimat. Uczestnicy mieli możliwość recytacji swoich wierszyków przed publicznością z klas IV oraz mamę jednej z uczestniczek konkursu.
Jury w składzie pani mgr Renata Zroska- Kalicińska i pani mgr Beata Delimat przyznało trzy pierwsze miejsca.

Wyniki przedstawiają się następująco:
   I miejsce - Wiktoria Wójcik kl. IV c - 35 p
   II miejsce - Zuzanna Prajsner kl. IV b - 33p
   III miejsce - Bartłomiej Zygarowicz kl.IV a - 27p

tekst i zdjęcia: Beata DelimatPół wieku Tysiąclatki 1964-2014 - 8.11.2014 r.

zdjęcia: Renata Kalicińska, Joanna Marszałek, Edward Marszałek, Wacław Żywiec
nagranie wideo: Joanna Marszałek, Wacław Żywiec

Wystawka "Dawna klasa" - 8.11.2014 r.

Trochę wspomnień...
Trochę marzeń...
Trochę rzeczywistości...


Za oknem listopadowo i jesiennie, a w "dawnej klasie" Afryka i "Bambo" Tuwima.
Wystawka przygotowana z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia pracy szkoły w nowym budynku.
Z podziękowaniami wszystkim, którzy użyczyli pamiątek - Renata Kalicińska

zdjęcia: Renata KalicińskaXV Sejmik Ekologiczny w Węglówce

28 października 2014 r. w Zespole Szkół w Węglówce odbył się XV Sejmik Ekologiczny pod hasłem "Pszczoła - przyjacielem człowieka". Brało w nim udział trzynaście szkól z różnych miejscowości.
Naszą szkołę pod opieką pani Małgorzaty Liput - Gibadło reprezentowały: Gabriela Pelczarska, Paulina Kandefer i Karolina Jurczak.
Na wstępie dyrektor szkoły w Węglówce pani Ewa Rygiel powitała zebranych gości. Kolejnym punktem sejmiku było przedstawienie przygotowane przez uczniów uczęszczających do tej szkoły. Nawiązywało ono do bajki o pszczółce Mai.
Z kolei wójt gminy Korczyna pan Jan Zych uroczyście otworzył obrady sejmiku. W dalszej części programu przedstawiciele szkół zaprezentowali się na scenie w stroju pszczoły. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. Via Karolina Jurczak.
Następnie pan Tomasz Winiarski wygłosił prelekcję na temat znaczenia pszczół w przyrodzie.
Po ogłoszeniu werdyktu jury okazało się, że I miejsce zdobyli gospodarze sejmiku. Nasza szkoła dostała dyplom za udział i książkę "Atlas świata - Australia". Wśród gości, którzy zabierali głos był również pan Edward Marszałek. Na zakończenie wójt gminy Korczyna p. Jan Zych uroczyście zamknął obrady XV Sejmiku Ekologicznego w Węglówce. Potem wszyscy udali się autokarem na obiad. Do Krościenka W. przyjechaliśmy około godziny 13.00.
Wyjazd do Węglówki był dla nas ciekawym i miłym wydarzeniem.

tekst i zdjęcia: Paulina Kandefer, Karolina Jurczak, Gabriela PelczarskaDzień Patrona Szkoły - 22. 10. 2014 r. Apel w wykonaniu klasy VIa.

zdjęcia: Renata KalicińskaXIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II - Jasna Góra, 9 października 2014 r.

zdjęcia: Renata Kalicińska, Justyna Bolek"Elementy kulturoznawstwa Zjednoczonego Królestwa w nauczaniu języka angielskiego" - innowacja pedagogiczna

W środę, 1 października 2014r., grupa uczniów z klasy VI b przedstawiła swoje prezentacje multimedialne, przygotowane w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Elementy kulturoznawstwa Zjednoczonego Królestwa w nauczaniu języka angielskiego". Uczniowie wybrali tematy, które najbardziej im się spodobały podczas przeprowadzonych zajęć.

tekst i zdjęcia: Beata DelimatWybory do samorządu uczniowskiego - wrzesień 2014

24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zagłosować mogli wszyscy uczniowie klas IV-VI. Wśród ośmiu kandydatów wyłoniono skład Samorządu:

    • Paweł Biedka - przewodniczący
    • Mateusz Zygar - wiceprzewodniczący
    • Sara Szarek - skarbnik
    • Kacper Frydrych - sekretarz

tekst: Radosław Lorens


statystyka Nasz kanał na YouTube Nasz profil na Facebooku
©PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w Krościenku Wyżnym.  Wszelkie prawa zastrzeżone.