38-422 Krościenko Wyżne,  ul. Szkolna 34,  tel./fax. 0134315019,  e-mail:

Dodaj do ulubionych  | Ustaw jako startowa


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - 22.06.2018 r.

zdjęcia: Marek OmachelApel podsumowujący rok szkolny 2017/2018 - 21.06.2018 r.

zdjęcia: Radosław Lorens
"Kulturoznawstwo Zjednoczonego Królestwa" - konkurs z języka angielskiego

W dniu 11 czerwca odbył się IV szkolny konkurs z języka angielskiego "Kulturoznawstwo Zjednoczonego Królestwa", którego celem było:
- zainteresowanie młodzieży różnymi aspektami życia Zjednoczonego Królestwa,
- uświadomienie roli znajomości języków obcych we wzajemnych kontaktach i poszanowaniu różnic kulturowych,
- sprawdzenie wiedzy uczniów o Zjednoczonym Królestwie.
Wyniki przedstawiają się następująco:
  I miejsce - Jakub Gołda kl. VII c
  II miejsce - Anna Aftanas kl. VII a
  III miejsce - Roksana Kielar kl. VII c

tekst i zdjęcie: Beata Delimat
Innowacja - cykl zajęć pozalekcyjnych "Angielska Naukowa Kawiarenka Internetowa"

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas V i VI. Celem zajęć było wykorzystanie języka angielskiego jako narzędzia do odbierania i przekazywania różnych treści naukowych, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego, a także monitorowanie bezpiecznego korzystania przez wychowanków z zasobów Internetu. Dzieci poznały różne strony i programy do nauki języka angielskiego, wykonały projekty w postaci przewodników turystycznych o wybranych krajach anglojęzycznych, a wyniki swojej pracy przedstawiły kolegom i koleżankom. Podczas zajęć uczestnicy innowacji mieli okazję nauczyć się odpowiedzialności za organizację czasu pracy oraz wypełnianie zadań zespołowych.

tekst i zdjęcia: Renata Kalicińska
Dzień Dziecka 2018

6 czerwca 2018 r. w naszej szkole zorganizowany został "Dzień Dziecka" na sportowo. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od akademii, którą przygotowały klasy V a i V c. Następnie uczniowie udali się na boisko "Orlik". Odbył się tam turniej piłki nożnej pod nazwą "Mini Mundial" klas IV-VI. Wcześniej kapitanowie klas rozlosowali nazwy krajów, które uczniowie reprezentowali w turnieju. Dziewczynki natomiast rozegrały turniej "Dwa ognie" - kl. IV a i IV b oraz kl. V-VI. Walka i doping były od początku do samego końca.

Wyniki "Mini Mundialu" przedstawiają się następująco:
  I miejsce "Francja" - kl. IVa
  II miejsce "Anglia" - kl. IVb
  III miejsce "Chorwacja" - kl. Va
  IV miejsce "Rosja" - kl. VIa
  V miejsce "Niemcy" - kl. VIb
  VI miejsce "Polska" - kl. Vb
  VII "Brazylia" - kl. Vc

Wyniki turnieju "Dwa ognie":
klasy IVa i VIb
  I miejsce - kl. IVa
  II miejsce - kl. IVb

klasy V - VI
  I miejsce - kl. VIa
  II miejsce - kl. Vc
  III miejsce - kl. Vb

Mamy nadzieję, że czas spędzony na boisku dał wszystkim wiele radości i zadowolenia. Oby takich słonecznych dni, pełnych pogody ducha i roześmianych serc naszych dzieci było jak najwięcej. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

tekst: Joanna Czekańska, Tomasz Niżnik
zdjęcia: Joanna Czekańska, Katarzyna Inglot

Alicja Michna laureatką powiatowego konkursu "Krosno i powiat krośnieński"

5 czerwca 2018 r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie odbył się konkurs "Krosno i powiat krośnieński". Tegoroczna edycja obejmowała lata 1768 d0 1921. Była poświęcona walce o niepodległość Polski. Naszą szkołę reprezentowała Alicja Michna (klasa III c gimnazjum), która wygrała eliminacje szkolne. Uczennica została laureatką konkursu. Serdecznie gratulujemy sukcesu !!!

tekst i zdjęcie: Agnieszka Filar
Przedstawienie klasy 0b z okazji "Dnia Mamy i Taty"

Dnia 30 maja 2018r. na świetlicy szkolnej dzieci z oddziału zerowego wystąpiły dla swoich mamusiów i tatusiów. Najpierw przywitałam zgromadzonych rodziców i złożyłam życzenia z okazji "Dnia Mamy" i zbliżającego się "Dnia Ojca". Później głos zabrały dzieci, które w przedstawieniu dziękowały za wszystko co robią dla nich rodzice i wyrażali jak bardzo ich kochają. Śpiewały piosenki o mamie i tacie oraz zaprosiły do wspólnego tańca rodziców do piosenki pt. "Chocolate choco choco". Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki m.in. portrety, wazony dla mam i breloczki w kształcie samochodu dla tatusiów. Wszystkim bardzo się podobały prezenty i nie jeden rodzic widział w portrecie swoje podobieństwo. Było wesoło i miło. Na końcu dla wszystkich był pyszny poczęstunek.

tekst i zdjęcia: Kinga Pelczar
Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

W dniu 24 maja br. grupa chętnych osób z drugich i trzecich klas gimnazjalnych wzięła udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Jego celem była popularyzacja wiedzy o USA, zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego, podniesienie poziomu świadomości interkulturowej oraz zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich zainteresowań. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z następujących dziedzin: geografia, historia, sławni ludzie, podział administracyjny, system polityczny, a także symbole narodowe. Było również pytanie sprawdzające znajomość popularnych skrótowców, np. FBI oraz KFC. Oprócz tego, uczniowie musieli rozpoznać sławne zabytki i dopasować podpisy do ilustracji.
Spośród osiemnastu uczestników konkursu wyłoniono cztery osoby z najwyższą ilością zdobytych punktów. Należą do nich:
  . Karol Brożek i Jakub Wójcik z klasy III b - I miejsce ex aequo,
  . Maciej Grzymała z klasy II c - II miejsce,
  . Karolina Jurczak z klasy III c - III miejsce.
Wymienione osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

tekst i zdjęcie: Iwona Walczak
Wycieczka uczniów oddziału zerowego do wioski indiańskiej HOKKA HEY w Kunowej

Dnia 21 maja 2018r. klasa 0,,b" wraz z opiekunami i rodzicami udała się na wycieczkę do wioski indiańskiej "HOKKA HEY" w Kunowej. Na miejscu zostaliśmy powitani przez indianina i przygotowani do wspólnego spędzenia czasu. Na początku zobaczyliśmy mini ZOO, w którym były takie zwierzęta jak kangur, lama, kucyk i papugi, które najbardziej spodobały się uczniom. Pani kowboj (pomoc indianina) pomalowała nam twarze w barwy wojenne, a my sami wykonaliśmy opaski indiańskie. Później odbyły się różnego rodzaju zawody np. bieg slalomem lub skakanie w worku, wódz podzielił nas na drużyny (dziewczyny kontra chłopcy), a potem zaczęła się zabawa przy muzyce. Po zabawie był czas na posiłek, zjedliśmy przygotowaną dla nas kiełbaskę z grilla i ciepłą herbatą. Następną atrakcją była przejażdżka na kucyku i zjeżdżanie na dmuchanej zjeżdżalni. Na koniec mogliśmy skorzystać ze sklepiku z pamiątkami. Pogoda nam dopisała, a dzieci były szczęśliwe, uśmiechnięte i niechętnie chciały wracać. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji McDonald's w Krośnie.

tekst, nagranie video i zdjęcia: Kinga Pelczar


Klasy trzecie w Dębowcu i Dukli.

12 maja klasy trzecie wraz z księdzem proboszczem, księdzem katechetą oraz wychowawczyniami uczestniczyły w pielgrzymce dziękczynnej do Dębowca i Dukli. Najpierw udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu, który przybliżał historię objawienia Matki Bożej w La Salette. Następnie dzieci udały się do kościoła i uczestniczyły w uroczystej mszy świętej w kaplicy z figurą Matki Bożej Płaczącej. Po mszy przewodnik zabrał uczestników na spacer po Kalwarii Saletyńskiej, gdzie znajdują się figury odtwarzające objawienia. Później udaliśmy się do Sanktuarium Świętego Jana z Dukli. Dzieci obejrzały sceny, przedstawiające życie świętego Jana z Dukli oraz otoczoną kultem srebrną trumnę z relikwiami. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie cmentarza wojskowego w Dukli. Uczniowie odmówili modlitwę za żołnierzy, którzy polegli na tych terenach. Pogoda i dobry humor dopisywały - wycieczka była więc bardzo udana! Tekst i zdjęcia Ilona Lorens, Magdalena Kołecka

tekst i zdjęcia: Ilona Lorens, Magdalena Kołecka
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 27.04.2018 r. klasa VIb przedstawiła krótki program artystyczny z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

tekst i zdjęcia: Renata Kalicińska
Wycieczka klas VII do Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie

26 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy VII a odbyli ciekawą wycieczkę do Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie. Obiekt jest położony niezwykle blisko, a zawiera wiele ciekawych historycznych eksponatów. Jednym z eksponatów jest znaleziony kilka lat temu na terenie Krościenka Wyżnego samolot z czasów II wojny światowej.

tekst i zdjęcia: Radosław Lorens
LEGENDY KRAKOWSKIE 2018

W dniu 24 kwietnia odbył się II szkolny konkurs z języka angielskiego "Legendy krakowskie", którego celem było:
   - zapoznanie uczniów z legendami krakowskimi,
   - doskonalenie znajomości czytania ze zrozumieniem w języku angielskim,
   - budzenie szacunku dla dziedzictwa kulturowego regionu,
  - doskonalenie tworzenia wypowiedzi ustnej w języku angielskim, stosując strategie komunikacyjne.
Wyniki przedstawiają się następująco:
   I miejsce - Karolina Miśkowiec
   II miejsce - Zuzanna Kalicińska
   III miejsce - Kacper Pelczar

tekst i zdjęcia: Beata Delimat
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - konkurs fotograficzny

23 kwietnia 2018 r. w Publicznej Bibliotece w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ogłoszonego z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich pt. "Zrób to z książką". Uczestnicy mieli za zadanie wykonać fotografie propagujące czytelnictwo, np. osobę z ulubioną książką w trakcie czytania lub w sytuacji powiązanej z tematyką książki, na tle krośnieńskich obiektów lub miejsc związanych z Krosnem lub powiatem krośnieńskim.
Konkurs adresowany był do uczniów klas VII, II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych i cieszył się dużym zainteresowaniem, a zdjęcia, które napłynęły do organizatorów, są prezentowane w holu biblioteki. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy okazało się, że laureatami konkursu zostali: Krzysztof Marszałek- uczeń klasy VII i Weronika Marszałek - uczennica klasy III gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżym. Weronika i Krzysiek zdobyli dwie równorzędne pierwsze nagrody. Dyplomy laureatom zostały wręczone podczas spotkania autorskiego z pisarzem i scenarzystą Jakubem Żulczykiem. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko fotograficznych.
Poniżej prezentujemy konkursowe zdjęcia.

tekst i wybór zdjęć: Katarzyna Marszałek
Tradycje i zwyczaje wielkanocne

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy 28 marca 2018r. uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Liput-Gibadło przygotowali i zaprezentowali społeczności szkolnej ciekawy program artystyczny opowiadający o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Są one bowiem bardzo ważne w życiu każdego narodu. Sprawiają ,że jesteśmy sobie bliżsi. Podkreślają głęboką pobożność ,naszą gościnność i serdeczność. Myślę ,że młodzi artyści występujący w przedstawieniu dostarczyli uczniom naszej szkoły wielu wrażeń i wprowadzili w miłą, świąteczną atmosferę. Program artystyczny zaprezentowano 3-krotnie dla klas: 0-3, 4-6, 7 oraz 2,3 gimnazjum. Zakończył się podziękowaniem dla aktorów oraz życzeniami świątecznymi od Dyrekcji.

tekst i zdjęcia: Małgorzata Liput-Gibadło
Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną 2018

Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną w klasach I-III rozstrzygnięty!
I miejsce - Nikodem Glazar klasa 3a
                Gabriel Czech klasa 2b
II miejsce - Amelia Terefenko klasa 3d
                Miłosz Pelczar klasa 2b
III miejsce - Maksymilian Olbrecht klasa 2b
                Eryk Pojnar klasa 2b
Wyróżnienia: Gabriel Szajna klasa 3a
                Bartosz Borkowski klasa 1a
                Maria Tomczak klasa 2a

tekst i zdjęcia: Irena Barańska
Konkurs Matematyczny - Dzień Matematyki - "Matematyka od kuchni"

21 marca z okazji Dnia Matematyki został przeprowadzony międzyklasowy konkurs matematyczny. Trzyosobowe zespoły z każdej klasy rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowili uczniowie klas 4 i 5, z których najlepsi okazali się uczestnicy z klas 4a, 5a i 5b. Również w drugiej grupie wiekowej (wśród klas 6 i 7) najlepsze były trzy zespoły: 6a, 7a i 7b. W klasach gimnazjalnych najwięcej punktów zgromadzili uczniowie z klasy IIIb.
Najmłodsi uczniowie szkoły także włączyli się w obchody Dnia Matematyki. Wykonali oni prace plastyczne na temat geometrii w naszym otoczeniu. Cieszymy się, że wszyscy zaangażowali się w rywalizację i zobaczyli zastosowanie matematyki w życiu codziennym z odrobiną humoru.

tekst: Radosław Lorens
zdjęcia: Monika Czarnowska
Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
W ten wyjątkowy dzień członkowie Samorządu Uczniowskiego zachęcali do założenia skarpetek w różnych, wesołych kolorach oraz przygotowali krótkie słuchowisko związane z obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa. Cieszymy się, że w akcję włączyła się bardzo duża grupa uczniów. Była to doskonała okazja, aby zadeklarować naszą otwartość, nie tylko na osoby z zespołem Downa, ale na wszystkich ludzi wokół nas.

tekst: Radosław Lorens
zdjęcia: Marek Aftanas, Katarzyna Inglot, Radosław Lorens
Konkurs czytania ze zrozumieniem w języku angielskim - 20. 03. 2018 r.

Celem konkursu było promowanie czytania w języku angielskim. Wzięło w nim udział 11 uczniów klas piątych. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać cztery teksty i na ich podstawie odpowiedzieć na 30 pytań. Oto wyniki konkursu:

I miejsce
  Konrad Koszada - klasa Vc
II miejsce
  Karol Szelc - klasa Vb
III miejsce
  Julia Kniaziewicz - klasa Va

tekst i zdjęcia: Renata Kalicińska
AKCJA POMOCY DLA KOCIARNI KROSNO

7 Drużyna Harcerska przy Publicznej Szkole Podstawowej przeprowadziła a miesiącu marcu 2018 roku akcję zbiórki karmy, żwirku oraz funduszy dla potrzebujących zwierząt z KOCIARNI KROSNO OTOZ ANIMALS.
Na terenie szkoły przez dwa tygodnie harcerze zebrali trzy pudła potrzebnych produktów oraz 456,78zł.
Biorąc pod uwagę potrzeby Kociarni za zebrane pieniądze zostały zakupione dwa mega duże DRAPAKI: czarny - 171cm i brązowy 132cm wysokości. Łączna kwota zakupu to 465,89zł.
Dnia 16 marca delegacja 11 osób odwiedziła kociaki z prezentami. Opiekunowie byli bardzo szczęśliwi faktem otrzymania potrzebnych drapaków, kociaki również okazały nam swoją wdzięczność. Drużyna i nasza społeczność szkolna otrzymała dyplom - podziękowanie za pomoc. Aktualnie do adopcji jest 25 kotków, w szczycie sezonu liczba dochodzi do 70. Rocznie przez Kociarnię przechodzi około 300 potrzebujących, porzuconych kotów, w zeszłym 2017 roku odbyło się ponad 240 adopcji!!!

https://pl-pl.facebook.com/KociarniaKrosno/

7 DH, drużynowa oraz Kociarnia Krosno OTOZ Animals bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję: DZIECIOM, RODZICOM i PRACOWNIKOM SZKOŁY!

tekst i zdjęcia: Joanna Czekańska
Rekolekcje wielkopostne

W dniach 6 - 8 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w naukach rekolekcyjnych, które głosił ks. Wojciech Wiśniewski. Na zakończenie rekolekcji szkolne Koło Teatralne przygotowało i wystawiło spektakl w IV aktach. Przedstawiał on m. in. kuszenie Judasza; zaparcie się Piotra i scenkę pokazującą, co w tym czasie działo się na dworze Piłata oraz niewiasty przy grobie, które jako pierwsze były świadkami zmartwychwstania Jezusa. Każdy akt był poprzedzony odczytaniem fragmentu z Pisma św. lub piosenką w wykonaniu naszych uczennic. Spektakl został zaprezentowany aż 3 razy, by mogli obejrzeć go wszyscy uczniowie szkoły. Sztuka wzbudziła szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych widzów, którzy z wielkim przejęciem śledzili to, co działo się na scenie.

Misterium Męki Pańskiej miały również okazję obejrzeć członkinie Klubu Seniora, które zaprosiły na swoje spotkanie młodych aktorów. Wielkie wzruszenie malujące się na twarzach Pań świadczyło o tym, że sztuka bardzo im się podobała. Na zakończenie serdecznie dziękowały młodzieży za to, że umożliwiła im przeżywanie na nowo wydarzeń związanych z męką i śmiercią Chrystusa.

Kolejne wystawienie sztuki miało miejsce 19 marca w kościele po mszy św. kończącej rekolekcje parafialne. Zdjęcia oraz nagranie przedstawienia zostało zamieszczone na stronie parafii.

http://parafiakroscienkowyzne.pl/2018/03/20/15748/

tekst i zdjęcia: Katarzyna Marszałek
Wojewódzki Konkurs Matematyczny 2018

Uczennica naszej szkoły - Zuzanna Kalicińska w dniu 3 marca 2018 roku wzięła udział w finałowym etapie konkursu matematycznego. Poprzednie etapy (rejonowy i szkolny) ukończyła z bardzo wysokimi wynikami. Cieszymy się, że Zuzanna znalazła się w gronie 125 najlepszych młodych matematyków z naszego województwa. Gratulujemy tak dużego sukcesu i życzymy dalszych.
Wyniki zostaną opublikowane pod koniec marca.

tekst i zdjęcia: Radosław Lorens
Z działalności szkolnego Koła Teatralnego

Pierwszy semestr już za nami i z dużym zaangażowaniem oraz w liczniejszym składzie rozpoczęliśmy pracę w drugim semestrze. Nadszedł jednak czas na podsumowanie.

Wizytacja Arcybiskupa w naszej szkole

Zaraz we wrześniu mieliśmy przed sobą nie lada wyzwanie, gdyż szkoła gościła na wizytacji abp. Adama Szala, który również udzielił sakramentu bierzmowania uczniom z oddziałów gimnazjalnych. Aby uroczyście przyjąć naszego gościa przygotowaliśmy z tej okazji montaż słowno-muzyczny pt.: "Wiecznie żywy w naszych sercach". Program przybliżał postać patrona szkoły i jego naukę, według której chcemy żyć i pracować.

Dzień Seniora

Występ tak spodobał się władzom naszej gminy, że zostaliśmy poproszeni o zaprezentowanie go podczas Dnia Seniora. Rozważania nad wartościami, które w swoim nauczaniu kierował do nas Jan Paweł II, wiersze i piękne piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu SONG wycisnęły łzy z oczu niejednego dziadzia i wielu babć. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami, za co serdecznie dziękujemy.

Święto Patrona

Program mogli również obejrzeć wszyscy mieszkańcy naszej gminy w kościele dnia 16 października. W ten właśnie sposób młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II chciała uczcić Dzień Papieski i święto swojego patrona. Galerię zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie naszej parafii.

MINI-ART w Miejscu Piastowym

W listopadzie członkowie Koła Teatralnego zaprezentowali się podczas Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych MINI-ART w Miejscu Piastowym. Kabaretowa scena zatytułowana "W redakcji czasopisma dla kobiet" wywołała uśmiech na twarzach organizatorów i widzów.

"Dziady" cz. II

Listopad jest miesiącem, kiedy wspominamy naszych bliskich, którzy już odeszli. Literackie wspomnienia, a zarazem powtórkę przed egzaminem gimnazjalnym, zafundowali uczniom młodzi aktorzy, przygotowując dla nich spektakl na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Mroczna sceneria i muzyka, ciekawa charakteryzacja, o którą zadbały uzdolnione plastycznie uczennice, na pewno pozwoliły widowni uczuć się w tajemniczy klimat obrzędu przedstawianego na szkolnej scenie.

W tajemniczym misterium mieli również okazję uczestniczyć mieszkańcy naszej gminy, gdy tak licznie zgromadzili się w sali Domu Ludowego na "Jesiennym wieczorze w blasku świec". Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną zaowocowała wspólnym przedsięwzięciem, które zostało przychylnie przyjęte i bardzo wysoko ocenione przez widownię. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej, a nagranie spektaklu na stronie terazKrosno.pl.

http://www.biblioteka.kroscienkowyzne.eu/component/content/article/1-kategoria-1/338-jesienny-wieczor-w-blasku-wiec.html
https://www.youtube.com/watch?v=JWwamJcjh84

"Złote Gody"

16 grudnia w naszej gminie miała miejsce niezwykła uroczystość 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Podczas tego wzruszającego spotkania członkowie Koła Teatralnego recytowali wiersze, by umilić czas solenizantom, a zespół SONG zachwycał pięknymi aranżacjami piosenek.

Jasełka

Kolejnym wyzwaniem dla szkolnego Koła Teatralnego było przygotowanie Jasełek, które miały uświetnić Wigilię integracyjną dla mieszkańców naszej gminy. Wydarzenie miało miejsce 19 grudnia w sali Domu Ludowego, a 22 grudnia przedstawienie bożonarodzeniowe zostało zaprezentowane dzieciom i młodzieży z naszej szkoły. W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas kolędy oraz scenki przypominające nam wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa. Spektakl stał się okazją do refleksji nad kondycją człowieka we współczesnym świecie, jego potrzebami i oczekiwaniami.

11 stycznia występ naszych uczniów oglądali zgromadzeni w kościele mieszkańcy Krościenka Wyżnego. Galeria zdjęć oraz nagranie Jasełek zostało zamieszczone na stronie parafii.

http://parafiakroscienkowyzne.pl/galeria-wydarzenia/jaselka-2/
https://www.youtube.com/watch?v=n0iZoOeBTSk&feature=youtu.be

Orszak Trzech Króli

Aby tradycji stało się za dość członkowie Koła Teatralnego również w tym roku włączyli się w orszak Trzech Króli. W anielskich strojach w towarzystwie Świętej Rodziny prowadzili społeczność uczniów naszej szkoły na kościelne uroczystości.

Różnorodność przedstawień przygotowanych przez szkolne Koło Teatralne świadczy dużym talencie zaangażowanej w prace koła młodzieży oraz umiejętnościach aktorskich. Zabawa w teatr stała się świetną rozrywką, a czas spędzony podczas prób zaowocował licznymi przyjaźniami. Należy wspomnieć, iż zajęcia odbywają się w czasie wolnym od nauki lekcyjnej, ale liczne próby i ilość wystąpień nie przeraziła uczniów, bo prace w nowym semestrze szkolnym zaczynami w powiększonym składzie. Za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu na próby i naukę ról - serdecznie dziękuję.
Opiekunka Koła Teatralnego

tekst i zdjęcia: Katarzyna MarszałekWystęp szkolnego zespołu muzycznego "SONG" na XX Koncercie Kolęd Stowarzyszenia Kulturalnego "DĘBINA" - 21.01.2018 r.

nagranie wideo: Wacław Żywiec

"Ferie z ekonomią"

W drugim tygodniu ferii w naszej szkole odbyły się dodatkowe zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów osobistych.
W programie wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjum. Zajęcia prowadziła Agnieszka Filar wraz ze studentem z Warszawy - Maciejem Czarzastym. Uczestnicy projektu brali udział w grach i zabawach edukacyjnych, odwiedzili Bank Pekao S.A. w Krośnie oraz lokalnego przedsiębiorcę - cukiernię W - Zetkę.
W ostatnim dniu zajęć uczniów odwiedził Wój Gminy Pan Jan Omachel, który podsumował I etap programu.

tekst i zdjęcia: Agnieszka FilarI miejsce klasy IIIa i IIIb na VIII Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych "Jasełka 2018"

nagranie wideo: Wacław Żywiec

MEDITEST - OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY NA TEMAT ZDROWIA I JEGO OCHRONY

Meditest -Ogólnopolski konkurs na temat zdrowia i jego ochrony został przeprowadzony 17 listopada 2017r. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Został przeprowadzony w formie testu jednokrotnego wyboru. Test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane zostały 4 możliwe odpowiedzi , z których tylko jedna była poprawna. Każdy uczestnik mógł za udzielone odpowiedzi maksymalnie uzyskać 60 pkt. Uczniowie musieli się wykazać obszerną wiedzą. W styczniu 2018r. poznaliśmy wyniki konkursu, w którym uczestniczyło 21 osób z klas V-VI. Okazało się ,że w kategorii klas 4-5 wyróżniono 4 uczniów:
  • Mika Piotr-uczeń klasy Va uzyskał 52pkt (na 60 możliwych do zdobycia), zdobył 8 miejsce
  • Pelczar Aleksandra-uczennica klasy Va uzyskała 50 pkt, zdobyła 10 miejsce
  • Pelczar Weronika-uczennica klasy Va uzyskała 48 pkt, zdobyła 12 miejsce
  • Kniaziewicz Julia-uczennica klasy Va uzyskała 45 pkt,zdobyła15 miejsce

W kategorii klas VI wyróżniono 2 uczniów:
  • Kalicińska Zuzanna- uczennica klasy VIa uzyskała 50 pkt, zdobyła 11 miejsce
  • Pelczar Leon - uczeń klasy VIa uzyskał 47 pkt, zdobył 14 miejsce

Uczniowie otrzymali dyplomy wyróżnienia. Gratulujemy.

tekst i zdjęcia: Małgorzata Liput-GibadłoKonkurs plastyczny na kartkę i życzenia świąteczne w języku angielskim

W grudniu odbył się konkurs plastyczny na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim. Jury wyłoniło najlepsze prace:
  I miejsce - Filip Ciołkowski klasa IIId
  II miejsce - Miłosz Pelczar klasa IIb
  III miejsce - Aleksandra Haduch IIId
  III miejsce - Konrad Wnęk klasa IIIb
Wyróżnienie otrzymała Julia Smoleń klasa IIIa

tekst i zdjęcia: Beata DelimatZabawa mikołajkowo-świąteczna

Dnia 20 grudnia odbyła się w świetlicy szkolnej obiecana przez świętego Mikołaja zabawa. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, konkurencjach sportowych oraz tańcach w rytm świątecznych piosenek. Dla wszystkich dzieci Mikołaj zostawił słodkie upominki. Mamy nadzieję, że będzie pamiętał o nas również za rok.

tekst i zdjęcia: Bożena FilarPierwsza pomoc przedmedyczna - 13.12.2017 r.

O przeżyciu osób poszkodowanych w wypadku często decydują pierwsze minuty. Często od osoby, która udzieli pierwszej pomocy zależy ludzkie życie. Dnia 13 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w których wzięli udział uczniowie klas 5.
Zajęcia prowadziła Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża (SIM PCK) pod kierunkiem p. Justyny. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Zajęcia prowadzone były w małych grupach, aby każdy z uczestników mógł jak najwięcej zobaczyć i zrozumieć.
Instruktorzy zaprezentowali w jaki sposób należy prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak ułożyć osobę nieprzytomną, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo. Pod nadzorem wolontariuszy uczniowie wykorzystując fantomy sami mogli wykonać sztuczne oddychanie, masaż serca oraz ułożyć "poszkodowanego" w bezpiecznej pozycji. Uczestnicy warsztatów nauczyli się również jak sprawdzić czy osoba poszkodowana jest przytomna.
Przeprowadzone warsztaty były bardzo interesujące. Wszyscy uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli.
Bardzo dziękujemy Pani Justynie i wolontariuszom za przekazanie tak cennych informacji.

tekst: Katarzyna Inglot
zdjęcia: Joanna Czekańska, Katarzyna InglotSZLACHETNA PACZKA

W listopadzie kolejny raz przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka", której celem jest niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji. Zgodnie z regulaminem należy wybrać potrzebujących, zapoznać się z ich sytuacją i w miarę możliwości spełnić ich prośby. Najczęściej pomoc sprowadza się do zakupu potrzebnych rzeczy. Wybrana przez nas rodzina składa się z 4 osób. W wyniku choroby mama od kilku lat jest niewładna, leżąca, wymagająca stałej opieki. Zapewnia ją mąż, który jednak w ostatnim czasie podupadł na zdrowiu i zmaga się z nowotworem. Zdrowe na szczęście są ich dzieci, 15-letnia dziewczyna i o rok starszy chłopak. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej, dlatego potrzebuje żywości, środków czystości, odzieży oraz preparatów do pielęgnacji chorej mamy.
W efekcie przeprowadzonej w szkole akcji zebrano prawie 2000 złotych. Pieniądze te pozwoliły na zakup wszystkich potrzebnych rzeczy oraz spełnienie marzeń o kosmetykach czy książkach. Wiele osób, prócz pieniędzy, przynosiło żywność, odzież, pościel, środki czystości, obuwie czy kosmetyki. Szkoła pozyskała także sponsorów, którzy ułatwili nam zakup środków kosmetycznych i higienicznych oraz ofiarowali odzież dla rodzeństwa. Pozwoliło to zaoszczędzić sporą kwotę i przeznaczyć ją na inne potrzeby.
Fenomen tej akcji polega na dobrowolnym zaangażowaniu się w pomoc nieznanym ludziom. Cieszy więc fakt ogromnego zainteresowania i spontanicznego włączenia się do niej tak wielu uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły. Wszystkim serdecznie za to dziękujemy.
Zbiórka została sprawnie przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski, który uczestniczył też w zakupach i przekazaniu paczek do bazy w Krośnie. Już dzisiaj wiadomo, że za rok nie zabraknie nas w gronie darczyńców.

SZLACHETNA PACZKA 2017 (rozliczenie) - pobierz


tekst: Iwona Janocha
zdjecia: Iwona Janocha, Radosław LorensMIKOŁAJKOWY KONKURS MATEMATYCZNY

Tradycyjnie początkiem grudnia, uczniowie klas II gimnazjalnych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę matematyczną. W dniu 11 grudnia odbył się konkurs, który miał na celu wyłonić największy talent wśród drugoklasistów. Zestaw zadań zamkniętych i otwartych był tak skonstruowany, by uczeń w ciągu 45 minut mógł wykazać swoje umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. Do rywalizacji przystąpiło dziewięcioro uczniów, z których najwyższe noty otrzymały:
  • Patrycja Tomkowicz - I miejsce
  • Marcelina Gerlach - II miejsce
  • Julita Krzyżanowska i Weronika Pelczar - III miejsce
Dnia 13 grudnia podsumowano konkurs, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszej aktywności matematycznej.

tekst i zdjęcia: Jadwiga OmachelII SZKOLNY KONKURS GŁOSKOWANIA DLA KLAS IV

Konkurs odbył się w dniu 05 grudnia, którego celem było rozwijanie umiejętności literowania słówek w języku angielskim, propagowanie nauki języków obcych poprzez znajomość alfabetu angielskiego, utrwalenie słownictwa i znajomości alfabetu, a także praca nad poprawną wymową.
Uczestnicy konkursu losowali trzy karteczki, następnie po upływie pięciu minut odczytywali poszczególne głoski, a na koniec cały wyraz i podawali jego znaczenie.
Jury sprawdzało:
  - znajomość alfabetu;
  - poprawność artykulacji głosek;
  - akcent;

WYNIKI:
Do konkursu przystąpiło 2 uczniów.
I miejsca zajął uczeń z wynikiem 30 punktów:
  Tobiasz Walczak - klasa IV a
II miejsce zajął uczeń z wynikiem 24 punktów:
  Szymon Niemiec - klasa IV b

Uczestnicy otrzymają dyplomy i drobne nagrody. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i zachęcamy innych.

tekst i zdjęcia: Beata DelimatI SZKOLNY KONKURS CZYTANIA DLA KLAS III

Konkurs odbył się w dniu 29 listopada, którego celem było zachęcenie uczniów do poznawania prozy anglojęzycznej, doskonalenie znajomości języka angielskiego, rozwijanie zdolności czytelniczych, a także zachęcenie uczniów do poznania bogatszych środków językowych.
Każdy z uczestników przygotował fragment, wybranej przez siebie, uproszczonej wersji bajki do odczytania. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali się do konkursu.
Jury sprawdzało:
  - płynność czytania;
  - poprawność artykulacji głosek;
  - tempo czytania;
  - wymowę - akcent wyrazowy i intonację;
  - dykcję;

WYNIKI:
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów.
I miejsca zajęli uczniowie z wynikiem 50 punktów:
  • Zuzanna Filar- klasa III a
  • Konrad Wnęk- klasa III b
  • Szymon Nowak - klasa III c
  • Blanka Słowik - klasa III d

II miejsce zajęli uczniowie z wynikiem 48 punktów:
  • Zuzanna Aftanas - klasa III a
  • Franciszek Bargiel- klasa III a
  • Rafał Przymusiński - klas III b

III miejsce zajęli uczniowie z wynikiem 46 punktów:
  • Julia Smoleń - klasa III a
  • Julia Karaś - klasa III b
  • Kinga Pelczar - klasa III c

Uczestnicy otrzymają dyplomy i drobne nagrody.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i zachęcamy innych.

tekst i zdjęcia: Beata DelimatMISIE RATOWNISIE W NASZEJ SZKOLE

W listopadzie na terenie szkoły odbyła się zbiórka maskotek. W ten sposób włączyliśmy się do akcji "Misie Ratownisie", której celem jest zebranie zabawek na rzecz dzieci uczestniczących w wypadkach i pożarach. Wiadomo, że ciężkie chwile łatwiej jest przetrwać tuląc do siebie misia. Pluszak odwraca uwagę od zdarzenia, pomaga nawiązać kontakt z ratownikiem.
Nasza szkoła szybko została zgłoszona do organizatorów akcji. Ustalono, że potrwa ona tydzień i przyjmie charakter konkursu, a najlepsze klasy otrzymają pamiątkowe dyplomy. I tak ruszyła zbiórka maskotek. Miło było obserwować, jak pluszami goszczą w salach lekcyjnych. Najwięcej miśków zebrała klasa III b, za nimi uplasowała się IV b i VI b. W sumie zebraliśmy prawie tysiąc zabawek!
Finał akcji miał miejsce 28 listopada. Gościliśmy przedstawicieli jej organizatorów. Dzieci spotkały się z ratownikami medycznymi i strażakami, którzy opowiadali o swej pracy i uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Spotkaniu towarzyszyły wspólne zdjęcia - oczywiście z misiami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji, a Samorządowi Uczniowskiemu za sprawne jej przeprowadzenie. Gratulujemy nie tylko klasom, które okazały się najlepsze w zbiórce, ale każdemu, kto się do niej włączył, by pomóc potrzebującym.

tekst: Iwona Janocha
zdjęcia: Piotr NóżkaOgólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione - na wniosek Rzecznika Praw Dziecka - przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Ukonstytuowanie tego dnia w 25. Rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka miało przypomnieć o szczególnej roli Polski - inicjatora uchwalenia Konwencji - w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.
Uczniowie klasy VI a pod kierunkiem p. Agnieszki Filar przygotowali z tej okazji apel. Ponadto na lekcjach wychowania do życia w rodzinie przeprowadzono zajęcia poświęcone tematyce praw dziecka.

tekst i zdjęcia: Agnieszka FilarKONCERT "ZŁOTE SERCA"

19 listopada w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym odbył się V Koncert Charytatywny "Złote Serca", który na stałe już wpisał się w kalendarz jesiennych imprez naszej miejscowości. Organizatorami byli Komitet Organizacyjny, Publiczna Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym oraz Rada Rodziców działająca przy szkole. Wydarzenie to ma wymiar nie tylko artystyczny, ale także integracyjny, a jego niepowtarzalna atmosfera jednoczy lokalną społeczność, organizacje i instytucje. Celem nadrzędnym akcji jest uwrażliwienie na los drugiego człowieka, w myśl słów ks. Jana Twardowskiego: "gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny". Wrażliwość na ludzkie problemy i wielka determinacja, aby im zaradzić, jest motorem napędowym tego działania.
W tym roku całkowity dochód z koncertu został przekazany pani Magdalenie Kociubie i jej synkowi Jakubowi, którzy potrzebują profesjonalnej rehabilitacji.
Akcja zakończyła się dużym sukcesem. Dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać 10.389.22 zł, które pokryją m.in. turnus rehabilitacyjny dla Jakuba i jego mamy. Podczas koncertu udało się stworzyć wspaniałą atmosferę, a występy artystów na długo pozostaną w sercach uczestników. Jak co roku duże zainteresowanie wzbudziła ,,Loteria Fantowa", nasza kawiarenka, w której można było skosztować ciast upieczonych przez rodziców uczniów szkoły podstawowej i osoby chcące w ten sposób wesprzeć tę akcję oraz kącik z pracami rękodzielniczymi. Gorące napoje zasponsorowała firma A&M CATERING w Krośnie. Najmłodsze dzieci cieszyły się z umalowanych twarzy i uplecionych warkoczyków, o które zadbali niezawodni harcerze. To było prawdziwe święto muzyki. W koncercie wystąpili wspaniali artyści, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom:
- Rafał Tomkiewicz - tenor
- Zespół - Ivo Stars Band działający przy GOK w Iwoniczu Zdroju w składzie: Iwona Rajchel - śpiew, keyboard; Marek Rajchel - gitara solowa, harmonijka ustna, wokal; Michał Golenia - piano; Wojciech Posadzki - saksofon; Jerzy Adamik - gitara basowa; Artur Rygiel - perkusja
- Dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym
- Karolina Turek - uczennica Studia Wokalno-Instrumentalnego Krzysztofa Zajdla
- Dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP pod wezwaniem "Ochronka św. Józefa" w Krościenku Wyżnym
- Weronika Filar i Milena Dziepak ze Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym
- Zespół ALTEREGO w składzie: Rafał Tomkiewicz - wokal; Łukasz Podkul - gitara solowa; Rafał Glazar - gitara basowa; Piotr Glazar - perkusja; Kacper Filar - puzon; Kamil Szajna - trąbka
- Zespól Muzyczny SONG z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym pod kierownictwem Pana Macieja Filara.
Koncert prowadzili: Katarzyna Marszałek i Radosław Lorens, a za nagłośnienie odpowiadał Robert Puchalski. Zdjęcia i nagranie wideo z tego wydarzenia będziemy mogli obejrzeć dzięki Anicie Fal i Wacławowi Żywcowi.
Jako koordynator całego przedsięwzięcia chciałbym bardzo serdecznie podziękować moim kolegom i koleżankom za pomoc w organizacji koncertu oraz wszystkim artystom za to, że zgodzili się wystąpić na naszej scenie.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Koncertu "Złote Serca" Tomasz Niżnik

zdjęcia: Anita Fal
nagranie wideo: Wacław ŻywiecZbiórka maskotek na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach

W dniach 15-22 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski z pomocą pani Iwony Janochy zorganizował zbiórkę maskotek na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach. Łącznie udało się zebrać niemal 1000 sztuk pluszaków.
Dziękujemy wszystkim za ofiarowanie swoich "misiów". Szczególne wyrazy uznania kierujemy dla klasy 3b szkoły podstawowej, której uczniowie przekazali na rzecz akcji 140 maskotek.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensSukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej

9 listopada 2017r. w Krośnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Zuzanna Kalicińska (uczennica klasy VI a) zdobyła II miejsce w konkursie recytatorskim. Natomiast zespół muzyczny zajął I miejsce. W kategorii solistów III miejsce wyśpiewała Weronika Filar (klasa VI a), zaś wyróżnienie- Michalina Kmonk (klasa VII b). Gratulujemy nagrodzonym!!!

tekst i zdjęcia: Agnieszka FilarWycieczka klas czwartych do Magurskiego Parku Narodowego

27 października uczniowie klas czwartych pod opieką nauczycieli odbyli wycieczkę do Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Park leży w Beskidzie Niskim, a został utworzony w 1995r.Jego symbolem jest orlik krzykliwy. Ośrodek Edukacyjny im. Jana Szafrańskiego wraz z Muzeum Magurskiego PN został udostępniony do działalności edukacyjnej w 2004 r.Jego atrakcją jest sala ekspozycyjna ze spektaklem przyrodniczym obrazującym stan przyrody na tym terenie. Dzieci obejrzały również ciekawy film o MPN i wystawę poroży. Uczestniczyły w warsztatach podczas, których z dużym zaciekawieniem słuchały prezentacji pani przewodnik oraz wykonywały zadania. Wycieczka była udana i interesująca.

tekst i zdjęcia: Małgorzata Liput-GibadłoŚlubowanie klas pierwszych

16 października 2017 roku w dniu Patrona Szkoły po uroczystej Mszy Świętej w kościele odbyło się pasowanie na ucznia. 42 uczniów klas pierwszych złożyło uroczyste przyrzeczenie na sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i zostało przyjętych przez pana dyrektora mgr Marka Aftanasa do braci uczniowskiej szkoły. Dzieci przedstawiły przygotowany program artystyczny o tematyce szkolnej. Swoim śpiewem, recytacją i odpowiedziami na pytania zadawane przez starszych kolegów utwierdziły wszystkich zebranych, że są gotowe do podjęcia uczniowskich obowiązków i nazwania ich prawdziwymi uczniami. Po ślubowaniu i pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i kuferki. Po zakończonym ślubowaniu rodzice robili wspólne zdjęcia i przygotowali poczęstunek dla swoich małych uczniów.

Klasa I a
- wychowawczyni Martyna Boczar

1. Franciszek Bajgrowicz
2. Lena Bargiel
3. Maja Borkowska
4. Bartosz Borkowski
5. Oliwia Caban
6. Michał Fiuk
7. Wiktoria Guzik
8. Kamil Lorens
9. Szymon Materniak
10. Oliwia Moskal
11. Kinga Nowak
12. Weronika Olbrecht
13. Paulina Pniak
14. Szymon Podkul
15. Przemysław Prach
16. Martyna Sajdak
17. Franciszek Szafran
18. Mateusz Terefenko
19. Julia Trznadel
20. Karolina Żywiec


Klasa I b
- wychowawczyni Bożena Miezin

1. Damian Albrycht
2. Krzysztof Bargieł
3. Julia Gargasz
4. Oliwia Inglot
5. Kacper Janowski
6. Marika Jurczak
7. Kamil Lorens
8. Dawid Marszałek
9. Wiktoria Materniak
10. Julia Michna
11. Daria Parysz
12. Milena Pelczar
13. Jakub Podkul
14. Krystian Rymar
15. Szymon Staroń
16. Szymon Stereńczak
17. Małgorzata Surmacz
18. Alicja Szajna
19. Jakub Szul
20. Laura Szul
21. Krystian Szwechłowicz
22. Adam Węgrzyn

tekst i zdjęcia: Martyna BoczarW Izbie Muzealnej

11 października uczniowie klasy IVa wspólnie z wychowawczynią p. Małgorzatą LIput-Gibadło wybrali się do Izby Muzealnej w Krościenku Wyżnym. Wiele ciekawostek na jej temat przekazała zwiedzającym pani Zofia Przybyła. Dzieci mogły obejrzeć między innymi następujące eksponaty: warsztat tkacki i szewski, narzędzia do obróbki lnu, przędzenia, prania i prasowania, sprzęt kuchenny , obrazy i figurki oraz makiety strojów ludowych. Ponadto dokumenty i sprzęt szkolny, a także czasopisma i stare zdjęcia.

tekst i zdjęcia: Małgorzata Liput-Gibadło"Z wizytą w Przemyślu"

W niedzielę, 8 października 2017 r., odbyła się Pielgrzymka Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, inaugurująca nowy rok pracy formacyjnej oraz z okazji Dnia Papieskiego i otwarcia duchowej drogi w kierunku Światowych Dni Młodzieży w Panamie (22-27 stycznia 2019).
W Pielgrzymce wzięły udział reprezentacje szkół Archidiecezji Przemyskiej, które noszą imię Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowali : Roksana Kielar, Wiktoria Wójcik, Michał Omachel, Jakub Gołda i nauczyciel Tomasz Niżnik.
PROGRAM obejmował:
   - Zawiązanie wspólnoty wspólnot - godzina świadectwa (aula WSD)
   - Procesja z Krzyżem Spotkań Młodych AP do Archikatedry
   - EUCHARYSTIA z obrzędem przyjęcia Światła, której przewodniczył Ks. Bp S. Jamrozek
Po zakończonej Eucharystii nastąpiło uroczyste przejście na Plac Niepodległości. Tam odbyła się audiencja u Jana Pawła II z przesłaniem Dnia Papieskiego: "Idźmy naprzód z nadzieją". Młodzież zawierzyła swoje życie opiece Świętego Papieża, odśpiewała Barkę i dzieliła się radością ze spotkania podczas agapy. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na ciepłą, pyszną wojskową zupę oraz smaczne ciasta i lody. Ok. godziny 16.00 byliśmy już w domu.

tekst: Roksana Kielar, Wiktoria Wójcik
zdjęcia: Tomasz NiżnikZbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - 8.10.2017 r.

8 października, jak co roku z okazji XVII Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane pieniądze w łącznej kwocie 2812,96 zł zostały przekazane na stypendia dla uzdolnionej i potrzebującej młodzieży. W imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy serdeczne podziękowania uczniom, którzy czynnie włączyli się w organizację zbiórki oraz wszystkim darczyńcom.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensPielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy - 4.10.2017 r.

4 października 2017 roku chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Wzięli tam udział w uroczystej mszy świętej, na którą przybyło około piętnaście tysięcy przedstawicieli szkół noszących imię naszego Papieża z całej Polski. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

tekst i zdjęcia: Radosław LorensOLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW

W dniu 28 września 2017r. odbyły się w naszej szkole zawody pierwszego stopnia XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Konkurs był skierowany do klas gimnazjalnych i trwał 75 minut. Po zakończeniu pracy z arkuszem dane każdego z 20 uczestników oraz jego odpowiedzi zostały wpisane do formularza on-line. W ten sposób za poprawne rozwiązania zadań punkty były przyznawane błyskawicznie. Na szczególne wyróżnienie wśród naszych gimnazjalistów zasługują:
  • Patrycja Tomkowicz, kl. IIb
  • Karolina Jurczak, kl. IIIc
  • Marcelina Gerlach, kl. IIc
Na wyniki w skali kraju musimy jeszcze trochę poczekać. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszej aktywności matematycznej.

tekst i zdjęcia: Jadwiga OmachelWizytacja pasterska abpa Adama Szala - 27.09.2017 r.

zdjęcia: Radosław LorensWybory do Samorządu Szkolnego - 26.09.2017 r.

26 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Wybrana komisja - przedstawiciele wszystkich kandydujących uczniów przygotowała lokal wyborczy, karty do głosowania oraz protokół. Podczas czwartej i piątej lekcji, wszyscy chętni uczniowie począwszy do klas IV, mogli oddać swoje głosy na wybranych kandydatów. Wyniki zostały opublikowane w kolejnym dniu. Gratulujemy osobom, które cieszyły się największym zaufaniem w szkole.
Skład Samorządu Szkolnego w bieżącym roku szkolnym:
   przewodniczący: Paweł Biedka
   z-ca przewodniczącego: Radosław Bajgrowicz
   skarbnik: Izabela Stereńczak
   sekretarz: Dawid Pelczar.
Prawidłowy przebieg wyborów ułatwiło zgłoszenie szkoły do akcji "Samorządy Mają Głos" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

tekst i zdjęcia: Radosław Lorens

statystyka Nasz kanał na YouTube Nasz profil na Facebooku
©PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w Krościenku Wyżnym.  Wszelkie prawa zastrzeżone.